www.svethardware.cz
>
>
>

Apple snížil své provize v App Store od menších vývojářů ze 30 % na 15 %

Apple snížil své provize v App Store od menších vývojářů ze 30 % na 15 %
, , aktualita
Provize společnosti Apple jsou v poslední době velkým tématem, ačkoli jsou shodné s většinou obchodů jiných společností. Nyní ale vychází vstříc menším vývojářům, u kterých snižuje své provize na 15 %.
K oblíbeným
reklama
Zatímco proti Epic Games nechce společnost Apple ustoupit ani o píď, současně přichází se vstřícným gestem pro menší vývojáře. Ti si totiž od 1. ledna 2021 budou moci zažádat o snížení provizí. Prozatím si Apple bere 30 % z nákupu a toto množství může být nižší na 15 % pouze u dlouhodobých předplatných. Nově se ale na 15% hodnotu mohou dostat i menší vývojáři, kteří během kalendářního roku na App Store vydělali méně než 1 mil. USD (22,2 mil. Kč). Apple tím chce podpořit menší vývojáře a nechat jim více peněz na investice, které by z nich mohli udělat větší vývojáře.
 
Apple logo
 
Ti větší (více než 1 mil. USD za rok 2020) nicméně budou mít i nadále strháváno 30 % z výdělku. Vývojáři, kteří se přihlásí do snížení sazby, v ní zůstanou do doby, kdy nepřekonají 1 mil. USD. Pokud se tak stane, automaticky se dostanou do vyšší sazby po zbytek roku. Pokud se v dalším roce dostanou zpět pod tuto hranici, mohou si o přidělení znovu zažádat. To tedy není automatické.
 
Analytické společnosti předpokládají, že se do této sazby může dostat až 98 % vývojářů, jenže i toto obrovské množství je jen malým rybníčkem. Odhaduje se, že se na výdělcích App Store podílí pouhými 5 %. Jinými slovy, 2 % největších vývojářů tvoří 95 % výdělků. Takže tento krok Applu mu finančně příliš neublíží. Sám říká, že má na App Store 1,8 milionu aplikací, kde je každá z nich kontrolována, aby byla bezpečná. Celý ekosystém má 1,5 miliardy zařízení, App Store je přístupný ve 175 zemích a 40 různých jazycích, podporuje 180 různých platebních metod a 45 měn. Za rok 2019 znamenal obrat 519 mld. USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čtyři nové monitory Philips na českém trhu: pro hry i do práce Čtyři nové monitory Philips na českém trhu: pro hry i do práce
Philips 326P1H a 329P1H jsou monitory vhodné i pro práci vyžadující vysokou přesnost obrazu. Vybaveny jsou dokem USB-C a kamerou s Windows Hello. Philips 242E1GAEZ a 272E1GAEZ s FreeSync Premium naproti tomu najdou využití i při hraní her.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu
Máme zde další projekt autonomních vozů, který se zbavil záložních řidičů. Jde o AutoX, které do čínského Šen-čenu vypustilo 25 robotických vozů taxi bez těchto řidičů. V jiných městech jsou ještě stále přítomni.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet
Tzv. hate speech je dnes velkým tématem. Platforma YouTube proto zavede další kroky, které ji mají omezit. Při detekci urážlivého komentáře pisatele upozorní, zda ho chce opravdu odeslat a zda si nechce rozmyslet jinou formulaci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem
I když Apple nemá nic společného s operačním systémem Windows, Qualcomm naznačuje, že právě Apple M1 je tou pravou vzpruhou pro tento systém. Konkrétně jde o verzi určenou pro procesory na architektuře ARM.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake
Společnosti MSI se povedlo zveřejnit dva screenshoty z utility CPU-Z, které ukazují řadu podrobností o procesoru Intel Rocket Lake-S. Bohužel to ještě není finální model, ale inženýrský vzorek, ale i tak jde o zajímavé informace.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře