reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

AMD vypustilo do světa APU série R

, , aktualita
AMD vypustilo do světa APU série R
Pro tzv. embedded, čili integrovaná řešení si společnost AMD připravila novou rodinu jednotek APU série R. Určeny jsou pro POI stánky, podnikové aplikace, zdravotnictví a zkrátka vše, co dokáže využít malou počítačovou platformu. Tradičně...
AMD vypustilo do světa APU série R
Pro tzv. embedded, čili integrovaná řešení si společnost AMD připravila novou rodinu jednotek APU série R. Určeny jsou pro POI stánky, podnikové aplikace, zdravotnictví a zkrátka vše, co dokáže využít malou počítačovou platformu. Tradičně se na tento sektor zaměřuje společnost VIA, která zcela jistě toto nevidí ráda.

AMD R-Series totiž nabídnou procesorová jádra architektury Piledriver a grafická jádra řady Radeon HD 7000 s podporou DirectX 11, tedy vyspělejší hardware než představují procesory VIA Nano X2. V této oblasti ale samozřejmě záleží také na jiných vlastnostech, ovšem ani zde se nezdá, že by AMD zaostávalo. Její APU podporují OpenCL a DirectCompute, implementovat je možné vzdálenou správu, virtualizaci klientů a zabezpečení pomocí AMD DAS 1.0 s DASH 1.1, AMD Virtualization a Trusted Platform Module (TPM) 1.2.

Dále umí nová APU samozřejmě pracovat také s multimédii díky podpoře Unified Video Decoder (UVD) a i se svou základní deskou umožní připojení až čtyř displejů najednou. To se při osazení rozhraní PCI Express x16 samostatnou grafickou kartou navýší až na deset.

Zákazníci nemohou očekávat stejné výkony jako od desktopových modelů, neboť TDP série R je v rozmezí 17 - 35 W. Více se dozvíte na stránkách AMD (viz zdroj).

Zdroj: TZ AMD
reklama
reklama
reklama