www.svethardware.cz
>
>
>

AOC nabídne monitor s FreeSync už za 3700 Kč

AOC nabídne monitor s FreeSync už za 3700 Kč
, , aktualita
Společnost AOC zařadila do své nabídky dva nové monitory, 21,5" G2260VWQ6 a 24" G2460VQ6, které budou vybaveny technologií AMD FreeSync a přijdou na trh s přívětivou cenou, a to v přepočtu 99 a 129 liber.
K oblíbeným
reklama
Nové monitory AOC 21,5" G2260VWQ6 a 24" G2460VQ6 by se tak u nás měly prodávat za cca 3700 Kč a 4800 Kč, přičemž mezi jejich chlouby patří především zmíněná technologie AMD FreeSync a pak 1ms odezva. Vedle toho tu máme dnes již takřka povinné funkce pro ochranu očí, a to v podání AOC Anti-Blue Light eye-health.

Ze základních specifikací je zřejmé, že nové monitory využijí panely typu TN, protože právě ty obvykle nabízí rychlou 1ms odezvu. A je to ostatně zřejmé už i z jejich ceny. Co se týče technologie FreeSync, pak tu AMD poskytuje k využití zdarma a zároveň uvádí, že výrobce monitorů její implementace nestojí v podstatě nic, neboť není třeba žádný drahý a specializovaný hardware či licenční poplatky. Je také zřejmé, že monitory s FreeSync zlevňují, však ještě před několika měsíci měly nejlevnější kusy stát 229 liber (opět od AOC) a nyní byla prolomena stolibrová hranice.

AOC G2260VWQ6 je tedy 21,5" LCD s obrazovkou TN o rozlišení 1920 x 1080, obnovovací frekvencí od 48 do 76 Hz a rozhraními D-Sub, HDMI a DisplayPort. Je kompatibilní s montážním systémem VESA a má také pár slabých reproduktorů pro základní ozvučení. Nepřekvapí také, že jeho stojan umožní jen naklopení v úzkém rozmezí, což je ostatně patrné z fotografií.

AOC G2460VQ6 má 24" displej TN, a to stále s rozlišením Full HD. Jeho základní specifikace jsou jinak stejné jako u menšího bratříčka, pouze tedy s tím rozdílem, že tu nemáme reproduktory a spotřeba je trošku vyšší (23 vs. 20 W). Oba monitory přijdou na trh v říjnu s tříletou zárukou.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře