www.svethardware.cz
>
>
>
>

Apple investuje 1,7 mld eur do nových evropských datacenter

Apple investuje 1,7 mld eur do nových evropských datacenter
, , aktualita
Společnost Apple dnes oznámila, že v blízké budoucnosti investuje 1,7 miliardy eur, za něž postaví dvě nová evropská datová centra, která navíc poběží výhradně na energii z obnovitelných zdrojů.
K oblíbeným
reklama
Tato datová centra budou umístěna v Athenry, (County Galway, Irsko) a Viborgu (Jutland, Dánsko) a přijdou tedy celkově na 1,7 miliardy eur. Jejich účelem bude provozovat různé online služby firmy Apple, a to včetně iTunes Store, App Store, iMessage, Maps a Siri, které budou určeny pro zákazníky v celé Evropě. Tim Cook k tomu řekl, že je rád za dlouhodobě dobré výsledky své firmy v Evropě a že tento projekt je v tomto regionu dosud největší, jaký si Apple připravil.

Apple dle informací z tiskové zprávy dává práci celkem 672.000 lidem v Evropě, ovšem 530.000 z toho je spojeno s vývojem aplikací iOS, čili to není tak, že by Apple byl přímo zaměstnavatelem takového počtu lidí. Od spuštění App Store v Evropě v roce 2008 si zdejší vývojáři přišli na 6,6 miliardy eur díky prodejům aplikací po celém světě. Pokud jde o přímé evropské zaměstnance firmy Apple, těch je nyní na 18.300 v celkem 19 zemích, což představuje nárůst o 2.000 v posledním roce. Firma ještě oznámila, že právě v uplynulém roce utratila v Evropě 7,8 miliardy na zřizování a vylepšování sítě pro podporu svých produktů.

Firma neoznámila, jaké konkrétní zdroje energie její nová datová centra využijí. Můžeme očekávat, že to bude především větrná energetika, přičemž firma počítá s tím, že bude spolupracovat s lokálními firmami na vývoji dalších projektů pro výrobu energie z obnovitelných zdrojů. Ty mají mít doposud nejnižší dopad na životní prostředí ze všech zdrojů použitých pro datová centra Apple.

Obě nová datová centra budou zabírat 166.000 metrů čtverečných a jejich provoz bude spuštěn v roce 2017. V cílových lokacích Apple plánuje spustit další projekty, které budou spojeny s ekologií. V Irsku to má být výsadba původních dřevin v lese Derrydonnell, který byl dříve využíván právě pro pěstování nepůvodních druhů. V případě dánského centra půjde o umístění datového centra hned vedle jedné z největších rozvoden energie, díky čemuž se ušetří zdroje na výstavbu vlastní. Z centra navíc bude odpadní teplo odváděno přímo do sítě vytápějící tamní domácnosti.

Zdroj: TZ Apple
reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář