www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Američtí výrobci čipů chtějí dále fungovat jako nezbytní pro boj s pandemií

Američtí výrobci čipů chtějí dále fungovat jako nezbytní pro boj s pandemií
, , aktualita
Výrobci čipů v dopisu požádali americkou vládu o povolení dále fungovat i v době omezení daných koronavirovou pandemií, která řadu jiných podniků donutila přerušit výrobu. Chtějí tak být považování za nezbytné, stejně jako je třeba i potravinářský průmysl.
K oblíbeným
reklama
Americkou vládu oslovila Semiconductor Industry Association, která argumentuje, že technologie je už nedílnou součástí lidského života a omezující opatření, která vstupují v platnost, by mohla mít závažné dopady na dodávky elektroniky a příslušné globální řetězce. Výrobci čipů tak žádají americkou vládu nejen o to, aby umožnila pokračování jejich výroby, ale i o to, aby jim v tom aktivně pomohla. 
 
 
Semiconductor Industry Association (SIA) se tak snaží konkrétně i zástupce federální vlády, kteří nařizují uzavírání provozů, přesvědčovat, že továrny firem jako Micron a Intel jsou naprosto nezbytné pro výrobu produktů, které přímo pomáhají v celkovém boji proti nákaze a ekonomickému úpadku. Jde o výrobu počítačů a datových center či obecně hardwaru, který umožní lidem pracovat z domovů a komunikovat spolu. A nejde pouze o to, je to také elektronika pro zdravotnická zařízení, energetické systémy, logistiku, atd. 
 
Prezident SIA John Neuffer tak volá po změně přístupu od Homeland Security, aby byla podpořena produkce, která umožní nezbytnou digitalizaci služeb v průběhu příštích týdnů a měsíců. Velice také poukazuje na to, že tzv. cleanroom části továren, jsou v dnešní době už vysoce automatizovány, čili v nich pracuje jen málo lidí, kteří navíc obvykle nejsou ve skupinách, mají ochranné obleky a pohybují se v prostředí čištěném pomocí výkonných filtračních systémů, jež dokáží ze vzduchu zachycovat i částečky velké jen 0,1 mikrometru. Na koronavirus s průměrem 0,125 mikrometru by tak měly stačit také, tudíž si lze těžko představit vhodnější prostředí pro práci v továrně v době pandemie. 
 
Výrobci čipů navíc uplatňují i přísný protokol týkající se kontaminace, který může být v případě potřeby ještě zpřísněn, jak ostatně už ukázaly i podobné provozy v Jižní Koreji a v Číně, v nichž byla výroba nepřerušena po celou dobu. 
 
Společnosti jako Micron a Intel tím pochopitelně sledují vlastní ekonomické zájmy, ale mají bezpochyby pravdu v tom, že ze všech průmyslových provozů mají nejlepší předpoklady k tomu, jak dále fungovat a neohrozit zdraví svých pracovníků. Vedle toho je pravda i to, že v této době se na západních trzích zvyšuje poptávka po hardwaru, a to jak v případě osobních počítačů, tak i serverů a síťových zařízení. Když se ovšem Covid-19 šířil jen v Číně a přilehlých zemích, mluvilo se spíše o poklesu poptávky, což bude dáno rozdíly mezi trhy práce i stylem nakupování. 
 
Zdroj: Techspot


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Seagate uvedl SATA SSD disky FireCuda 120 pro herní sestavy Seagate uvedl SATA SSD disky FireCuda 120 pro herní sestavy
Spousta sestav má stále ještě hlavní úložiště připojené přes SATA konektor. Pro ně připravila společnost Seagate nové SSD disky FireCuda 120. V rámci možností rozhraní nabízí velmi slušné výkony.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Digitimes: generace Zen 4000 Vermeer nakonec může být už 5nm Digitimes: generace Zen 4000 Vermeer nakonec může být už 5nm
Velice zajímavá a nečekaná zpráva přichází od serveru Digitimes, dle nějž se AMD stalo pro firmu TSMC jedním z nejdůležitějších zákazníků, což by se mělo projevit celkově vyšší úrovní spolupráce. Spekuluje se tak dokonce o tom, že Vermeer budou 5nm čipy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Raspberry Pi 4 získalo 8 GB RAM, nastupuje 64bitový Raspberry Pi OS Raspberry Pi 4 získalo 8 GB RAM, nastupuje 64bitový Raspberry Pi OS
Počítač Raspberry Pi 4 je na trhu už téměř rok a během něj zvládla nadace Raspberry prodat téměř tři miliony kusů různých jeho verzí, přičemž ty se potýkaly s různými problémy, jež si vyžádaly nové revize. Nyní přichází ale další model s 8 GB RAM. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
"Ohnivý kruh": astronomové spatřili vzácnou galaxii z mladého vesmíru "Ohnivý kruh": astronomové spatřili vzácnou galaxii z mladého vesmíru
Galaxie obvykle známe ve tvaru koulí nebo spíše v jejich ikonické spirální podobě, ovšem velice vzdálená galaxie R5519 je označována za ohnivý kruh právě kvůli svému tvaru a celkové podobě. Jak vznikla?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Asus, MSI i ASRock umožní přetaktování na deskách s B460 a H470 Asus, MSI i ASRock umožní přetaktování na deskách s B460 a H470
Asus se chlubí možnostmi přetaktování procesorů na deskách s čipovými sadami Intel B460 a H470, čili se sérií 400 určenou pro procesory Comet Lake-S. Nelze ale samozřejmě počítat s tím, co nabízí čipsety řady Z. 
Včera, aktualita, Jan Vítek