AOpen i945GCt-DN: dvoujádrový Atom 330 + PCIe ×1

AOpen i945GCt-DN: dvoujádrový Atom 330 + PCIe ×1
, , aktualita
Společnost AOpen u nás patřila v minulosti k velmi populárním výrobcům základních desek. Staraly se o to například kontroverzní modely. V nabídce byla například deska s elektronkou, která sloužila jako zesilovač pro integrovanou zvukovou...
K oblíbeným
reklama
Společnost AOpen u nás patřila v minulosti k velmi populárním výrobcům základních desek. Staraly se o to například kontroverzní modely. V nabídce byla například deska s elektronkou, která sloužila jako zesilovač pro integrovanou zvukovou kartu. Dalším zajímavým produktem bude bezesporu AOpen i945GCt-DN.Co je na této desce tak zvláštního? Oproti dalším tuctovým základním deskám s Atomem má PCIe ×1 a k uvedení do provozu nebudete potřebovat ATX zdroj. Výrobce k desce dodává vlastní 19V adaptér o maximálním výkonu 90 W. Díky tomu zabere při montáži podstatně méně prostoru a celé řešení bude určitě levnější než nákup zdroje picoPSU.


Základní deska a zadní panel, v levé části je vidět napájecí konektor

Ostatní specifikace už ničím nepřekvapí. Dvoujádrový Atom 330 tiká na kmitočtu 1,6 GHz. Čipová sada je složena z obstarožní kombinace Intel 945GC (NorthBridge) a ICH7 (SouthBridge). Tato kombinace obsahuje integrované grafické jádro GMA 950 a osadit budete moci jeden paměťový modul DDR2 o maximální kapacitě 2 GB. O zvuk se stará HD audio kodek Realtek ALC662. Disky připojíte k trojici portů SATA 300 Gb/s a síť 10/100 Mb/s zařídí čip od Realteku. Kondenzátory na desce jsou kvalitní, ty s pevným dielektrikem jsou značky Fujitsu. Běžné, elektrolytické od výrobce Rubycon. Cena není v současné době známa.


Zdroj: TechConnect
reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková