www.svethardware.cz
>
>
>

Apple chystá další keynote na pondělí 18. října, čekají se MacBooky Pro

Apple chystá další keynote na pondělí 18. října, čekají se MacBooky Pro
, , aktualita
Předpokládalo se, že budou dvě podzimní keynote Applu a nyní to bylo také potvrzeno. Apple oznámil, že se další představení nových produktů bude konat 18. října. Patrně se tam představí MacBooky Pro.
K oblíbeným
reklama
Poslední měsíce se předpokládalo, že Apple uspořádá dvě podzimní keynote. Na té v září byly představeny např. nové iPhony 13 a iPady, ale chyběly MacBooky Pro, o kterých se mluví už delší dobu. I díky tomu se druhá keynote zdála být ještě více pravděpodobnou. Nyní už víme, že se tak skutečně stane a další představení nových produktů na nás čeká v pondělí 18. října v 19:00 našeho času. Nese název Unleashed a zatím můžeme stále jen hádat, co vše se představí.
 
Apple Unleashed Event
 
S pravděpodobností hraničící s jistotou to vypadá na již zmiňované MacBooky Pro se 14" a 16" displejem. Hovoří se o podsvícení pomocí Mini LED a 120Hz obnovovací frekvenci. Dále by měly dostat výkonnější procesor Apple M1X. Oproti 13" variantě, která má Apple M1 s 8 procesorovými jádry (konfigurace 4+4) a 8 jádry GPU, výkonnější M1X by podle posledních informací měl mít 10 jader (8 výkonných a jen 2 úsporná jádra). Také se počítá s vyšším grafickým výkonem díky 16 nebo dokonce 32 jádrům GPU. Dále se mluví o čtečce SD karet a HDMI portu.
 
To by ale nemělo být všechno. Některé zdroje zmiňují také výkonnější variantu Mac mini s procesorem M1X a více porty pro připojení dalšího příslušenství. V neposlední řadě by to měla být nová generace sluchátek AirPods 3. Očekává se podpora pro Apple Lossless Audio Codec a vyšší výdrž baterie.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ASML: cesta z boudy ke světové dominanci ASML: cesta z boudy ke světové dominanci
Existuje mnoho známých firem, které začaly velice skromně v garážích či nuzných přístřešcích a asi nejznámější je v tomto ohledu Apple. My se ale nyní zaměříme na firmu, bez níž by ani Apple nebyl tam, kde je nyní. Jde o holandskou ASML.
Dnes, článek, Jan Vítek
Bitcoin se dostal už i na burzu v New Yorku, obchoduje se jako futures kontrakt Bitcoin se dostal už i na burzu v New Yorku, obchoduje se jako futures kontrakt
Kryptoměny sice v mnoha lidech nebudí důvěru, což mnohdy platí i pro Bitcoin, ale poslední dobou se zdá, že ho veřejnost přeci jen začíná akceptovat. Dokonce se s ním fe formě futures kontraktů začalo obchodovat i na newyorské burze NYSE.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
QNAP nabízí tenký přenosný NASbook TBS-464 pro čtyři SSD QNAP nabízí tenký přenosný NASbook TBS-464 pro čtyři SSD
Díky moderním SSD v podobě M.2 kartiček je možné tvořit také pozoruhodně malé NAS servery, které společnost QNAP nabízí již delší dobu coby NASbook. Nyní je tu nový model pro čtyři M.2 SSD, a sice TBS-464.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Gelsinger: Apple přinutíme se vrátit nabídkou lepších produktů, než mají sami Gelsinger: Apple přinutíme se vrátit nabídkou lepších produktů, než mají sami
Intel ústy svého šéfa Patricka Gelsingera přiznal, že nezvládl nabídnout takové čipy, které by dokázaly konkurovat dnešní úrovni čipů tvořených samotným Applem. Nicméně Intel hodlá Apple přinutit k návratu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek15 komentářů
Atomovka proti asteroidu: nakonec přeci jen dobrý nápad? Atomovka proti asteroidu: nakonec přeci jen dobrý nápad?
V posledních desetiletích vědci varovali, že pokus rozmetat asteroid jaderným výbuchem by nemusel být zrovna vhodný a spíše by mohl celý problém ještě zhoršit. Simulace z Lawrence Livermore National Laboratory ale tvrdí něco jiného. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře