www.svethardware.cz
>
>
>
>

ARM Seamless Computing: telefon jako náhrada za desktop

ARM Seamless Computing: telefon jako náhrada za desktop
, , aktualita
Budoucnost osobních počítačů dle ARM, to je téma nového videa, které ukazuje možnost využití mobilního zařízení jako primárního osobního počítače. Ten by tak mohl být v některých případech jednoduše nahrazen mobilním telefonem.
K oblíbeným
reklama
Společnost ARM vypustila do světa nové video, které ukazuje možnou budoucnost osobních počítačů. Před několika lety se pro výkonné a velké notebooky vžilo označení Desktop Replacement, čili náhrada za desktop. V očích firmy ARM však mají desktopy nahradit už pouhé chytré telefony, které se tak stanou primárním počítačem, jenž bude chytře měnit své režimy a chování dle toho, kde se nachází a jak je chceme využít.

Dle firmy ARM tak pouze přijdeme ke stolu, položíme telefon na desku stolu a on sám se dle toho zařídí. Pod sebou totiž může detekovat podložku pro bezdrátové napájení a kolem sebe si vyhledá dostupné periferie, tedy monitor, klávesnici, myš a případně jiné, k nimž se automaticky připojí. ARM k demonstraci tohoto konceptu využil telefon Samsung Galaxy Note 3, čili je zřejmé, že z hlediska dostupných technologií a rozhraní už nejsou překážky. Pro připojení ke klávesnici a myši postačí Bluetooth a pro displej se zase využije Miracast.


To samozřejmě bude pracovat za předpokladu, že uživatelům bude stačit programová výbava operačního systému Android i na desktopu. Není ale důvod, proč by něco takového nemohl nabídnout i Microsoft, zvláště poté, co představí unifikovaný systém Windows 10. Zřejmé také je, že tento koncept dokáže ospravedlnit vývoj stále výkonnějšího hardwaru určeného pro mobilní telefony a tablety. Samotný ARM si pro tento rok připravil řadu novinek, mezi než patří nový ARM CortexA72 s architekturou ARMv8-A, který slibuje 3,5násobný výkon ve srovnání s Cortex-A15 a grafické jádro Mali T880, které má být oproti svému předchůdci 1,8x výkonnější.

Zdroj: Hexus.net

reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů