reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Apple říká, že do novinek dává všechny dostupné technologie, nedávkuje je

, , aktualita
Apple říká, že do novinek dává všechny dostupné technologie, nedávkuje je
V nedávném rozhovoru se zástupcem společnosti Apple se mluvilo o tom, jak společnost dávkuje nové technologie do svých produktů. Na rozdíl od ostatních dle svých slov nedávkuje novinky postupně, ale jede "all in".
Apple říká, že do novinek dává všechny dostupné technologie, nedávkuje je
Není neobvyklé, že společnosti mají v rukávu novinky, které ale nedopřejí svým zákazníkům, aby měli co kupovat v příští generaci. Společnost Apple a konkrétně její viceprezident pro architekturu platforem a hardwarových technologií, Tim Millet, se proti tomuto přístupu nedávno vymezil. Hovořil tak v rozhovoru pro TechCrunch, kde zmínil, že nedělají 20% posun ve výkonu, u kterého se pak snaží přijít na to, jak ho dávkovat po dobu 3 let. Dle jeho slov do svých produktů dávají vše, co mají k dispozici (zda mu to budeme či nebudeme věřit, to už je na nás, je nicméně faktem, že procesory Apple M1 a M2 udělaly výrazný skok ve výkonu a efektivitě proti předchozím čipům). Pochopitelně nesmíme zapomenout na to, že i zde funguje segmentace trhu, takže tvrzení se vztahuje k vlajkovým lodím, ne ke všem produktům.
 
Apple M2
 
Zajímavý byl i poměrně vstřícný postoj k Intelu. Podle něj byl Intel skvělým partnerem, který velmi dobře reagoval na požadavky společnosti. Využití potenciálu mobilních čipů a vlastní návrhy nicméně převážily, což se ukázalo zejména při vývoji iPadu Pro. Tehdy začalo být jasné, že výkonné procesory řady A pro iPad Pro jsou natolik dobré, že by jejich další vylepšování mohlo přinést velmi dobře použitelné čipy i pro řadu Mac, a to i bez použití aktivního chlazení. Více informací o tom, jak se vůbec tyto novinky přivedly k životu, najdete ve výše zmíněném rozhovoru.
 


reklama
reklama
reklama