www.svethardware.cz
>
>
>

Apple prý kontrolou aplikací v App Store zachránil lidem 1,5 mld. USD

Apple prý kontrolou aplikací v App Store zachránil lidem 1,5 mld. USD
, , aktualita
Apple si hodně zakládá na bezpečnosti a chce nám to dokázat i statistikou jeho akcí za uplynulý rok 2020. Jeho ochranné systémy zabránily stovkám tisíc záškodnických aplikací dostat se na App Store.
K oblíbeným
reklama
Společnost Apple vydala statistiku svých bezpečnostních zákroků za rok 2020, které mají ukázat, kolik bylo odhaleno pokusů o útok na uživatele platformy. V tomto je považován za pokročilejší než Google, do jehož Play Store se dle mnoha studií stále dostává větší množství závadných aplikací. Apple tvrdí, že za minulý rok odmítl přes 48 tisíc aplikací, které měly skryté nebo nedokumentované vlastnosti. Také bylo odmítnuto přes 150 tisíc aplikací, které naplňovaly podstatu scamu, copycatu (podvodné aplikace vydávající se za známou legitimní aplikaci), nebo byly nějakým způsobem zavádějící. Dalších 215 tisíc aplikací bylo odmítnuto, protože vyžadovaly práva, která jim nepříslušela.
 
Apple App Store
 
Celkově bylo odmítnuto nebo odstraněno skoro milion nových aplikací a stejné množství se týkalo i problematických aktualizací. Že Apple v tomto odvádí poměrně dobrou práci, svědčí i fakt, že na App Store je "jen" 1,8 milionu aplikací. Neodmítnout téměř milion aplikací ročně, šlo by celkové množství aplikací patrně do mnohem vyšších jednotek milionů.
 
Apple na základě toho odhadl, co by se mohlo stát, kdyby tyto aplikace proklouzly. Dle jeho slov by takto mohla být ukradena data o více než 3 milionech platebních kartách a uživatelům by mohla být způsobena újma ve výši 1,5 mld. USD (31,5 mld. Kč). Apple také zrušil 470 tisíc vývojářských účtů (naopak pomohl podpořit 180 tisíc nových), deaktivoval 244 milionů uživatelských účtů, které prováděly podvodné aktivity, a zabránil vytvoření 424 milionům účtů, které vykazovaly klasické podvodné rysy.
 
Zdroj: apple.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
The Outer Worlds 2 dostává první trailer, dělá si legraci z vývojářů The Outer Worlds 2 dostává první trailer, dělá si legraci z vývojářů
Vývojáři v Obsidian Entertainment připravují novou hru The Outer Worlds 2 a nyní představují první trailer k ní. Ten je ale poněkud odlišný od typických trailerů. Dělá si z nich totiž legraci, a tedy i ze samotných vývojářů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Corsair uvedl tři vodní chladiče s RGB osvětlením Corsair uvedl tři vodní chladiče s RGB osvětlením
Společnost Corsair přidala do svého výrobního programu tři nové vodní chladiče. Nesou názvy H55 RGB, H100 RGB a H150 RGB, přičemž pak mohou mít jeden až tři 120mm ventilátory. Pochopitelně nechybí ani módní osvětlení RGB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Intel DG2 má zaútočit spíše na NVIDIA GA104 a AMD Navi 22 Intel DG2 má zaútočit spíše na NVIDIA GA104 a AMD Navi 22
Známý leaker Tum Apisak zveřejnil nové informace o grafických čipech Intel DG2, a to konkrétně dosud neznámé verzi vybavené 448 jádry EU. Jde tak o mírně osekanou plnou verzi. Jaký má výkon?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
V Číně se letos do května vyrobilo už na 140 miliard čipů V Číně se letos do května vyrobilo už na 140 miliard čipů
Data čínské vlády ukazují na prudce se zvyšující výrobu místních firem produkujících počítačové čipy. Pokud jde o dosavadní období roku mezi lednem a květnem, vyrobilo se již na 140 miliard čipů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
NVIDIA slíbila postavit v Británii superpočítač za více než 100 mil. USD NVIDIA slíbila postavit v Británii superpočítač za více než 100 mil. USD
NVIDIA se rozhodla, že na půdě Velké Británie postaví počítač v hodnotě přes 100 milionů dolarů, který se tak stane nejvýkonnějším systémem v této zemi. A je vcelku snadné odhadnout, odkud vítr vane. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře