www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD za Q3/07: obrat vzrostl o 18%, nicméně společnost je stále ve ztrátě

AMD za Q3/07: obrat vzrostl o 18%, nicméně společnost je stále ve ztrátě
, , aktualita
Konkurenční společnost Intel hlásila za poslední čtvrtletí nárůst obratu o 43 %, tedy na hodnotu 10,1 miliardy dolarů. AMD za poslední čtvrtletí také navýšilo obrat a to o 18 % na celkových 1,632 miliardy dolarů. Přestože společnost opět...
K oblíbeným
reklama
Konkurenční společnost Intel hlásila za poslední čtvrtletí nárůst obratu o 43 %, tedy na hodnotu 10,1 miliardy dolarů. AMD za poslední čtvrtletí také navýšilo obrat a to o 18 % na celkových 1,632 miliardy dolarů. Přestože společnost opět vykázala velkou ztrátu, pozitivem je, že byla podstatně menší než v předchozích čtvrtletích.Provozní ztráta za Q3/07 činila 226 milionů dolarů, čistá ztráta pak $396 milionů. V prvním čtvrtletí tohoto roku však byla čistá ztráta dokonce $611 milionů a ve druhém pak $600 milionů. Za ztrátu může z velké části převzetí společnosti ATi.

Na druhou stranu s uvedením nových Radeonů HD2000 se zvýšil obrat v oblasti grafických čipů o celých 29 % na výsledných $252 milionů. Tyto grafické karty jsou navíc nyní používány u notebooků a desktopů velkých firem jako Dell, HP, Lenovo a Toshiba.

Zdroj: www.dailytech.com
reklama
Nejnovější články
Samsung uvádí CRG5: značně prohnutý a rychlý herní monitor Samsung uvádí CRG5: značně prohnutý a rychlý herní monitor
Samsung si připravil herní monitor, který je vybaven obrazovkou typu VA schopnou pracovat na obnovovací frekvenci až 240 Hz. Její povrch je přitom prohnutý tak, že opisuje část kružnice o poloměru 1500 mm. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Největší počítačový čip světa vyrobilo TSMC pro Cerebras Systems Největší počítačový čip světa vyrobilo TSMC pro Cerebras Systems
Kalifornský startup Cerebras Systems využil služby společnosti TSMC, aby si u ní nechal vyrobit světově největší logický čip postavený na moderních technologiích. Využije k tomu větší část waferu a skládá se z 1,2 bilionu tranzistorů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Autonomní koloběžky KickScooter T60 se samy zajedou nabít Autonomní koloběžky KickScooter T60 se samy zajedou nabít
Sdílené koloběžky nejsou už ani na našich ulicích ničím novým. Provozovatelé ale musí pořád řešit jejich správu, tedy je přemisťovat a nabíjet. Nový Segway-Ninebot KickScooter T60 tohle ale bude umět udělat sám. Bude totiž autonomní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Herní monitor HP Omen X 27: TN s kvalitou IPS Herní monitor HP Omen X 27: TN s kvalitou IPS
HP představilo nový herní monitor Omen X 27. Jde o velmi rychlý 240Hz HDR monitor, který využívá displej s technologií TN. Přesto ale zákazníkům slibuje, že nabídne kvalitu obrazu typickou spíše pro IPS displeje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Alienware oprašuje herní Auroru R9 a přináší další hardware Alienware oprašuje herní Auroru R9 a přináší další hardware
V Dellu a Alienware se rozhodli řádně oprášit svou herní nabídku, díky čemuž se můžeme podívat nejen na nové monitory, ale také na nové desktopy, klávesnice či myši. Hlásí se tak i Aurora R9 nebo levnější Dell G5. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek