www.svethardware.cz
>
>
>

Apple chystá další keynote na pondělí 18. října, čekají se MacBooky Pro

Apple chystá další keynote na pondělí 18. října, čekají se MacBooky Pro
, , aktualita
Předpokládalo se, že budou dvě podzimní keynote Applu a nyní to bylo také potvrzeno. Apple oznámil, že se další představení nových produktů bude konat 18. října. Patrně se tam představí MacBooky Pro.
K oblíbeným
reklama
Poslední měsíce se předpokládalo, že Apple uspořádá dvě podzimní keynote. Na té v září byly představeny např. nové iPhony 13 a iPady, ale chyběly MacBooky Pro, o kterých se mluví už delší dobu. I díky tomu se druhá keynote zdála být ještě více pravděpodobnou. Nyní už víme, že se tak skutečně stane a další představení nových produktů na nás čeká v pondělí 18. října v 19:00 našeho času. Nese název Unleashed a zatím můžeme stále jen hádat, co vše se představí.
 
Apple Unleashed Event
 
S pravděpodobností hraničící s jistotou to vypadá na již zmiňované MacBooky Pro se 14" a 16" displejem. Hovoří se o podsvícení pomocí Mini LED a 120Hz obnovovací frekvenci. Dále by měly dostat výkonnější procesor Apple M1X. Oproti 13" variantě, která má Apple M1 s 8 procesorovými jádry (konfigurace 4+4) a 8 jádry GPU, výkonnější M1X by podle posledních informací měl mít 10 jader (8 výkonných a jen 2 úsporná jádra). Také se počítá s vyšším grafickým výkonem díky 16 nebo dokonce 32 jádrům GPU. Dále se mluví o čtečce SD karet a HDMI portu.
 
To by ale nemělo být všechno. Některé zdroje zmiňují také výkonnější variantu Mac mini s procesorem M1X a více porty pro připojení dalšího příslušenství. V neposlední řadě by to měla být nová generace sluchátek AirPods 3. Očekává se podpora pro Apple Lossless Audio Codec a vyšší výdrž baterie.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Rozdíl 1 milimetru stačí, staré chladiče mohou být pro Alder Lake nevhodné Rozdíl 1 milimetru stačí, staré chladiče mohou být pro Alder Lake nevhodné
Mluvíme tu pochopitelně především o montážních systémech chladičů, které ale často bývají jejich nedílnou součástí, kterou ani nelze vyměnit. Konkrétně pak jde o dopad odlišné výšky procesoru nad základní deskou. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
PlayStation 5 dostala nový zdroj, funguje lépe? PlayStation 5 dostala nový zdroj, funguje lépe?
Herní konzole Sony PlayStation či Microsoft Xbox rozhodně nejsou vytvořeny s možností snadné výměny napájecího zdroje s nabídkou různých modelů, ovšem to neznamená, že taková výměna není možná. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Instinct MI250X: vícečipové GPU se 48 TFLOPS v FP64 AMD Instinct MI250X: vícečipové GPU se 48 TFLOPS v FP64
Od známého leakera ExecutableFix se dozvídáme detaily o grafických akcelerátorech AMD řady MI200. Jedná se konkrétně o dvě verze, a sice MI250 a MI250X a blíže představena byla konkrétně MI250X.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Morgan Stanley: Elon Musk se asi stane 1. dolarovým bilionářem díky SpaceX Morgan Stanley: Elon Musk se asi stane 1. dolarovým bilionářem díky SpaceX
Titul nejbohatšího člověka na planetě si opětovně uzmul Elon Musk a podle analytika banky Morgan Stanley by se mohl stát prvním bilionářem v historii. Neměla by to však být Tesla, která na tom bude mít lví podíl.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Prototyp Starship SN20 úspěšně absolvoval statický zážeh Prototyp Starship SN20 úspěšně absolvoval statický zážeh
Soukromá kosmická společnost Elona Muska SpaceX se svým prototypem SN20 posouvá vývoj kosmické lodi Starship opět kupředu. SN20 úspěšně absolvoval statický zážeh svých motorů, čímž se otevřely dveře k dalším testům.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková