AOpen i945GCt-DN: dvoujádrový Atom 330 + PCIe ×1

AOpen i945GCt-DN: dvoujádrový Atom 330 + PCIe ×1
, , aktualita
Společnost AOpen u nás patřila v minulosti k velmi populárním výrobcům základních desek. Staraly se o to například kontroverzní modely. V nabídce byla například deska s elektronkou, která sloužila jako zesilovač pro integrovanou zvukovou...
K oblíbeným
reklama
Společnost AOpen u nás patřila v minulosti k velmi populárním výrobcům základních desek. Staraly se o to například kontroverzní modely. V nabídce byla například deska s elektronkou, která sloužila jako zesilovač pro integrovanou zvukovou kartu. Dalším zajímavým produktem bude bezesporu AOpen i945GCt-DN.Co je na této desce tak zvláštního? Oproti dalším tuctovým základním deskám s Atomem má PCIe ×1 a k uvedení do provozu nebudete potřebovat ATX zdroj. Výrobce k desce dodává vlastní 19V adaptér o maximálním výkonu 90 W. Díky tomu zabere při montáži podstatně méně prostoru a celé řešení bude určitě levnější než nákup zdroje picoPSU.


Základní deska a zadní panel, v levé části je vidět napájecí konektor

Ostatní specifikace už ničím nepřekvapí. Dvoujádrový Atom 330 tiká na kmitočtu 1,6 GHz. Čipová sada je složena z obstarožní kombinace Intel 945GC (NorthBridge) a ICH7 (SouthBridge). Tato kombinace obsahuje integrované grafické jádro GMA 950 a osadit budete moci jeden paměťový modul DDR2 o maximální kapacitě 2 GB. O zvuk se stará HD audio kodek Realtek ALC662. Disky připojíte k trojici portů SATA 300 Gb/s a síť 10/100 Mb/s zařídí čip od Realteku. Kondenzátory na desce jsou kvalitní, ty s pevným dielektrikem jsou značky Fujitsu. Běžné, elektrolytické od výrobce Rubycon. Cena není v současné době známa.


Zdroj: TechConnect
reklama
Nejnovější články
Phoronix: záplatované Intely ztratily pětinásobek výkonu v porovnání s AMD Phoronix: záplatované Intely ztratily pětinásobek výkonu v porovnání s AMD
Server Phoronix se zaměřil na to, jak s výkonem procesorů Intel a AMD zamávaly veškeré záplaty proti chybám od té doby, co se objevil Spectre a Meltdown. Ukázalo se, že řeči o dopadu především na výkon CPU Intel nejsou přehnané. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Co nabídne sada AMD X570? Máme tu neoficiální diagram Co nabídne sada AMD X570? Máme tu neoficiální diagram
Už se můžeme spolehnout na to, že zbrusu nová čipová sada AMD X570 bude potřebovat výkonnější chlazení, než na jaké jsme si za poslední roky zvykli. Čím se nám ale za to odmění, to ukáže diagram od ChipHell. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500 AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500
AMD v roce 2015 vypadlo z žebříčku Fortune 500, který čítá pět set nejlepších společností z USA s ohledem na jejich tržby. Jde tak o přesně danou posloupnost firem a není divu, že AMD v ní před čtyřmi lety výrazně kleslo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Kingston uvádí svá nejlepší SSD KC2000 Kingston uvádí svá nejlepší SSD KC2000
Kingston si připravil svou novou vlajkovou řadu SSD pro rozhraní M.2, a sice KC2000. Založena je na nových 96vrstvých pamětech s buňkami TLC a slibuje maximální datovou propustnost 3200 MB/s.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire: očekávejme výkonné Navi i za 500 USD Sapphire: očekávejme výkonné Navi i za 500 USD
Zástupce společnosti Sapphire, dlouholetého AIB partnera firem ATi a následně AMD, si trošku pustil pusu na špacír a prozradil něco o tom, co můžeme očekávat od připravovaných grafických karet s GPU Navi.
Dnes, aktualita, Jan Vítek