www.svethardware.cz
>
>
>

Apple snížil své provize v App Store od menších vývojářů ze 30 % na 15 %

Apple snížil své provize v App Store od menších vývojářů ze 30 % na 15 %
, , aktualita
Provize společnosti Apple jsou v poslední době velkým tématem, ačkoli jsou shodné s většinou obchodů jiných společností. Nyní ale vychází vstříc menším vývojářům, u kterých snižuje své provize na 15 %.
K oblíbeným
reklama
Zatímco proti Epic Games nechce společnost Apple ustoupit ani o píď, současně přichází se vstřícným gestem pro menší vývojáře. Ti si totiž od 1. ledna 2021 budou moci zažádat o snížení provizí. Prozatím si Apple bere 30 % z nákupu a toto množství může být nižší na 15 % pouze u dlouhodobých předplatných. Nově se ale na 15% hodnotu mohou dostat i menší vývojáři, kteří během kalendářního roku na App Store vydělali méně než 1 mil. USD (22,2 mil. Kč). Apple tím chce podpořit menší vývojáře a nechat jim více peněz na investice, které by z nich mohli udělat větší vývojáře.
 
Apple logo
 
Ti větší (více než 1 mil. USD za rok 2020) nicméně budou mít i nadále strháváno 30 % z výdělku. Vývojáři, kteří se přihlásí do snížení sazby, v ní zůstanou do doby, kdy nepřekonají 1 mil. USD. Pokud se tak stane, automaticky se dostanou do vyšší sazby po zbytek roku. Pokud se v dalším roce dostanou zpět pod tuto hranici, mohou si o přidělení znovu zažádat. To tedy není automatické.
 
Analytické společnosti předpokládají, že se do této sazby může dostat až 98 % vývojářů, jenže i toto obrovské množství je jen malým rybníčkem. Odhaduje se, že se na výdělcích App Store podílí pouhými 5 %. Jinými slovy, 2 % největších vývojářů tvoří 95 % výdělků. Takže tento krok Applu mu finančně příliš neublíží. Sám říká, že má na App Store 1,8 milionu aplikací, kde je každá z nich kontrolována, aby byla bezpečná. Celý ekosystém má 1,5 miliardy zařízení, App Store je přístupný ve 175 zemích a 40 různých jazycích, podporuje 180 různých platebních metod a 45 měn. Za rok 2019 znamenal obrat 519 mld. USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář