www.svethardware.cz
>
>
>
>

Anaconda a Lockhart: přijde i nová slabší Xbox?

Anaconda a Lockhart: přijde i nová slabší Xbox?
, , aktualita
Sony si dle nových informací chystá konzole PlayStation 5 ve dvou hlavních verzích, a sice v plné s optickou mechanikou a v osekané bez ní. V případě nové Xbox se nám ovšem opět objevuje Lockhart, kterou jsme považovali za celkově slabší verzi. 
K oblíbeným
reklama
Samotný Microsoft mluví o jedné jediné konzoli nové generace, ovšem zároveň ji označuje jako Xbox Series X. To může pochopitelně znamenat, že tato konzole přijde v různých verzích a třeba jako v případě Sony PlayStation 5 v elektronické bez optické mechaniky. Ovšem nyní se nám opět zjevil kódový název Lockhart, který jsme měli spojený s výkonnostně slabší verzí nové Xbox, zatímco ta silnější byla známá jako Anaconda. 
 
 
Jde o materiály samotného Microsoftu, kde máme uvedeny oba kódové názvy, které jsou spojeny s projektem Scarlett. Jde přitom o nové dokumenty z tohoto měsíce, takže je vidět, že se s Lockhart stále počítá. O co ale může jít? 
 
 
 
Microsoft by se mohl prostě zaměřit na zákazníky, kterým postačí hraní v 1080p či 1440p, přičemž dle fám máme očekávat konzoli s nižším taktem CPU jader, výkonem kolem 4 TFLOPS a 7,5 GB využitelné paměti, jak uvádí The Verge. Anaconda pak slibuje 13,5 GB využitelné paměti a především cca 12 TFLOPS výkonu, čili Lockhart by dle toho na hraní ve 4K opravdu nedosáhl a zastínila by jej i dnešní Xbox One X se 6 TFLOPS a 9 GB využitelné paměti. 
 
PCB nového Xboxu - verze Anaconda
 
Na rozdíl od Sony se tak Microsoft může snažit zpřístupnit novou generaci konzolí i širším masám, ostatně si lze představit, že Lockhart by mohl stát kolem 300 dolarů, zatímco Anaconda přijde alespoň na 500 dolarů. Uvidíme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TP-Link rozšířil nabídku powerline adaptérů o sadu TL-PA7017P TP-Link rozšířil nabídku powerline adaptérů o sadu TL-PA7017P
Powerline adaptéry se v posledních letech staly oblíbeným způsobem, jak snadno a rychle rozšířit domácí síť prostřednictvím elektrických rozvodů. TP-Link do této kategorie přináší novou sadu TL-PA7017P s podporou rychlosti až 1 Gb/s.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Beelink GT-R: mini PC s AMD Ryzen, čtečkou otisků prstů a kovovým šasi Beelink GT-R: mini PC s AMD Ryzen, čtečkou otisků prstů a kovovým šasi
Čínský výrobce Beelink se rozhodl svou nabídku mini PC rozšířit o nový model, který tentokrát nevyužívá procesor od Intelu, ale AMD. K tomu přidal několik prémiových funkcí a některé z nich, jako je čtečka otisků prstů, se objevují jen zřídka.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Video: čtyřnohý robot balancuje na dvou končetinách Video: čtyřnohý robot balancuje na dvou končetinách
Italský výzkumný tým pracuje na vývoji čtyřnohých robotů, kteří dokážou i při nelehkých podmínkách udržet rovnováhu při stání na dvou končetinách. Budoucí roboti by tak mohli překonávat i velmi úzké mosty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Tvar chytré textilie z Harvardu ovládá změna teploty Tvar chytré textilie z Harvardu ovládá změna teploty
Zájem o vývoj měkké robotiky projevují různé vědecké instituce, jednou z nich je i Harvardova univerzita. Tamní výzkumný tým vytvořil chytrou textilii pro měkké roboty, která je ovládaná na základě tepla. 
4.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
NASA: program Artemis by měl mít dalších šest misí NASA: program Artemis by měl mít dalších šest misí
Kosmická agentura NASA se připravuje na plánovaný program Artemis, který slibuje návrat astronautů na Měsíc. Vypadá to, že se k plánovaným třem misím programu Artemis přidá ještě dalších šest.
3.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře