www.svethardware.cz
>
>
>
>

ARM Seamless Computing: telefon jako náhrada za desktop

ARM Seamless Computing: telefon jako náhrada za desktop
, , aktualita
Budoucnost osobních počítačů dle ARM, to je téma nového videa, které ukazuje možnost využití mobilního zařízení jako primárního osobního počítače. Ten by tak mohl být v některých případech jednoduše nahrazen mobilním telefonem.
K oblíbeným
reklama
Společnost ARM vypustila do světa nové video, které ukazuje možnou budoucnost osobních počítačů. Před několika lety se pro výkonné a velké notebooky vžilo označení Desktop Replacement, čili náhrada za desktop. V očích firmy ARM však mají desktopy nahradit už pouhé chytré telefony, které se tak stanou primárním počítačem, jenž bude chytře měnit své režimy a chování dle toho, kde se nachází a jak je chceme využít.

Dle firmy ARM tak pouze přijdeme ke stolu, položíme telefon na desku stolu a on sám se dle toho zařídí. Pod sebou totiž může detekovat podložku pro bezdrátové napájení a kolem sebe si vyhledá dostupné periferie, tedy monitor, klávesnici, myš a případně jiné, k nimž se automaticky připojí. ARM k demonstraci tohoto konceptu využil telefon Samsung Galaxy Note 3, čili je zřejmé, že z hlediska dostupných technologií a rozhraní už nejsou překážky. Pro připojení ke klávesnici a myši postačí Bluetooth a pro displej se zase využije Miracast.


To samozřejmě bude pracovat za předpokladu, že uživatelům bude stačit programová výbava operačního systému Android i na desktopu. Není ale důvod, proč by něco takového nemohl nabídnout i Microsoft, zvláště poté, co představí unifikovaný systém Windows 10. Zřejmé také je, že tento koncept dokáže ospravedlnit vývoj stále výkonnějšího hardwaru určeného pro mobilní telefony a tablety. Samotný ARM si pro tento rok připravil řadu novinek, mezi než patří nový ARM CortexA72 s architekturou ARMv8-A, který slibuje 3,5násobný výkon ve srovnání s Cortex-A15 a grafické jádro Mali T880, které má být oproti svému předchůdci 1,8x výkonnější.

Zdroj: Hexus.net

reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář