reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

AOpen i945GCt-DN: dvoujádrový Atom 330 + PCIe ×1

, , aktualita
AOpen i945GCt-DN: dvoujádrový Atom 330 + PCIe ×1
Společnost AOpen u nás patřila v minulosti k velmi populárním výrobcům základních desek. Staraly se o to například kontroverzní modely. V nabídce byla například deska s elektronkou, která sloužila jako zesilovač pro integrovanou zvukovou...
AOpen i945GCt-DN: dvoujádrový Atom 330 + PCIe ×1
Společnost AOpen u nás patřila v minulosti k velmi populárním výrobcům základních desek. Staraly se o to například kontroverzní modely. V nabídce byla například deska s elektronkou, která sloužila jako zesilovač pro integrovanou zvukovou kartu. Dalším zajímavým produktem bude bezesporu AOpen i945GCt-DN.Co je na této desce tak zvláštního? Oproti dalším tuctovým základním deskám s Atomem má PCIe ×1 a k uvedení do provozu nebudete potřebovat ATX zdroj. Výrobce k desce dodává vlastní 19V adaptér o maximálním výkonu 90 W. Díky tomu zabere při montáži podstatně méně prostoru a celé řešení bude určitě levnější než nákup zdroje picoPSU.


Základní deska a zadní panel, v levé části je vidět napájecí konektor

Ostatní specifikace už ničím nepřekvapí. Dvoujádrový Atom 330 tiká na kmitočtu 1,6 GHz. Čipová sada je složena z obstarožní kombinace Intel 945GC (NorthBridge) a ICH7 (SouthBridge). Tato kombinace obsahuje integrované grafické jádro GMA 950 a osadit budete moci jeden paměťový modul DDR2 o maximální kapacitě 2 GB. O zvuk se stará HD audio kodek Realtek ALC662. Disky připojíte k trojici portů SATA 300 Gb/s a síť 10/100 Mb/s zařídí čip od Realteku. Kondenzátory na desce jsou kvalitní, ty s pevným dielektrikem jsou značky Fujitsu. Běžné, elektrolytické od výrobce Rubycon. Cena není v současné době známa.


Zdroj: TechConnect
reklama
reklama
reklama