www.svethardware.cz
>
>
>

Apple jede: daří se všem kategoriím, iPhony kralují trhu

Apple jede: daří se všem kategoriím, iPhony kralují trhu
, , aktualita
Společnosti Apple se hodně daří. Vydala výsledky svého hospodaření, ve kterém můžeme vidět, že se dobře vede celé společnosti napříč všemi typy produktů. Smartphony iPhone pak nesou prvenství v počtech prodejů za čtvrt roku.
K oblíbeným
reklama
Apple je sice v nemilosti mnoha uživatelů, ale jak ho moc lidí nenávidí, tak ho i moc lidí miluje. Vidět je to i na finančních výsledcích, na kterých je nutno uznat, že Apple opravdu umí. Za poslední čtvrtletí, které končilo 26. prosincem 2020, totiž vykázal příjmy 111,4 mld. USD, což je o 21,4 % více než loni. Pokud jde o čistý zisk, tak ten se dostal na 28,755 mld. USD, což je dokonce 29,3% nárůst. Jednoduchou matematikou zjistíme, že Applu tvoří zisky 25,8 % z veškerých příjmů. Taková marže je v tomto průmyslu opravdu více než působivá. Není třeba se věnovat všem kolonkám ve zveřejňovaných tabulkách, přesto se podívejme, jak se vlastně daří jednotlivým typům produktů.
 
Apple logo
 
Zatímco u jiných firem je mnohdy zajímavé sledovat, co táhne a co ne, u Applu je to poněkud jednotvárné. Táhne všechno. Většinou jsou i nadále iPhony, které s 65,6 mld. USD tvoří téměř 59 % příjmů Applu. Je známo, že Apple se chce zbavit své závislosti na prodejích iPhonů a chce své portfolio více diverzifikovat (zejména co se týče služeb). I tak má jistě z prodejů iPhonů radost, neboť vzrostly o 17,2 %. Hovoří se také o tom, že se Applu povedlo prodat 90,1 milionů iPhonů za jediné čtvrtletí, což je číslo, které se dosud nepovedlo žádnému výrobci telefonů. Přestože má toto prvenství, zároveň je to kategorie, která procentně rostla nejméně.
 
Dobré to totiž bylo i Macy, kde bylo dosaženo 8,68 mld. USD (+21,2 %). Největšího vzestupu se dočkaly tablety Apple iPad, za což může pravděpodobně i koronavirová pandemie. Tyto tablety jsou dosti populární ve školství a jejich prodeje stouply o 41,1 % na 8,44 mld. USD. Velmi pěkné to má Apple i v kategorii wearables a dalšího příslušenství, kde příjmy vzrostly o 29,6 % na 12,97 mld. USD. Apple jistě doufal ve větší vzrůst služeb, jenže zde ho pandemie naopak přibrzdila, zejména co se týče Apple TV+. Tato streamovací služba trpí akutním nedostatkem obsahu, který bylo poslední dobou dost obtížné natáčet. I přesto se služby obecně vyhouply o pěkných 24 % na 15,76 mld. USD.
 
Zdroj: apple.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SK Hynix ohlašuje HBM3: až 24 GB a 819 GB/s na modul SK Hynix ohlašuje HBM3: až 24 GB a 819 GB/s na modul
Společnost SK Hynix představila paměti, jejichž jediný modul či z laického pohledu čip by dokázal splnit nároky i aktuálních hi-end grafických karet. Dokáže totiž nabídnout kapacitu 24 GB a propustnost 819 GB/s.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ASML: cesta z boudy ke světové dominanci ASML: cesta z boudy ke světové dominanci
Existuje mnoho známých firem, které začaly velice skromně v garážích či nuzných přístřešcích a asi nejznámější je v tomto ohledu Apple. My se ale nyní zaměříme na firmu, bez níž by ani Apple nebyl tam, kde je nyní. Jde o holandskou ASML.
Dnes, článek, Jan Vítek1 komentář
Bitcoin se dostal už i na burzu v New Yorku, obchoduje se jako futures kontrakt Bitcoin se dostal už i na burzu v New Yorku, obchoduje se jako futures kontrakt
Kryptoměny sice v mnoha lidech nebudí důvěru, což mnohdy platí i pro Bitcoin, ale poslední dobou se zdá, že ho veřejnost přeci jen začíná akceptovat. Dokonce se s ním fe formě futures kontraktů začalo obchodovat i na newyorské burze NYSE.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
QNAP nabízí tenký přenosný NASbook TBS-464 pro čtyři SSD QNAP nabízí tenký přenosný NASbook TBS-464 pro čtyři SSD
Díky moderním SSD v podobě M.2 kartiček je možné tvořit také pozoruhodně malé NAS servery, které společnost QNAP nabízí již delší dobu coby NASbook. Nyní je tu nový model pro čtyři M.2 SSD, a sice TBS-464.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Gelsinger: Apple přinutíme se vrátit nabídkou lepších produktů, než mají sami Gelsinger: Apple přinutíme se vrátit nabídkou lepších produktů, než mají sami
Intel ústy svého šéfa Patricka Gelsingera přiznal, že nezvládl nabídnout takové čipy, které by dokázaly konkurovat dnešní úrovni čipů tvořených samotným Applem. Nicméně Intel hodlá Apple přinutit k návratu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek17 komentářů