www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Zen 3 údajně přinese více než očekávaný 17% nárůst IPC

AMD Zen 3 údajně přinese více než očekávaný 17% nárůst IPC
, , aktualita
Začínají se objevovat neoficiální informace, že by výkon procesorů AMD Ryzen 4000 s novou architekturou Zen 3 mohl být dokonce ještě vyšší, než se původně čekalo. Dle testů má překonat očekávaný 15-17% nárůst.
K oblíbeným
reklama
Všichni netrpělivě čekáme na nové procesory AMD Ryzen 4000, které využijí novou architekturu Zen 3. Ta má díky inovované architektuře významně navýšit IPC, tedy výkon procesoru vzhledem k frekvenci. Už nějakou dobu se hovoří o tom, že by běžný výkon měl stoupnout o 15 až 17 %, v plovoucí řádové čárce (s desetinnými čísly) by se pak výkon mohl díky výrazně přepracované architektuře zejména u cache pamětí zvýšit až o 50 %. To jsou čísla, která dosud kolovala internetem a byla zmiňována i samotným AMD. Nyní se ale objevují nové zprávy o ještě vyšším výkonu, které je ale pochopitelně potřeba brát s rezervou.
 
AMD Ryzen logo
 
Podle těchto úniků od blíže neurčených velkých dvou OEM partnerů, kteří měli možnost nové Ryzeny 4000 otestovat, se dozvídáme, že procesory nabízí ještě vyšší výkon, než se původně čekalo. Přesná čísla sice nepadla, ale odhady začínají hovořit o tom, že bychom se mohli dočkat až nárůstu okolo 20 %. Každopádně to začíná stále více vypadat, že dříve zmiňované nárůsty možná nebudou maximální čísla, která se občas podaří dosáhnout a obvykle by to bylo méně, ale spíše minimální čísla a obvykle by to mohlo být více.
 
Dále se hovoří o tom, že má frekvence nových procesorů stoupnout o zhruba 200 až 300 MHz, což by výkon nových modelů vyhnalo nahoru o dalších cca 5-8 % (celkově s nárůstem IPC tu hovoříme o číslech někde mezi 20 až 28 % navíc u nástupnických modelů). Velkým otazníkem je to, zda budou nové procesory podporovány i na jiných chipsetech než na řadě 500. I když to poslední dobou vypadalo, že spíše ne, výrobci základních desek se údajně nechávají slyšet, že by to nemusel být problém.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes
V posledních letech jsou deepfakes čím dál větším problémem. Společnost Adobe chce proti problému bojovat novým nástrojem, který bude součástí Photoshopu a Behance, nicméně nebude fungovat tak, jak bychom asi předpokládali.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank
Canon představil pět nových ITS tiskáren. Ty mají velkoobjemové nádržky a velmi levný tisk. Nabídka novinek začíná u základní tiskárny Pixma G1420 a končí u multifunkce Pixma G3460 s připojením Wi-Fi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Prodejci hlásí: zásoby RTX 3070 jsou podstatně větší než karet RTX 3080 Prodejci hlásí: zásoby RTX 3070 jsou podstatně větší než karet RTX 3080
NVIDIA ve čtvrtek odpoledne vyšle na trh nové karty GeForce RTX 3070, z nichž by se mohl stát velký prodejní úspěch. Nabídnout totiž mají výkon plně srovnatelný s RTX 2080 Ti, a to s cenou 500 dolarů. Ale jak to bude s dostupností? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Facebook Dating: nová seznamka spuštěna i v Evropě Facebook Dating: nová seznamka spuštěna i v Evropě
Sociální síť Facebook už před nějakou dobou spustila seznamku Dating. Dosud ale nebyla dostupná v Evropě, což se nyní mění. Přináší možnost seznámit se s různými lidmi za různými účely, ať už jde o nalezení lásky nebo jen parťáka na venčení psa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
PayPal skutečně přichází s podporou kryptoměn jako Bitcoin PayPal skutečně přichází s podporou kryptoměn jako Bitcoin
V letošním červnu se mluvilo o tom, že společnost PayPal zahrne do svých systémů i podporu kryptoměn. Tak se nyní skutečně děje, firma toto potvrzuje a už počátkem příštího roku by to mělo začít fungovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře