AOpen i945GCt-DN: dvoujádrový Atom 330 + PCIe ×1

AOpen i945GCt-DN: dvoujádrový Atom 330 + PCIe ×1
, , aktualita
Společnost AOpen u nás patřila v minulosti k velmi populárním výrobcům základních desek. Staraly se o to například kontroverzní modely. V nabídce byla například deska s elektronkou, která sloužila jako zesilovač pro integrovanou zvukovou...
K oblíbeným
reklama
Společnost AOpen u nás patřila v minulosti k velmi populárním výrobcům základních desek. Staraly se o to například kontroverzní modely. V nabídce byla například deska s elektronkou, která sloužila jako zesilovač pro integrovanou zvukovou kartu. Dalším zajímavým produktem bude bezesporu AOpen i945GCt-DN.Co je na této desce tak zvláštního? Oproti dalším tuctovým základním deskám s Atomem má PCIe ×1 a k uvedení do provozu nebudete potřebovat ATX zdroj. Výrobce k desce dodává vlastní 19V adaptér o maximálním výkonu 90 W. Díky tomu zabere při montáži podstatně méně prostoru a celé řešení bude určitě levnější než nákup zdroje picoPSU.


Základní deska a zadní panel, v levé části je vidět napájecí konektor

Ostatní specifikace už ničím nepřekvapí. Dvoujádrový Atom 330 tiká na kmitočtu 1,6 GHz. Čipová sada je složena z obstarožní kombinace Intel 945GC (NorthBridge) a ICH7 (SouthBridge). Tato kombinace obsahuje integrované grafické jádro GMA 950 a osadit budete moci jeden paměťový modul DDR2 o maximální kapacitě 2 GB. O zvuk se stará HD audio kodek Realtek ALC662. Disky připojíte k trojici portů SATA 300 Gb/s a síť 10/100 Mb/s zařídí čip od Realteku. Kondenzátory na desce jsou kvalitní, ty s pevným dielektrikem jsou značky Fujitsu. Běžné, elektrolytické od výrobce Rubycon. Cena není v současné době známa.


Zdroj: TechConnect
reklama
Nejnovější články
Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu? Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu?
O terraformaci Marsu, čili jeho přeměnu v prostředí vhodné pro život toho bylo řečeno už dost a je zřejmé, že toto je skutečné sci-fi. Ovšem co kdyby nešlo o celý Mars, ale jen o jeho části oddělené od okolí? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek
Společnost Neuralink, ve které figuruje i Elon Musk, měla před pár hodinami prezentaci, kde hovořila o svých průlomech ve výzkumu ovládání elektroniky pomocí myšlenek. Vyvinula totiž rozhraní pro komunikaci s mozkem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo
Společnost In Win si pro hračičky připravila zajímavou počítačovou skříň, jejíž celé čelo může posloužit jako jeden velký displej. Nesmíme si ale představovat možnosti, která nám dávají LCD panely, jde o trošku něco jiného. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou
Někdo v Cooler Masteru se asi zamyslel a přemítal o tom, co si asi nejčastěji potřebujeme vedle desktopu odložit. Přišel na telefon a sluchátka, přičemž aby to mělo celé smysl, bude to vhodné spojit i s funkcemi navíc. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ceny NAND Flash a DRAM by se prý brzy mohly začít zvyšovat Ceny NAND Flash a DRAM by se prý brzy mohly začít zvyšovat
V posledních měsících jsme si zvykli na to, že ceny pamětí NAND Flash a DRAM, respektive výsledných produktů na nich založených, postupně vytrvale klesají. Nyní se už ale objevil hlas, který varuje před jejich opětovným růstem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek