Americká armáda koupí exoskeletony Sarcos Guardian XO

Americká armáda koupí exoskeletony Sarcos Guardian XO
, , aktualita
United States Special Operations Command (USSOCOM) se rozhodlo, že nakoupí předprodukční vzorky exoskeletonů Guardian XO společnosti Sarcos Robotics. Ty mají pomoci nést až 90kg zátěž, aniž by to člověk výrazněji pocítil.
K oblíbeným
reklama
Americká armáda neustále vylepšuje svou techniku a jedním z projektů je i používání exoskeletonů. Tyto obleky mají svým nositelům pomoci nést podstatně větší zátěž, aniž by je to výrazněji omezovalo a unavovalo ve srovnání s tím, kdyby ho neměli. Ostatně nosnosti jsou takové, že normální člověk by takové zátěže mnohdy ani neuzvedl. United States Special Operations Command (USSOCOM, Americké velitelství pro speciální operace) se tak rozhodlo a v minulém týdnu oznámilo, že nakoupí předprodukční vzorky exoskeletonů Sarcos Guardian XO. Některá oddělení americké armády už jednala se společností Sarcos Robotics dříve a ve vývoji jsou exoskeletony pro potřeby letectva US Air Force a námořnictva US Navy. Tyto verze ale nejsou určeny pro vojáky, nýbrž pro logistické operace na námořních a leteckých základnách. Zatím se ale neví, kde chce tyto exoskeletony použít USSOCOM.
 
Sarcos Guardian XO
 
Guardian XO je speciální exoskeleton, který svému nositeli dovolí nést 90kg zátěž, aniž by tuto hmotnost pociťoval. Zároveň dovoluje slušnou svobodu pohybu i solidní rychlost. Člověk by se totiž s exoskeletonem měl být schopen pohybovat rychlostí 3 mph (4,8 km/h), což je taková normální až lehce svižnější chůze. Na baterie je schopen pracovat po dobu 8 hodin a podporuje jejich výměnu za chodu (tzv. hot-swap). Pokud je tedy k dispozici dost nabitých baterií, je výdrž exoskeletonu v podstatě neomezená (to se ale nedá říci o člověku v něm).
 
Exoskeleton je ve vývoji už 17 let a ten spolykal už 175 milionů USD. Dlouho trvalo zejména vyřešení napájení. První hydraulické vzorky před 10 lety spotřebovávaly 6000 W, což vyžadovalo připojení k externímu zdroji energie a dráty. Nejnovější verze si vystačí s pouhými 400 W a je tak možné využívat baterie.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000 Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
Samsung sice zrušil vývoj svých vlastních procesorových jader pro procesory Exynos, ale  procesory této řady chce vyvíjet i nadále. Tentokrát ale mají být údajně plně založeny na jádrech ARM Cortex. Nový Exynos 1000 má využívat Cortex-A78.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
13.12.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář