reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Apple uvádí nové počítače s procesory Intel

12.1.2006, Milan Šurkala, aktualita
Apple uvádí nové počítače s procesory Intel
Apple před nějakou dobou oznámil přechod z procesorů společnosti IBM na procesory Intel, což mnoho lidí velmi překvapilo. Nyní se na trh dostává první produkt Apple s procesorem Intel. Jsou jimi dva typy počítačů iMac. Jeden s 17" LCD monitorem,...
Apple před nějakou dobou oznámil přechod z procesorů společnosti IBM na procesory Intel, což mnoho lidí velmi překvapilo. Nyní se na trh dostává první produkt Apple s procesorem Intel. Jsou jimi dva typy počítačů iMac. Jeden s 17" LCD monitorem, druhý pak s 20" úhlopříčkou a menšími vylepšeními.Slabší model tedy má 17" monitor s rozlišením 1440×900 pixelů. Novou sílu čerpá z dvoujádrového procesoru Intel Core Duo na frekvenci 1,83GHz, paměť DDR2-667 má velikost 512MB o grafiku se stará ATi Radeon X1600 128MB. Pevný disk se vyznačuje kapacitou 160GB a s osmirychlostní DVD vypalovačkou SuperDrive bude stát $1299.

Výkonnější model bude vybaven 20" LCD monitorem s vyšším rozlišením 1680×1050 pixelů. Procesor Intel Core Duo už bude pracovat na frekvenci 2,0GHz a s pevným diskem o kapacitě 250GB bude stát $1699. Podle společnosti Apple je už jedno jádro procesoru rychlejší než dosavadní čipy IBM, což při dvou jádrech znamená až trojnásobný výkon.

iMacy budou vybaveny operačním systémem Mac OS X Tiger 10.4.4 a softwarem Rosetta, který dovolí aplikacím vyvíjeným původně pro čipy IBM běžet i na x86 procesorech společnosti Intel.

Zdroj: www.xbitlabs.com, www.apple.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama