www.svethardware.cz
>
>
>

AOC U28G2XU: 144 Hz na Ultra HD a 28 palcích

AOC U28G2XU: 144 Hz na Ultra HD a 28 palcích
, , aktualita
Společnost AOC si připravila nový monitor nabízející vysoké rozlišení Ultra HD, a to při až 144Hz obnovovací frekvenci. Jedná se o model AOC U28G2XU, který bude k dispozici za cenu pod 20 tisíc. 
K oblíbeným
reklama
AOC U28G2XU je 28palcový herní model (71 cm), který nabídne 144Hz obnovovací frekvenci na panelu typu IPS (rovný), což znamená, že se nejlépe uplatní společně se sestavou využívající velice silnou grafickou kartu, aby jeho 144 Hz mělo nějaký smysl. 
 
 
AOC tak zde přímo poukazuje na technologii DLSS, která dokáže podstatně zvýšit snímkovací frekvenci her a právě díky tomu začínají mít monitory jako U28G2XU smysl. My můžeme ještě dodat, že v případě firmy AMD to je zase nová FidelityFX Super Resolution. 
 
 
 
 
Dále se dozvídáme o pouze 1ms odezvě (GtG), takže půjde o celkově velice rychlý monitor s klasickým černým designem s tmavě červenými prvky. Co se týče rozhraní, Ultra HD na 144Hz podporují dva DisplayPorty 1.4, přičemž při připojení přes HDMI 2.0 (rovněž dva porty) dosáhneme leda 60 Hz. Pokud se ale spokojíme s QHD, pak nám HDMI 2.0 nabídne až 120 Hz, což platí i pro nové herní konzole. 
 
Pozorovací úhly jsou jako obvykle 178 ° v obou směrech, dále tu je velice slušný gamut s 98,8% pokrytím DCI-P3, nativní kontrast činí 1000:1 a jas 370 nitů (dle specifikací stačí na VESA DisplayHDR 400). 
 
Mezi funkce monitoru patří režim Picture-by-Picture, vestavěný je tu čtyřportový hub s USB 3.2, dva 3W reproduktory, výstup na sluchátka a jak ukazují fotografie, máme tu také flexibilní stojan s nastavením výšky (130 mm), pivotem, natočením i nakloněním panelu. Jako alternativu můžeme využít VESA držák (100 x 100). 
 
AOC U28G2XU bude dostupný od srpna 2021 za doporučenou koncovou cenu 19.089 Kč (739 Eur).


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Astronomové našli pozůstatky po "hostující hvězdě" z 12. století Astronomové našli pozůstatky po "hostující hvězdě" z 12. století
Z 12. století tohoto letopočtu existují záznamy čínských a japonských astronomů, kteří popisovali objev návštěvnické či hostující hvězdy jasné jako Saturn, která se náhle objevila a vydržela na nebi svítit asi půl roku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ampere je na trhu už rok, příznivější hodnotu oproti slibům nepřinesl Ampere je na trhu už rok, příznivější hodnotu oproti slibům nepřinesl
Už je to rok a několik dní, co byly na trh vypuštěny první kusy grafických karet GeForce RTX 3000 "Ampere" čili konkrétně RTX 3080. Mnozí lidé, kteří netušili, co bude následovat, se přitom krátce předtím začali nerozvážně zbavovat starých karet.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rover programu NASA Artemis přistane poblíž jižního pólu Měsíce Rover programu NASA Artemis přistane poblíž jižního pólu Měsíce
Do programu NASA Artemis patří také nový rover zvaný VIPER, který je chystán na start v roce 2023. Zkoumat bude oblast jižního pólu, kde lze tušit významné zásoby vodního ledu a snad tu budou i jiné zdroje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Už betatest Call of Duty: Vanguard zaplevelili cheateři Už betatest Call of Duty: Vanguard zaplevelili cheateři
Call of Duty: Vanguard ještě ani nebyl vypuštěn na trh, neboť v uplynulých dvou týdnech probíhalo betatestování, které ovšem už poznamenali cheateři. Objevily se o tom důkazy ve formě videí, kde je podvádění zcela zřejmé. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sonda NASA Psyche získává finální podobu, využije solární elektrický pohon Sonda NASA Psyche získává finální podobu, využije solární elektrický pohon
NASA se chystá v příštím roce vypustit do vesmíru sondu Psyche, jejímž cílem bude stejnojmenný asteroid v Hlavním pásu planetek, který má být velice bohatý na kovy. My se můžeme podívat především na typ pohonu této sondy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek