www.svethardware.cz
>
>
>

Apple M1 se ukazuje v testu Cinebench R23

Apple M1 se ukazuje v testu Cinebench R23
, , aktualita
Minulý týden byla představena nová verze oblíbeného procesorového benchmarku Cinebench, který je založen na renderování v Cinema 4D. Jedná se o verzi R23, která má jako jednu z hlavních novinek přímou podporu Apple M1. 
K oblíbeným
reklama
Byla tak jen otázka času, kdy se dozvíme o skóre procesoru Apple M1 v tomto novém testu. Cinebench R23 je přitom jinak v podstatě stejný jako předchozí verze R20 a využívá dokonce i stejnou renderovací scénu. Ovšem byl vytvořen s využitím nových kompilátorů, takže se výsledná skóre z verze R20 bohužel nedají přímo srovnávat s výsledky z R23. 
 
 
Apple M1 známe jako nový 5nm procesor s osmijádrovým CPU (ARM), který bude mít jako první za úkol nahradit v počítačích Mac klasické x86 od Intelu. Prezentace firmy Apple ale neobsahovala srovnání konkrétních modelů a i když bylo možné se pokusit dalším zkoumáním určit soupeře, nyní tu máme konečně přímou možnost srovnání s různými procesory x86. 
 
Nyní nám Bits and Chips konečně nabízí to, na co jsme čekali, a sice výsledky Apple M1 v Cinebench R23. Ten si zaslouží srovnání spíše s mobilními procesory, neboť je sám určen pro MacBook Air (pasivně chlazená 10W verze) a MacBook Pro 13 či Mac Mini (aktivně chlazená výkonnější verze). 
 
Apple M1 získal v jednovláknovém testu Cinebench R23 skóre 990 bodů a ve vícevláknovém pak 4530 bodů. Podává tak srovnatelné skóre se 45W Intel Core i5-8300H (1038/4284 bodů), ovšem my se nedozvídáme podrobnosti o tomto testu, a to především v jaké TDP verzi byl M1 zkoušen. Vypadá to však, že jeho případě mocně úřaduje turbo, neboť v ideálním případě by výkon mohl díky osmi jádrům škálovat až těsně pod 8000 bodů, ale realita je pouze 4530 bodů. Například takový AMD Ryzen 7 4800HS má skóre 1230/10600 bodů, i když na jeho straně je zase i technologie SMT a 16 logických jader a pravděpodobně i vyšší TDP (35 W). 
 
Nový M1 si tak nevede špatně, ovšem o žádný zázrak, kterým by Apple přeskočilo konkurenci, se v případě renderovacího výkonu nejedná. Máme tu ale i něco dalšího. 
 
 - klikněte pro zvětšení -
 
Jedná se o test od Andyho Somerfielda ze Serif Software, který M1 otestoval vedle iMacu s Core i5-9600K a Radeonem 580X s ohledem na vektorový/rasterizační výkon. A je vidět, že M1 snadno překoná procesor Core i5 od Intelu, ovšem navíc ani příliš nezaostává za rasterizačním výkonem Radeonu a v kombinovaném testu je pak stále rychlejší. A to je od čipu využívajícího svou integrovanou grafiku proti energeticky mnohem náročnější sestavě s CPU a dGPU opravdu skvělý výkon. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy
Společnost SpaceX vyvíjí mimo jiné i kosmickou loď Starship, s níž provedla už několik zkoušek. Ještě nikdy doposud ale prototyp Starship neletěl do takové výšky, jako tomu bude u plánovaného testu.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur
Grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti se chystá vstoupit na trh už za několik dní a postupně se dostává do nabídky více a více obchodů. Známe už také ceny, které postupem času spíše klesají. 
28.11.2020, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu
V roce 2021 by mohl světlo světa spatřit „Project Latte“ od Microsoftu. Cílem je přinést aplikace z Androidu do Windows 10. Pokud se vše povede, mohly by být aplikace dostupné v Microsoft Store.
28.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik8 komentářů
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek20 komentářů
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek