www.svethardware.cz
>
>
>

Apple M1 má tak dobrou efektivitu, že to prý v Applu považovali za chybu

Apple M1 má tak dobrou efektivitu, že to prý v Applu považovali za chybu
, , aktualita
Že se procesor Apple M1 hodně povedl, o tom není pochyb. Koluje ale taková historka, že to překvapilo samotný Apple a lidé z marketingu si mysleli, že jde jen o softwarovou chybu a tak dobrý ten procesor být nemůže.
K oblíbeným
reklama
Procesor Apple M1 přinesl architekturu ARM nově i do počítačů společnosti Apple. Nyní ho už najdeme v Mac mini, MacBooku Air i 13" MacBooku Pro, nově je k dispozici také v iMacu. Jeho výhodou je vynikající výkon a současně poměrně nízká spotřeba. Dle inženýrů Applu byl cíl jasný. Dorovnat Intel nestačí, protože pak by neexistoval důvod, proč plýtvat tolik zdroji na vývoj, když by to nepřineslo výrazný rozdíl. A povedlo se. M1 sbírá chválu v testech po celém světě.
 
Apple M1
 
Bob Borchers, který patří do vedení produktového marketingu Applu, nedávno v rozhovorech zmínil zajímavou historku z vývoje procesoru. Když se marketérům Applu dostal prototyp počítače do rukou, údajně si s tím nějakou dobu hráli a indikátor baterie se nepohnul. Považovali to za softwarový bug (nefunkční indikátor stavu akumulátoru). Tim Cook, který měl být v místnosti také, se prý jen usmál a řekl, že ne, že tak to má být. Tomu, že po několika hodinách se indikátor nepohnul, se dá těžko věřit (nebyl-li počítač připojen k síti), nicméně to, že Apple M1 efektivitou skutečně znatelně překonává předchozí procesory Intelu, je fakt.
 
Brzy bychom se navíc měli dočkat výkonnějších variant M1X a/nebo M2. Macy Pro by se v budoucnu mohly vyšplhat i na 40 jader CPU a 128 jader GPU. Další keynote ještě nebyla ohlášena, ale pokud půjde vše v tradičních kolejích, mohlo by tak být ve druhém, možná třetím týdnu v září.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lexar uvádí SSD NM800 pro profesionální nasazení Lexar uvádí SSD NM800 pro profesionální nasazení
Společnost Lexar uvedla na trh nová SSD řady NM800. Ta využívají rychlého rozhraní PCIe Gen4 x4 a výrobce slibuje přenosové rychlosti až na úrovni 7400 MB/s. Mířit mají především na kreativní profesionální nasazení. 
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Návrh orgánů EU chce prosadit povinné USB-C pro telefony i další zařízení Návrh orgánů EU chce prosadit povinné USB-C pro telefony i další zařízení
Evropská komise předložila návrh zákona, který by po výrobcích telefonů a jiných zařízení vyžadoval povinně nabíjecí port USB-C. Už tedy žádné micro USB nebo Lightning. Budou tak mít brzy i iPhony toto rozhraní?
Dnes, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
AMD dle Omdia posílilo mezi datacentrovými servery, každý šestý využívá EPYC AMD dle Omdia posílilo mezi datacentrovými servery, každý šestý využívá EPYC
Společnost AMD se aktuálně věnuje přednostně serverům, pro něž vyrábí své procesory a celé platformy. Není tak divu, že to přináší své ovoce a AMD dle analytické společnosti Omdia zvyšuje svůj podíl na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Namísto posílení propad, Čína označila kryptoměny za nelegální platidlo Namísto posílení propad, Čína označila kryptoměny za nelegální platidlo
Po výrazném propadu hodnoty kryptoměn, který nastal sedmého září a později se ještě prohloubil, se očekával další postupný růst, jenž měl dle burzy Deribit odstartovat již dnes. Namísto toho přišel další pád. 
Včera, aktualita, Jan Vítek15 komentářů
Core i9-12900K opět v Cinebench R23, slibuje velice vysoký jednovláknový výkon Core i9-12900K opět v Cinebench R23, slibuje velice vysoký jednovláknový výkon
Máme tu opět další test procesoru Core i9-12900K, který se tentokrát ukázal stejně jako ve středu v Cinebench R23, ale tentokrát jde o dříve chybějící skóre ukazující jednovláknový výkon. A ukazuje se, že ten asi bude skutečně velice slušný.
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů