www.svethardware.cz
>
>
>

Aplikace s malwarem XCodeGhost napadly 128 milionů uživatelů iOSu

Aplikace s malwarem XCodeGhost napadly 128 milionů uživatelů iOSu
, , aktualita
V rámci soudní pře mezi společností Apple a Epic Games přišly na přetřes i e-maily, které ukazují detaily více než 5 let starou záležitost. Nyní totiž vyšlo najevo, že malware xCodeGhost v roce 2015 napadl 128 milionů uživatelů Applu.
K oblíbeným
reklama
Produkty společnosti Apple jsou obecně považovány za bezpečnější než konkurenční platformy. Důvodů je více, jedním z nich je třeba fakt, že na iOSu běží většina aplikací v sandboxu, odkud nemá přímý přístup k systému ani ostatním aplikacím a jejich datům. Dalším důvodem je i zevrubnější kontrola aplikací v App Store. Ale ani ta není dokonalá, jak ukazuje kauza XCodeGhost z roku 2015. Ta se znovu objevila na světlu světa v rámci soudní pře mezi společnostmi Apple a Epic Games. Objevily se zde totiž e-maily, které se vrací k této 6 let staré kauze, o které se nyní dozvídáme další detaily. Tím je např. to, že malwarem bylo tehdy postiženo 128 milionů uživatelů operačního systému iOS.
 
Apple XCode
 
XCode je oficiální vývojářské prostředí a kompilátor pro aplikace na iOS. Před několika lety se ale objevily podvržené varianty XCode, které obsahovaly malware, jenž se pak dostal i do jím zkompilovaných aplikací. Celá kauza pak získala jméno XCodeGhost. Tehdy se počet napadených aplikací odhadoval na několik tisíc. Zveřejněné e-maily nyní prozrazují, že šlo o více než 2500 aplikací, mezi nimiž bylo např. i Angry Birds 2. Celkově si malware v závadných aplikacích stáhlo 128 milionů uživatelů v celkem 203 milionech staženích. Naštěstí ale díky omezením iOSu nebyl malware schopen stáhnout citlivá data. Mezi nimi byl např. seznam aplikací, obecné informace o systému, ale naštěstí žádné osobní údaje nebo hesla.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína vyslala první astronauty na svou novou vesmírnou stanici Čína vyslala první astronauty na svou novou vesmírnou stanici
Čína pokračuje v budování své vlastní kosmické stanice na oběžné dráze Země. V dubnu se podařilo na orbitu dopravit základní modul této stanice, nyní k němu zamířili první astronauti, kteří budou čelit náročné misi.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
The Outer Worlds 2 dostává první trailer, dělá si legraci z vývojářů The Outer Worlds 2 dostává první trailer, dělá si legraci z vývojářů
Vývojáři v Obsidian Entertainment připravují novou hru The Outer Worlds 2 a nyní představují první trailer k ní. Ten je ale poněkud odlišný od typických trailerů. Dělá si z nich totiž legraci, a tedy i ze samotných vývojářů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Corsair uvedl tři vodní chladiče s RGB osvětlením Corsair uvedl tři vodní chladiče s RGB osvětlením
Společnost Corsair přidala do svého výrobního programu tři nové vodní chladiče. Nesou názvy H55 RGB, H100 RGB a H150 RGB, přičemž pak mohou mít jeden až tři 120mm ventilátory. Pochopitelně nechybí ani módní osvětlení RGB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Intel DG2 má zaútočit spíše na NVIDIA GA104 a AMD Navi 22 Intel DG2 má zaútočit spíše na NVIDIA GA104 a AMD Navi 22
Známý leaker Tum Apisak zveřejnil nové informace o grafických čipech Intel DG2, a to konkrétně dosud neznámé verzi vybavené 448 jádry EU. Jde tak o mírně osekanou plnou verzi. Jaký má výkon?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
V Číně se letos do května vyrobilo už na 140 miliard čipů V Číně se letos do května vyrobilo už na 140 miliard čipů
Data čínské vlády ukazují na prudce se zvyšující výrobu místních firem produkujících počítačové čipy. Pokud jde o dosavadní období roku mezi lednem a květnem, vyrobilo se již na 140 miliard čipů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů