reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AMD zveřejnilo snížené ceny svých procesorů v souvislosti s blízkým uvedením Intel "Conroe"

18.7.2006, Milan Šurkala, aktualita
AMD zveřejnilo snížené ceny svých procesorů v souvislosti s blízkým uvedením Intel "Conroe"
Nová architektura a aktuálně přicházející desktopové procesory Intel "Conroe" nahánějí společnosti AMD oprávněný strach. Podle testů uveřejněných na internetu jsou na tom nové procesory Intelu velmi dobře. Přestože AMD rozhodně nemá ani...
Nová architektura a aktuálně přicházející desktopové procesory Intel "Conroe" nahánějí společnosti AMD oprávněný strach. Podle testů uveřejněných na internetu jsou na tom nové procesory Intelu velmi dobře. Přestože AMD rozhodně nemá ani trochu špatné procesory, bude nyní muset získávat zákazníky zejména nízkými cenami.O tom, že současně s uvedením procesorů Intel "Conroe" bude AMD masivně zlevňovat, jsme vás informovali již před více než měsícem. Nyní jsou k dispozici i přesné ceny, jejich hodnoty však ještě porovnáme s hodnotami, které se dostanou do oficiálního pricelistu. Měnit by se ale neměly.Když se podíváte na tabulku, zjistíte, že AMD rozhodně bude mít čím zaujmout. Cena Sempronů klesne většinou o 15-25% (některé EE verze o 7-10%), u jednojádrových Athlonů to bude už o přibližně 30-55%, dvoujádrové Athlony 64 X2 pak potěší cenami sníženými o 45-60%.

Ve výsledku cena Sempronů spadne asi o čtvrtinu, Athlonů 64 o třetinu až polovinu, dvoujádrové procesory pak budou v drtivé většině k mání za méně než poloviční cenu oproti současnosti. Původně se předpokládaly propady cen v rozmezí 10-20% u Sempronů, 20-30% u Athlonů 64 a 35-50% u Athlonů 64 X2.

Zdroj: www.dailytech.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama