reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AMD vypustilo do světa APU série R

21.5.2012, Jan Vítek, aktualita
AMD vypustilo do světa APU série R
Pro tzv. embedded, čili integrovaná řešení si společnost AMD připravila novou rodinu jednotek APU série R. Určeny jsou pro POI stánky, podnikové aplikace, zdravotnictví a zkrátka vše, co dokáže využít malou počítačovou platformu. Tradičně...
Pro tzv. embedded, čili integrovaná řešení si společnost AMD připravila novou rodinu jednotek APU série R. Určeny jsou pro POI stánky, podnikové aplikace, zdravotnictví a zkrátka vše, co dokáže využít malou počítačovou platformu. Tradičně se na tento sektor zaměřuje společnost VIA, která zcela jistě toto nevidí ráda.

AMD R-Series totiž nabídnou procesorová jádra architektury Piledriver a grafická jádra řady Radeon HD 7000 s podporou DirectX 11, tedy vyspělejší hardware než představují procesory VIA Nano X2. V této oblasti ale samozřejmě záleží také na jiných vlastnostech, ovšem ani zde se nezdá, že by AMD zaostávalo. Její APU podporují OpenCL a DirectCompute, implementovat je možné vzdálenou správu, virtualizaci klientů a zabezpečení pomocí AMD DAS 1.0 s DASH 1.1, AMD Virtualization a Trusted Platform Module (TPM) 1.2.

Dále umí nová APU samozřejmě pracovat také s multimédii díky podpoře Unified Video Decoder (UVD) a i se svou základní deskou umožní připojení až čtyř displejů najednou. To se při osazení rozhraní PCI Express x16 samostatnou grafickou kartou navýší až na deset.

Zákazníci nemohou očekávat stejné výkony jako od desktopových modelů, neboť TDP série R je v rozmezí 17 - 35 W. Více se dozvíte na stránkách AMD (viz zdroj).

Zdroj: TZ AMD
reklama