www.svethardware.cz
>
>
>

Apple M1 se ukazuje v testu Cinebench R23

Apple M1 se ukazuje v testu Cinebench R23
, , aktualita
Minulý týden byla představena nová verze oblíbeného procesorového benchmarku Cinebench, který je založen na renderování v Cinema 4D. Jedná se o verzi R23, která má jako jednu z hlavních novinek přímou podporu Apple M1. 
K oblíbeným
reklama
Byla tak jen otázka času, kdy se dozvíme o skóre procesoru Apple M1 v tomto novém testu. Cinebench R23 je přitom jinak v podstatě stejný jako předchozí verze R20 a využívá dokonce i stejnou renderovací scénu. Ovšem byl vytvořen s využitím nových kompilátorů, takže se výsledná skóre z verze R20 bohužel nedají přímo srovnávat s výsledky z R23. 
 
 
Apple M1 známe jako nový 5nm procesor s osmijádrovým CPU (ARM), který bude mít jako první za úkol nahradit v počítačích Mac klasické x86 od Intelu. Prezentace firmy Apple ale neobsahovala srovnání konkrétních modelů a i když bylo možné se pokusit dalším zkoumáním určit soupeře, nyní tu máme konečně přímou možnost srovnání s různými procesory x86. 
 
Nyní nám Bits and Chips konečně nabízí to, na co jsme čekali, a sice výsledky Apple M1 v Cinebench R23. Ten si zaslouží srovnání spíše s mobilními procesory, neboť je sám určen pro MacBook Air (pasivně chlazená 10W verze) a MacBook Pro 13 či Mac Mini (aktivně chlazená výkonnější verze). 
 
Apple M1 získal v jednovláknovém testu Cinebench R23 skóre 990 bodů a ve vícevláknovém pak 4530 bodů. Podává tak srovnatelné skóre se 45W Intel Core i5-8300H (1038/4284 bodů), ovšem my se nedozvídáme podrobnosti o tomto testu, a to především v jaké TDP verzi byl M1 zkoušen. Vypadá to však, že jeho případě mocně úřaduje turbo, neboť v ideálním případě by výkon mohl díky osmi jádrům škálovat až těsně pod 8000 bodů, ale realita je pouze 4530 bodů. Například takový AMD Ryzen 7 4800HS má skóre 1230/10600 bodů, i když na jeho straně je zase i technologie SMT a 16 logických jader a pravděpodobně i vyšší TDP (35 W). 
 
Nový M1 si tak nevede špatně, ovšem o žádný zázrak, kterým by Apple přeskočilo konkurenci, se v případě renderovacího výkonu nejedná. Máme tu ale i něco dalšího. 
 
 - klikněte pro zvětšení -
 
Jedná se o test od Andyho Somerfielda ze Serif Software, který M1 otestoval vedle iMacu s Core i5-9600K a Radeonem 580X s ohledem na vektorový/rasterizační výkon. A je vidět, že M1 snadno překoná procesor Core i5 od Intelu, ovšem navíc ani příliš nezaostává za rasterizačním výkonem Radeonu a v kombinovaném testu je pak stále rychlejší. A to je od čipu využívajícího svou integrovanou grafiku proti energeticky mnohem náročnější sestavě s CPU a dGPU opravdu skvělý výkon. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář