www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Zen 3 údajně přinese více než očekávaný 17% nárůst IPC

AMD Zen 3 údajně přinese více než očekávaný 17% nárůst IPC
, , aktualita
Začínají se objevovat neoficiální informace, že by výkon procesorů AMD Ryzen 4000 s novou architekturou Zen 3 mohl být dokonce ještě vyšší, než se původně čekalo. Dle testů má překonat očekávaný 15-17% nárůst.
K oblíbeným
reklama
Všichni netrpělivě čekáme na nové procesory AMD Ryzen 4000, které využijí novou architekturu Zen 3. Ta má díky inovované architektuře významně navýšit IPC, tedy výkon procesoru vzhledem k frekvenci. Už nějakou dobu se hovoří o tom, že by běžný výkon měl stoupnout o 15 až 17 %, v plovoucí řádové čárce (s desetinnými čísly) by se pak výkon mohl díky výrazně přepracované architektuře zejména u cache pamětí zvýšit až o 50 %. To jsou čísla, která dosud kolovala internetem a byla zmiňována i samotným AMD. Nyní se ale objevují nové zprávy o ještě vyšším výkonu, které je ale pochopitelně potřeba brát s rezervou.
 
AMD Ryzen logo
 
Podle těchto úniků od blíže neurčených velkých dvou OEM partnerů, kteří měli možnost nové Ryzeny 4000 otestovat, se dozvídáme, že procesory nabízí ještě vyšší výkon, než se původně čekalo. Přesná čísla sice nepadla, ale odhady začínají hovořit o tom, že bychom se mohli dočkat až nárůstu okolo 20 %. Každopádně to začíná stále více vypadat, že dříve zmiňované nárůsty možná nebudou maximální čísla, která se občas podaří dosáhnout a obvykle by to bylo méně, ale spíše minimální čísla a obvykle by to mohlo být více.
 
Dále se hovoří o tom, že má frekvence nových procesorů stoupnout o zhruba 200 až 300 MHz, což by výkon nových modelů vyhnalo nahoru o dalších cca 5-8 % (celkově s nárůstem IPC tu hovoříme o číslech někde mezi 20 až 28 % navíc u nástupnických modelů). Velkým otazníkem je to, zda budou nové procesory podporovány i na jiných chipsetech než na řadě 500. I když to poslední dobou vypadalo, že spíše ne, výrobci základních desek se údajně nechávají slyšet, že by to nemusel být problém.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus zaostává v podpoře PCIe 4.0 na deskách se Z490 Asus zaostává v podpoře PCIe 4.0 na deskách se Z490
Už dobře víme, že desky se sadou Intel Z490 obecně podporují rozhraní PCIe 4.0, ovšem ne všechny a zcela jistě ne s procesory Comet Lake-S. Tato věc se chystá až pro Rocket Lake-S, přičemž Asus na tom ve srovnání s konkurencí není nejlépe.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ESO zachytila náhlé zmizení masivní hvězdy ESO zachytila náhlé zmizení masivní hvězdy
European Southern Observatory a konkrétně její Very Large Telescope zachytil náhlé zmizení jinak velice jasné proměnné hvězdy v cizí galaxii. Ta nyní už prostě není vidět a jsou tu dvě hlavní teorie, proč tomu tak je.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel musel dočasně přestat dodávat HW pro Inspur, 3. světového výrobce serverů Intel musel dočasně přestat dodávat HW pro Inspur, 3. světového výrobce serverů
Po společnosti Huawei se nyní Američané zaměřili na Inspur, kterážto další čínská společnost je bezpečně největším výrobcem serverů včetně AI systémů ve své domovině a celosvětově je pak třetí největší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA odmítá nařčení investorů ze záměrně zavádějících finančních zpráv NVIDIA odmítá nařčení investorů ze záměrně zavádějících finančních zpráv
V letech 2017 a 2018 se NVIDIA, a nejen ona, těšila z velkého zájmu těžařů kryptoměn o grafické karty. Investoři ji poté obvinili z toho, že záměrně podhodnocovala výdělky z tohoto segmentu, což se projevilo na pozdějších výdělcích.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Xiaomi vstoupilo na trh s OLED televizemi. Přivítejte Mi TV Lux Xiaomi vstoupilo na trh s OLED televizemi. Přivítejte Mi TV Lux
Xiaomi dnes oficiálně představilo svou první OLED TV, která zároveň otevírá novou řadu špičkových televizorů Mi TV Master Series. Zákazníky se snaží přesvědčit 65palcovým panelem se 120 Hz nebo HDMI 2.1. A jaká bude cena?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik