www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD vypustilo na trh Radeon Pro Duo, recenze ale nejsou

AMD vypustilo na trh Radeon Pro Duo, recenze ale nejsou
, , aktualita
AMD včera odpoledne oficiálně představilo svou dosud nejvýkonnější grafickou kartu a současně ji uvedlo na trh. Znamená to, že se budeme moci podívat i na podrobné recenze a zjistit, jak si nový Radeon Pro Duo stojí v porovnání s konkurencí.
K oblíbeným
reklama
Je třeba hned poznamenat, že máme co do činění s dvoučipovou grafikou, která není čistě herní a také přijde na 1500 dolarů. Už jen kvůli tomu dnes nemá konkurenci, protože jiný dvoučipový model z aktuální generace neexistuje, a je tak i jasné, že Radeon Pro Duo se pohybuje v jiné cenové hladině než jiné karty. Nejvíce se jí může přiblížit leda GeForce GTX Titan X s cenou 1000 dolarů, ale ve hrách bude pro srovnání použitá spíše GeForce GTX 980 Ti za 650 dolarů. Radeon Pro Duo ale přirozeně nenabídne 2,3x vyšší framerate v aktuálních hrách, s tím se musí počítat.

AMD už konečně zveřejnilo finální a celkové specifikace této karty, kterou představilo už více než před měsícem. Radeon Pro Duo se již dostal do prvních českých obchodů, kde bude k dispozici za reálných 40.000 Kč s daní a my za ně dostaneme 2+1 28nm čip Fiji s celkovým počtem 8192 Stream procesorů na taktu až 1000 MHz a 2x 4 GB paměti HBM s propustností 512 GB/s. Proč 2+1? Protože se v balení nachází také jako suvenýr jeden nefunkční čip Fiji, na který se můžeme před spaním koukat jako na svého miláška, nebo si s ním před kamarády tahat tričko. Karta má TDP stanovené na 350 W a k tomu bude potřebovat posílené napájení pomocí třech 8pinových PCIe.

O výkonu 16,38 TeraFLOPS jsme se dozvěděli již dříve a AMD dále sděluje, že Pro Duo je 1,5x rychlejší než TITAN X (to by odpovídalo cenovému rozdílu) a 1,3x výkonnější než dvoučipový Radeon R9 295X2 z předchzí generace. Ale to mluvíme o hrubém výkonu. Vedle toho ale Radeon Pro Duo dostal do vínku technologie FireRender (pro až 1,7x škálování v aplikacích pro renderování grafiky) a LiquidVR, což z něj dělá to nejlepší řešení od AMD pro systémy pro hraní a celkové využití VR headsetů. Není žádné překvapení, že v benchmarku Steam VR získala tato karta nejvyšší ohodnocení 11 bodů. Karta se ale zaměřuje především na vývojáře a "tvůrce obsahu", ne hráče. To má ostatně smysl ve světle toho, že od nové generace karet s čipy Polaris 10 se očekává výkon na úrovni dnešního hi-endu, a to při poloviční ceně (nezaručené informace).

Pokud si pořídíte takovou kartu pro herní sestavu, nemá smysl ji napojit na nic jiného než VR headset nebo monitor s vysokým rozlišením (Ultra HD). Očekávali bychom také, že se ihned po uvedení karty na trh vyrojí mnoho recenzí na známých hardwarových serverech, ale ono ne. Dle Guru3D se totiž AMD rozhodlo, že tentokrát nebude médiím rozesílat vzorky karty pro recenze, a tak se zatím musíme spokojit s výsledky serveru Expreview.

Zdroj: TZ AMD
reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: srpen 2019 Doporučené PC sestavy: srpen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek60 komentářů
Na hořící solární panely Tesly si stěžuje i Amazon Na hořící solární panely Tesly si stěžuje i Amazon
Tohle opravdu nebyl pro Teslu moc dobrý týden, zejména co se týče její energetické divize. Nejprve za hořící solární panely Teslu zažaloval Walmart, nyní své znepokojení vyjádřila i společnost Amazon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
24.8.2019, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře