www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Apple dostává podporu Dropboxu v iOS

Apple dostává podporu Dropboxu v iOS
, , aktualita
Společnost Apple umožnila ve svém operačním systému iOS 8 využívat úložiště třetích stran. Toho teď využívá Dropbox a přidává podporu svého úložiště. Uživatelé iPhonů a iPadů tak konečně mohou přímo přistupovat k datům uloženým na této populární službě.
K oblíbeným
reklama
Včera jsme psali o podpoře úložišť třetích stran v mobilní i online verzi Office. A shodou okolností již dnes Dropbox doplnil možnosti iOS 8 od Apple o něco velice podobného. Aktuální update aplikace od Dropboxu přidává podporu jeho cloudu do tohoto operačního systému.

Jedná se o pochopitelný krok, protože Dropbox je jedním z nejpoužívanějších a nejoblíbenějších úložišť. Navíc konkurenční Android umí spolupracovat s Dropboxem již dávno.

Když se na tuto událost podíváme v širší perspektivě, potvrzuje se to, co jsme naznačili už včera. Intenzivní a stále se zostřující konkurence napříč trhem mobilů, tabletů i osobních počítačů – nezapomínejme na Windows 10 za dveřmi – nutí výrobce na všech platformách postupně rozšiřovat kompatibilitu svých produktů se všemi myslitelnými doplňkovými službami.


iOS a Dropbox


A dokonce i s těmi, které přímo či nepřímo konkurují jeho vlastním službám, což je mimo jiné i případ úložiště od Dropboxu a iCloudu od Applu. Ve středu zájmu musí být uživatel. Ten teď musí být základem konkurenční strategie každé dotčené společnosti.

A jestli něco charakterizuje většinu současných uživatelů mobilů, tabletů a počítačů tak je to multiplatformnost. Málokdo totiž dnes má všechna svá zařízení založená jen na platformě jediného výrobce. Totéž platí pro související služby. A přitom uživatel pochopitelně vyžaduje, aby všechna jeho zařízení uměla vzájemně spolupracovat.

Je samozřejmě pravda, že Apple je se svým unikátním a výborně propojeným ekosystémem určitou výjimkou z tohoto pravidla. Ale je vidět, že i on se postupně přizpůsobuje diverzifikovanému portfoliu zařízení a služeb používaných jeho zákazníky.

Zdroj: The Verge
reklama
Nejnovější články
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala