reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Apple si patentoval Mac integrovaný do klávesnice

, , aktualita
Apple si patentoval Mac integrovaný do klávesnice
Apple si patentoval zajímavou myšlenku integrovat počítač do klávesnice, což ale v zásadě není nic až tak nového. Na podobném principu fungovaly už historické domácí počítače a herní konzole z 80. let.
Apple si patentoval Mac integrovaný do klávesnice
Společnosti si často patentují své myšlenky a nápady, přičemž to platí i o Applu. Ten si nechal patentovat myšlenku, která není zrovna až tak převratná. V podstatě se využívala už před nějakými 40 lety v tehdejších počítačích jako Commodore 64 nebo Atari 800 a podobných. Budou zde ale patrně nějaké detaily a odlišnosti v konceptu, které dovolují uznání jako novinky. Tím by mohl být dotykový senzor v klávesnici, utěsnění nebo port USB-C, což předchozí počítače neměly.
 
Apple Magic Keyboard
 
V podstatě by mohlo jít o Mac mini vybavený klávesnicí, což by umožnilo majitelům přenášet si počítač i s klávesnicí. Stačilo by pak jen najít displej a připojit ho. Z druhého pohledu by vlastně šlo o Macbook bez displeje. U počítače se uvažuje i varianta s aktivním chlazením, na druhou stranu bychom neměli zapomínat na to, že v podstatě stejný hardware, který je v Mac mini s procesorem Apple M1, najdeme i v tabletu iPad Pro, který aktivní chlazení nemá a i toto má docela velkou plochu na to, aby se stačilo chladit pasivně.
 
Apple patent
 
Jedna z variant tak počítá s hliníkovou konstrukcí pro odvod tepla i s induktivním napájením, může mít také odolnou konstrukci s utěsněním. Nesmíme však zapomenout na jednu věc. Patent pochopitelně automaticky neznamená, že se takové zařízení i objeví na trhu. Uvítali byste ho však?
 
Patent Applu
 


reklama
reklama
reklama