www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Apple nedoporučuje zakrývat webkameru MacBooku. Kvůli poškození displeje

Apple nedoporučuje zakrývat webkameru MacBooku. Kvůli poškození displeje
, , aktualita
Na oficiálních stránkách podpory se objevilo doporučení, ve kterém Apple uživatelům radí nepoužívat kryty pro kameru na svých MacBoocích. Místo toho doporučuje spoléhat na diodu indikující aktivní kameru.
K oblíbeným
reklama
Pro někoho nezbytný nástroj při práci, studiu či zábavě, pro jiné bezpečnostní strašák. Řeč je o webkameře, která může být skvělým sluhou, ale také zlým pánem – především při napadení počítače hackery. Debata o tom, zda má smysl zakrývat webkameru, se rozjela v roce 2016, kdy se na internetu objevil snímek Marka Zuckerberga, v jehož pozadí byl notebook –⁠ nejspíš patřící právě zakladateli Facebooku –⁠ s kamerou přelepenou páskou. Tento způsob ochrany soukromí potom podpořil třeba také šéf FBI, podle kterého „by lidé měli převzít odpovědnost za vlastní bezpečnost“.
 
 
K zakrytí kamery postačí běžně dostupná lepící páska, ale pokud alespoň čas od času používáte počítač např. k videohovorům, nejedná se o příliš praktické řešení. Proto řada uživatelů používá speciální krytky, kterých na trhu najdete spoustu a jejich cena je obvykle mizivá. Právě před touto vychytávkou k ochraně soukromí ovšem varuje Apple v příspěvku, který se nedávno objevil na oficiálních stránkách podpory. Možná vám v hlavě bleskne myšlenka, že americká společnost se tímto krokem snaží ponechat otevřená vrátka pro špehování uživatelů, ale těmto konspiracím se raději vyhněme. Důvod je totiž mnohem prostší, neboť nesprávným používáním krytky webkamery může dojít k poškození displeje.
 
Podle Applu je totiž mezera mezi víkem a základnou s klávesnicí velmi úzká, proto může dojít k problému po uzavření MacBooku. Můžeme předpokládat, že s touto radou přichází Apple po zkušenostech ve svých servisních střediscích, kde možná přibýval počet zákazníků s touto závadou. Společnost doplňuje, že použití krytu může také ovlivnit funkci senzoru okolního světla, který slouží k automatickému nastavení jasu nebo adaptivní úpravě barev prostřednictvím technologie True Tone.
 
 
A jakou alternativu tedy Apple nabízí uživatelům, kteří chtějí chránit své soukromí? Údajně postačí sledovat světelnou diodu vedle objektivu. „Kamera FaceTime HD integrovaná do počítače Mac je navržena s ohledem na vaše soukromí a používá indikátor, který svítí zeleně, když je kamera aktivní. Takže budete vždy vědět, kdy je kamera zapnutá.“ Podle Applu byla webkamera navržena tak, aby nemohla být spuštěna bez aktivace zelené diody. Nutno ovšem podotknout, že v minulosti se mnohokrát objevil škodlivý software (minimálně na počítačích s Windows), který zvládl toto omezení obejít.
 
Apple také doporučuje nastavit, které aplikace mohou přistupovat k webkameře. Pokud se uživatel přesto rozhodne místo softwarové ochrany používat hardwarovou krytku, neměla by mít podle výrobce tloušťku vyšší než běžný list papíru, tedy 0,1 mm. Také by se uživatelé měli vyvarovat krytům, které zanechávají zbytky lepidla.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Video: Starship od SpaceX zvládla první testovací let do 150 metrů Video: Starship od SpaceX zvládla první testovací let do 150 metrů
Společnosti SpaceX se povedlo úspěšně otestovat prototyp kosmické lodi Starship SN5 při krátkém zkušebním letu do výšky 150 metrů. Elon Musk je tak zase o krůček blíž svému snu vypravovat mise až k dalekému Marsu.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
GeForce NOW získává Othercide a další hry GeForce NOW získává Othercide a další hry
Společnost NVIDIA ohlásila další přírůstky do nabídky streamovací služby GeForce NOW. Vedle toho tu máme také novinku pro NVIDIA Highlights, a sice podporu titulu ARK: Survival Evolved.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Epic Games Store zavádí podporu modifikací her Epic Games Store zavádí podporu modifikací her
Herní modifikace, či prostě mody, jsou jedna z podstatných výhod PC jako herní platformy. Je tak logické, aby je herní obchody podporovaly, ale zatímco Steam má svůj Workshop, Epic Games Store neměl dosud nic. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Co znamenají procesory Intel Core s označením KA? Přeci sérii Avengers Co znamenají procesory Intel Core s označením KA? Přeci sérii Avengers
Nedávno se objevila zpráva, že Intel si chystá nové procesory Core 10. generace, které ponesou označení KA. Má jít o čtyři modely, z jejich označení bylo zřejmé, že budou jednak odemknuté. Ale co mělo znamenat označení A?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Asus připravil své první monitory s HDMI 2.1, to dovolí 4K při 120 Hz Asus připravil své první monitory s HDMI 2.1, to dovolí 4K při 120 Hz
Společnost Asus oznámila, že má připraveny první své monitory splňující standard HDMI 2.1. Tyto monitory už dostaly certifikaci od Allion Labs, Inc. a brzy se můžeme těšit na 4K obraz při 120 snímcích za sekundu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala