www.svethardware.cz
>
>
>

Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader

Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
, , aktualita
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
K oblíbeným
reklama
Apple má jako výrobce počítačů, jejichž hardware i software je plně v jeho režii, dobrou možnost změnit hlavní architekturu v podstatě přes noc. Něco takového je ve světě PC, jak jej známe, v podstatě vyloučeno, neboť by šlo o záležitost tolika firem s tak rozmanitou nabídkou hardwaru a softwaru, že o náhlé změně hlavní platformy ani nelze uvažovat. 
 
SoC Apple M1
 
Apple se ale k tomu odhodlal poté, co ztratil nervy s Intelem a rozhodl se, že zužitkuje své zkušenosti z vývoje SoC pro svá mobilní zařízení a zároveň využije možnost založit své nové čipy na světově nejmodernějším 5nm procesu od TSMC. Výsledkem je M1 s poněkud podivným vzezřením s "uříznutým" heatspreaderem, který udělal místo pro dvě pouzdra s operační pamětí, která jsou umístěna na stejné substrátové destičce jako samotný čip M1. 
 
 
Nyní můžeme čekat na další verze určené pro ještě výkonnější počítače a to včetně desktopů, neboť nyní se už Apple nezastaví na půli cesty, aby iMacy ušetřil a ponechal jim procesory x86. Ovšem ještě před nimi se dočkají spíše výkonnější verze MacBooků či snad i nové Mac mini, ale to se ještě uvidí. 
 
Dozvídáme se ale o jistém SoC M1X, přičemž toto označení má být zatím jen pracovní. Nabídnout má asymetrickou výbavu procesorových jader s osmi výkonnými a čtyřmi slabšími a dostat se má právě do výkonných MacBook Pro 16 chystaných na příští rok. Očekávat máme podstatně vyšší výkon v porovnání s M1, a to jednak díky výkonným jádrům Firestorm navíc, ale i díky zvýšené spotřebě, která umožní nastavit vyšší pracovní takty. 
 
Apple MacBook Pro 16 by měly dorazit někdy v první čtvrtině příštího roku.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V Kanadě staví 88MW vodní elektrárnu pro výrobu zeleného vodíku V Kanadě staví 88MW vodní elektrárnu pro výrobu zeleného vodíku
Vodík je nejspíš jedním z řešení energetiky budoucnosti. V Kanadě proto zahajují výstavbu 88MW vodní elektrárny, která by měla produkovat zelený vodík a kyslík. Obojí by se mělo využívat v průmyslu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Ukončení spouštění Adobe Flash nadělalo problémy železnici v Číně Ukončení spouštění Adobe Flash nadělalo problémy železnici v Číně
Adobe Flash se s námi před dvěma týdny rozloučil a poslední aktualizace vypnula možnost jeho přehrávání. To zatopilo těm, kteří ani po několika letech varování, že tento den přijde, nepřešli na jinou platformu. Třeba železniční systém v čínském Ta-lienu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Ministerstvu shořel server pro žádosti kvůli COVIDu, neběžel přes 1,5 dne Ministerstvu shořel server pro žádosti kvůli COVIDu, neběžel přes 1,5 dne
Český Internet baví další problém při řešení koronavirové krize. Nečekané chyby vykazují systémy pro registraci k očkování i server pro podávání kompenzačních žádostí. Ten to ve čtvrtek vzdal a shořel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise
Microsoft je další společností, která se chce podílet na vývoji autonomních vozů. Své síly spojí s projektem Cruise, za kterým stojí automobilka General Motors a spolupracuje např. i s japonskou Hondou.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds
Nedávno jsme se dozvěděli o velkém hacku serverů firmy SolarWinds, která pak nevědomky přibalovala ke své aplikaci Orion malware. Stejná skupina hackerů napadla i systémy společnosti Malwarebytes.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala