www.svethardware.cz
>
>
>

AOC C4008VU8: 40 zahnutých palců, 4K a 10bitové barvy

AOC C4008VU8: 40 zahnutých palců, 4K a 10bitové barvy
, , aktualita
Na trh se dostává stále více zajímavých monitorových kousků, a to nejen z dnes tak populární skupiny herních modelů. AOC má v jejich případě vlastní řadu AGON, ale dnešní C4008VU8 patří přece jen do jiné skupiny.
K oblíbeným
reklama
Nový AOC C4008VU8 můžeme označit spíše za designový monitor, ale to v žádném případě neznamená, že by měl krom elegantního vzhledu nabídnout jen průměrný panel a vůbec celkovou výbavu. Naopak, je založen na 10bitovém panelu MVA s úhlopříčkou 40 palců a rozlišením 3840 x 2160. Jeho velikost jej tak řadí už spíše mezi televizory, ale pracovat na tak velké ploše s adekvátním rozlišením jistě má něco do sebe. Přijde pak vhod zakřivení 1800R.

Obnovovací frekvence tohoto panelu je 60 Hz, což je na dnešní dobu u monitoru s rozlišením Ultra HD dostatečné, ovšem monitor i tak postrádá podporu synchronizačních technologií, takže nemá ani FreeSync a ani G-Sync. Odezva je průměrných 5 ms a pozorovací úhly dle očekávání 178 °.

Na podporu HDR můžeme s maximálním jasem 300 cd/m2 také zapoomenout a co se týče barev, ty dokáží pokýt 85% prostoru NTSC. Stojan už na první pohled nenabídne možnost nastavení výšky či pivot a umožní pouze naklopení v rozsahu -5 až +13,5 °.

Mezi rozhraní modelu AOC C4008VU8 patří jedno HDMI 1.4, další HDMI 2.0, DisplayPort 1.2 a dokonce i jeden analogový D-Sub. Pak tu máme také čtyřportový USB 3.0, kde jeden port má posílené napájení, ale všechny jsou bohužel schovány vzadu, kde budou jen těžko přístupné. Doporučená cena pochopitelně nízká není. Jde o 899 dolarů.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2 Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2
Miliardář Bill Gates je znám také jako velký filantrop a podporovatel projektů pro záchranu planety. Jedním z dalších je projekt Heliogen, který má pomoci nahradit fosilní paliva díky solární energii i využití pokročilého softwaru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache
Intel si pro příští rok připravuje procesory Tiger Lake jako nástupce aktuálních Ice Lake a leccos už o nich prozradil benchmark Geekbench. Ten už obsahuje online záznam čtyřjádrového prototypu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce
Starship Mk1 včera prodělal tlakovou zatěžkávací zkoušku, kterou ovšem nevydržel a v horní části explodoval. Obešlo se to bez ohně i zranění obsluhy, ostatně neúspěch se dal očekávat. Co bude dál?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů
Intel se slovy Michelle Johnston Holthaus omluvil za zpožděné dodávky procesorů x86, čili v podstatě za to, že je nestačí vyrábět v potřebném množství. Potvrzuje tím, že nedostatek jeho procesorů je stále aktuální. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Philips 439P9H: zahnutý 43" VA monitor se 100Hz Philips 439P9H: zahnutý 43" VA monitor se 100Hz
Od společnosti Philips jsme se dočkali dalšího zahnutého monitoru s obrovskou úhlopříčkou. Jde o model 439P9H, který má velký 43,4" VA panel s velmi vysokým kontrastem 3000:1. Potěší i 10bitovými barvami.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře