www.svethardware.cz
>
>
>

AOC q2770Pqu: WQHD na 27" panelu Super-PLS

AOC q2770Pqu: WQHD na 27" panelu Super-PLS
, , aktualita
Společnost AOC přinese na trh nový velký monitor, jenž nabídne slušné rozlišení WQHD, a to na 27palcovém panelu typu Super-PLS. Vypadá tedy na zajímavý kus hardware slibující slušnou cenu i nízkou spotřebu.
K oblíbeným
reklama
Firma AOC před několika lety vzkřísila svůj byznys a po dlouhých letech útlumu (alespoň na našem trhu) začala být opět vidět. Nyní již u nás nabízí na sto různých modelů, mezi nimiž bude rozhodně vyčnívat nový AOC q2770Pqu vybavený velkým 27" panelem Super-PLS s matným povrchem a rozlišením WQHD (2560 x 1440 pixelů).

AOC u této své novinky dále uvádí pozorovací úhly 178° v obou směrech, odezvu 5 ms, jas 300 cd/m2 a dynamický "mega-contrast" čili kolem milionu ku jedné. To jsou na dnešní poměry celkem běžné specifikace.

Mezi rozhraní pak patří dual-link DVI, D-Sub a HDMI, přičemž chybět nebude ani hub s porty USB 3.0. A jak jsem uvedl na začátku, slíbena je i nízká spotřeba, a to kolem 29 W v režimu Eco-mode.

Očekávaná cena je 500 USD, čili cca 10 000 Kč, ovšem nebylo uvedeno, zda to je s daní nebo bez.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková12 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů