www.svethardware.cz
>
>
>

AOC C4008VU8: 40 zahnutých palců, 4K a 10bitové barvy

AOC C4008VU8: 40 zahnutých palců, 4K a 10bitové barvy
, , aktualita
Na trh se dostává stále více zajímavých monitorových kousků, a to nejen z dnes tak populární skupiny herních modelů. AOC má v jejich případě vlastní řadu AGON, ale dnešní C4008VU8 patří přece jen do jiné skupiny.reklama
Nový AOC C4008VU8 můžeme označit spíše za designový monitor, ale to v žádném případě neznamená, že by měl krom elegantního vzhledu nabídnout jen průměrný panel a vůbec celkovou výbavu. Naopak, je založen na 10bitovém panelu MVA s úhlopříčkou 40 palců a rozlišením 3840 x 2160. Jeho velikost jej tak řadí už spíše mezi televizory, ale pracovat na tak velké ploše s adekvátním rozlišením jistě má něco do sebe. Přijde pak vhod zakřivení 1800R.

Obnovovací frekvence tohoto panelu je 60 Hz, což je na dnešní dobu u monitoru s rozlišením Ultra HD dostatečné, ovšem monitor i tak postrádá podporu synchronizačních technologií, takže nemá ani FreeSync a ani G-Sync. Odezva je průměrných 5 ms a pozorovací úhly dle očekávání 178 °.

Na podporu HDR můžeme s maximálním jasem 300 cd/m2 také zapoomenout a co se týče barev, ty dokáží pokýt 85% prostoru NTSC. Stojan už na první pohled nenabídne možnost nastavení výšky či pivot a umožní pouze naklopení v rozsahu -5 až +13,5 °.

Mezi rozhraní modelu AOC C4008VU8 patří jedno HDMI 1.4, další HDMI 2.0, DisplayPort 1.2 a dokonce i jeden analogový D-Sub. Pak tu máme také čtyřportový USB 3.0, kde jeden port má posílené napájení, ale všechny jsou bohužel schovány vzadu, kde budou jen těžko přístupné. Doporučená cena pochopitelně nízká není. Jde o 899 dolarů.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
AOC vysílá na trh dvě herní LCD Agon s FreeSync AOC vysílá na trh dvě herní LCD Agon s FreeSync
AOC konečně vyslal na trh už dříve ohlášené herní monitory, a to 31,5palcový QHD AG322QCX s rozlišením QHD a 27palcový AG272FCX s Full HD. Oba jsou prohnuté a oba také podporují FreeSync.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Virus NSA pomáhá tvořit z počítačů slouhy pro těžbu Monera Virus NSA pomáhá tvořit z počítačů slouhy pro těžbu Monera
Kvůli americkým službám byl počítačový svět nedávno obohacen o útoky nových ransomwarů a nyní je na řadě jiný způsob, jímž se útočníci snaží s využitím našich počítačů vydělat peníze. Dělají si z nich otrocké systémy těžící kryptoměnu. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Gigabyte uvádí desku pro AMD EPYC Gigabyte uvádí desku pro AMD EPYC
Společnost Gigabyte si připravila novou základní desku MZ30-AR0, která je určena pro procesory AMD EPYC. Pokud máte zájem o sestavení serveru založeného na až 32jádrových procesorech AMD, zde je možnost. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
CryEngine ve verzi 5.4 zahrne podporu Vulkanu CryEngine ve verzi 5.4 zahrne podporu Vulkanu
Vývojáři CryEnginu se chystají přijít s novou verzí 5.4, která bude představovat důležitý krok pro rozšíření podpory Vulkanu. Tato nová verze má dorazit na konci července a její autoři nám poskytli možnost sledovat její vývoj.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Podivní sousedi: hnědý trpaslík býval uvnitř bílého trpaslíka Podivní sousedi: hnědý trpaslík býval uvnitř bílého trpaslíka
Asi 2700 světelných let od Země se nachází podivná dvojice hvězd, které okolo sebe aktuálně obíhají velice blízko, ale někdy v minulosti se měla jedna z nich nacházet uvnitř druhé. Jak je to vůbec možné?
Včera,  aktualita, Jan Vítek