www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMI BIOS v ohrožení, otevřené FTP obsahovalo zdrojový kód

AMI BIOS v ohrožení, otevřené FTP obsahovalo zdrojový kód
, , aktualita
Jeden FTP server na Tchaj-wanu jehož obsah byl nějakou dobu volně přístupný, obsahoval mimo jiného materiálu poklad v podobě aktuálního zdrojového kódu UEFI BIOSu AMI Aptio a vedle toho také byl na něm k dispozici unikátní podepisovací klíč,...
K oblíbeným
reklama
Jeden FTP server na Tchaj-wanu jehož obsah byl nějakou dobu volně přístupný, obsahoval mimo jiného materiálu poklad v podobě aktuálního zdrojového kódu UEFI BIOSu AMI Aptio a vedle toho také byl na něm k dispozici unikátní podepisovací klíč, který se využívá pro ověření pravosti aktualizace BIOSu. Proslýchá se, že tento kiks má na svědom společnost Jetway, kvůli níž mohou být ohroženy všechny základní desky, na nichž běží AMI Aptio. To je většina desek se socketem LGA 1155 a také nějaké desky s AMD FM2 a AM3+.

Uživatel se by se tedy mohl dostat k BIOSu, jenž nepochází od výrobce jeho základní desky a ten přesto půjde nainstalovat právě kvůli uniklému klíči a kdyby snad někdo netušil, jakým způsobem UEFI BIOS provádí svou aktualizaci, přihozena byla i dokumentace v PDF.

To může na jednu stranu leckomu pomoci, ale také to samozřejmě znamená hrozbu pro majitele postižených základních desek a počítačů na nich postavených, které by někdo mohl s využitím upraveného BIOSu ovládnout. Je ale samozřejmě nejdříve nutné takový BIOS do počítače dostat. Otázkou také je, zda ten samý klíč nebude možné použít i pro jiné verze BIOSu, což by celou věc jen zhoršilo.

Zdroj: Adam Caudill (blog)
reklama
Nejnovější články
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku
Ačkoliv nám firma AMD dříve slibovala, že zvláště dodávky grafických karet se v druhé polovině roku zvýší, bylo zřejmé, že poptávka s celým jejím dluhem bude těžko uspokojena. A to Lisa Su také potvrdila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX
Společnost Sapphire známe spíše jako dlouhodobého AIB partnera firmy AMD, který vyráběl grafické karty ještě v době, kdy byla ATi samostatnou firmou. Nyní tu ale máme novinku v podobě počítačové skříně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021 Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021
V poslední době se roztrhl, či možná zatím jen značně natrhl pytel s herními počítači či konzolemi, které jsou založeny na x86 hardwaru a využívají moderní mobilní platformy firem Intel a AMD. Co nabídne GPD WIN Max 2021?
Dnes, aktualita, Jan Vítek