Arctic Liquid Freezer II přichází vybaven 420mm radiátorem

Arctic Liquid Freezer II přichází vybaven 420mm radiátorem
, , aktualita
Společnost Arctic si připravila nový AiO vodní chladič Liquid Freezer II 420, který je vybaven velkým radiátorem pro tři 140mm ventilátory. Jde tak o dosud nejvýkonnější model od Arctic, pro nějž tak budeme potřebovat i velkou skříň. 
K oblíbeným
reklama
Arctic Liquid Freezer II 420 je tak AiO vodní chladič, který je ve své řadě dosud nejvýkonnější soudě dle největšího radiátoru. Ten je označen sice jako 420mm, neboť je určený pro tři 140mm ventilátory, ovšem skutečná délka radiátoru je jako obvykle ještě o trošku větší, neboť chladicí médium se musí někudy dostat do jeho těla. Vyhradit si tak musíme prostor o délce 458 mm, s čímž by však skříně určené i pro takto velké radiátory měly počítat. A pokud ta naše ne, máme možnost si z dané řady pořídit i menší modely (120, 240, 280 a 360mm radiátory).
 
 
Arctic se zde opět chlubí využitím své vlastní vodní pumpy, v základním bloku, který dává na odiv své lopatky, jež ovšem nepatří jeho pumpě. Jde o malý ventilátor, který má za úkol rozhýbat vzduch kolem procesorové patice, a lépe tak chladit napájecí obvody, přičemž jeho provoz má být "téměř neslyšný". Jde o ventilátor se 40mm průměrem a otáčkami 1000 až 4000 RPM (PWM). 
 
Výrobce se chlubí nízkou hlučností vodní pumpy a mluví o PWM regulaci otáček pumpy, což platí i pro samotné ventilátory. Její spotřeba je typicky 2,5 W, ovšem v nejvyšší zátěži až 5,3 W. Celý blok má rozměry 98 x 78 x 53 mm a když už jsme u rozměrů, pak radiátor zase měří přesně 458 x 138 x 38 mm. 
 
 
Obě hlavní části jsou propojeny vyztuženými EPDM hadičkami, s nimiž pak celý chladič Liquid Freezer II 420 dohromady váží 1977 gramů. 
 
 
Nakonec můžeme ještě zmínit trojici hlavních ventilátorů řady Arctic P, které mají ve specifikacích široké rozpětí otáček 200 až 1700 RPM. Kompatibilita celého chladiče je zajištěna s paticemi AMD AM4 či staršími a také Intel LGA 1200, 115x či 2011-3 i 2066. Chladič je už v nabídce, a to přímo od firmy Arctic za 120 eur. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář