www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Apple dostává podporu Dropboxu v iOS

Apple dostává podporu Dropboxu v iOS
, , aktualita
Společnost Apple umožnila ve svém operačním systému iOS 8 využívat úložiště třetích stran. Toho teď využívá Dropbox a přidává podporu svého úložiště. Uživatelé iPhonů a iPadů tak konečně mohou přímo přistupovat k datům uloženým na této populární službě.
K oblíbeným
reklama
Včera jsme psali o podpoře úložišť třetích stran v mobilní i online verzi Office. A shodou okolností již dnes Dropbox doplnil možnosti iOS 8 od Apple o něco velice podobného. Aktuální update aplikace od Dropboxu přidává podporu jeho cloudu do tohoto operačního systému.

Jedná se o pochopitelný krok, protože Dropbox je jedním z nejpoužívanějších a nejoblíbenějších úložišť. Navíc konkurenční Android umí spolupracovat s Dropboxem již dávno.

Když se na tuto událost podíváme v širší perspektivě, potvrzuje se to, co jsme naznačili už včera. Intenzivní a stále se zostřující konkurence napříč trhem mobilů, tabletů i osobních počítačů – nezapomínejme na Windows 10 za dveřmi – nutí výrobce na všech platformách postupně rozšiřovat kompatibilitu svých produktů se všemi myslitelnými doplňkovými službami.


iOS a Dropbox


A dokonce i s těmi, které přímo či nepřímo konkurují jeho vlastním službám, což je mimo jiné i případ úložiště od Dropboxu a iCloudu od Applu. Ve středu zájmu musí být uživatel. Ten teď musí být základem konkurenční strategie každé dotčené společnosti.

A jestli něco charakterizuje většinu současných uživatelů mobilů, tabletů a počítačů tak je to multiplatformnost. Málokdo totiž dnes má všechna svá zařízení založená jen na platformě jediného výrobce. Totéž platí pro související služby. A přitom uživatel pochopitelně vyžaduje, aby všechna jeho zařízení uměla vzájemně spolupracovat.

Je samozřejmě pravda, že Apple je se svým unikátním a výborně propojeným ekosystémem určitou výjimkou z tohoto pravidla. Ale je vidět, že i on se postupně přizpůsobuje diverzifikovanému portfoliu zařízení a služeb používaných jeho zákazníky.

Zdroj: The Verge
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře