www.svethardware.cz
>
>
>

AOC nabídne monitor s FreeSync už za 3700 Kč

AOC nabídne monitor s FreeSync už za 3700 Kč
, , aktualita
Společnost AOC zařadila do své nabídky dva nové monitory, 21,5" G2260VWQ6 a 24" G2460VQ6, které budou vybaveny technologií AMD FreeSync a přijdou na trh s přívětivou cenou, a to v přepočtu 99 a 129 liber.
K oblíbeným
reklama
Nové monitory AOC 21,5" G2260VWQ6 a 24" G2460VQ6 by se tak u nás měly prodávat za cca 3700 Kč a 4800 Kč, přičemž mezi jejich chlouby patří především zmíněná technologie AMD FreeSync a pak 1ms odezva. Vedle toho tu máme dnes již takřka povinné funkce pro ochranu očí, a to v podání AOC Anti-Blue Light eye-health.

Ze základních specifikací je zřejmé, že nové monitory využijí panely typu TN, protože právě ty obvykle nabízí rychlou 1ms odezvu. A je to ostatně zřejmé už i z jejich ceny. Co se týče technologie FreeSync, pak tu AMD poskytuje k využití zdarma a zároveň uvádí, že výrobce monitorů její implementace nestojí v podstatě nic, neboť není třeba žádný drahý a specializovaný hardware či licenční poplatky. Je také zřejmé, že monitory s FreeSync zlevňují, však ještě před několika měsíci měly nejlevnější kusy stát 229 liber (opět od AOC) a nyní byla prolomena stolibrová hranice.

AOC G2260VWQ6 je tedy 21,5" LCD s obrazovkou TN o rozlišení 1920 x 1080, obnovovací frekvencí od 48 do 76 Hz a rozhraními D-Sub, HDMI a DisplayPort. Je kompatibilní s montážním systémem VESA a má také pár slabých reproduktorů pro základní ozvučení. Nepřekvapí také, že jeho stojan umožní jen naklopení v úzkém rozmezí, což je ostatně patrné z fotografií.

AOC G2460VQ6 má 24" displej TN, a to stále s rozlišením Full HD. Jeho základní specifikace jsou jinak stejné jako u menšího bratříčka, pouze tedy s tím rozdílem, že tu nemáme reproduktory a spotřeba je trošku vyšší (23 vs. 20 W). Oba monitory přijdou na trh v říjnu s tříletou zárukou.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala