www.svethardware.cz
>
>
>

AOC C4008VU8: 40 zahnutých palců, 4K a 10bitové barvy

AOC C4008VU8: 40 zahnutých palců, 4K a 10bitové barvy
, , aktualita
Na trh se dostává stále více zajímavých monitorových kousků, a to nejen z dnes tak populární skupiny herních modelů. AOC má v jejich případě vlastní řadu AGON, ale dnešní C4008VU8 patří přece jen do jiné skupiny.reklama
Nový AOC C4008VU8 můžeme označit spíše za designový monitor, ale to v žádném případě neznamená, že by měl krom elegantního vzhledu nabídnout jen průměrný panel a vůbec celkovou výbavu. Naopak, je založen na 10bitovém panelu MVA s úhlopříčkou 40 palců a rozlišením 3840 x 2160. Jeho velikost jej tak řadí už spíše mezi televizory, ale pracovat na tak velké ploše s adekvátním rozlišením jistě má něco do sebe. Přijde pak vhod zakřivení 1800R.

Obnovovací frekvence tohoto panelu je 60 Hz, což je na dnešní dobu u monitoru s rozlišením Ultra HD dostatečné, ovšem monitor i tak postrádá podporu synchronizačních technologií, takže nemá ani FreeSync a ani G-Sync. Odezva je průměrných 5 ms a pozorovací úhly dle očekávání 178 °.

Na podporu HDR můžeme s maximálním jasem 300 cd/m2 také zapoomenout a co se týče barev, ty dokáží pokýt 85% prostoru NTSC. Stojan už na první pohled nenabídne možnost nastavení výšky či pivot a umožní pouze naklopení v rozsahu -5 až +13,5 °.

Mezi rozhraní modelu AOC C4008VU8 patří jedno HDMI 1.4, další HDMI 2.0, DisplayPort 1.2 a dokonce i jeden analogový D-Sub. Pak tu máme také čtyřportový USB 3.0, kde jeden port má posílené napájení, ale všechny jsou bohužel schovány vzadu, kde budou jen těžko přístupné. Doporučená cena pochopitelně nízká není. Jde o 899 dolarů.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Kopie egyptské hrobky vzniká i díky 3D tisku Kopie egyptské hrobky vzniká i díky 3D tisku
Staré památky nezůstanou nedotčené zubem času ani vandaly. Ani egyptská hrobka Sethiho I. nebyla ušetřena. Aby ale zůstala uchována ve své původní podobě, tým ze společnosti Factum Foundation vytváří s pomocí 3D tisku její kopii. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Studie odhaluje, že hráči MOBA mají vyšší IQ než hráči stříleček Studie odhaluje, že hráči MOBA mají vyšší IQ než hráči stříleček
Studiím tohoto ražení se obvykle moc nevěnujeme, ale když už máme závěr pracovního týdne před prodlouženým víkendem, nadneseme trošku odlehčené téma. Výzkumníci z Univerzity v Yorku se věnovali srovnání IQ hráčů MOBA a FPS. Co zjistili? 
16.11.2017, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
IBM věří, že měděné spoje vydrží až do konce technologie CMOS IBM věří, že měděné spoje vydrží až do konce technologie CMOS
IBM samotné přišlo s využitím mědi pro propojení prvků v čipech vyráběných technologií CMOS už před dvaceti lety. Uvažovalo se přitom o tom, že měď v těchto čipech bude nahrazena grafenem, ale dle IBM to nenastane. 
16.11.2017, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Video: NASA otestovala nadzvukový padák pro nový Mars Rover Video: NASA otestovala nadzvukový padák pro nový Mars Rover
NASA chce sice použít v podstatě stejný systém pro přistání roveru Mars 2020 jako v případě Curiosity, ale to neznamená, že všechny jeho součásti budou identické. Nyní byl otestován nadzvukový padák, který bude pro tuto misi využit.
16.11.2017, aktualita, Jan Vítek
SilverStone RedLine RL07 chtějí zaujmout elegancí a sklem SilverStone RedLine RL07 chtějí zaujmout elegancí a sklem
Pokud dnes přijde na trh nějaká skříň patřící alespoň do střední třídy, můžeme si být téměř jistí dvěma věcmi. Nabídne bočnici se sklem, nebo rovnou celou ze skla a také LED podsvícení. Řada RedLine RL07 nabízí oboje ve dvojím provedení. 
16.11.2017, aktualita, Jan Vítek