reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Asetek žaluje Cooler Master kvůli porušování patentů

, , aktualita
Asetek žaluje Cooler Master kvůli porušování patentů
Již loni v září představil Cooler Master svůj první vodní chladič řady Seidon, který velmi připomínal modely firmy Corsair a jiných, ovšem jejichž původním výrobcem je vždy Asetek. V případě Cooler Masteru však za chladiči Seidon firma Asetek...
Asetek žaluje Cooler Master kvůli porušování patentů
reklama
Již loni v září představil Cooler Master svůj první vodní chladič řady Seidon, který velmi připomínal modely firmy Corsair a jiných, ovšem jejichž původním výrobcem je vždy Asetek. V případě Cooler Masteru však za chladiči Seidon firma Asetek evidentně nestojí, neboť nyní na Cooler Master podala žalobu kvůli porušení dvou patentů.
Cooler Master Seidon 120


Asetek je mimochodem v PC sektoru úspěšným výrobcem integrovaných a bezúdržbových vodních chladičů, které se většinou skládají jen z vodní pumpy a bloku v jednom kuse a radiátoru s ventilátorem či ventilátory. Tyto dva celky jsou spojeny hadičkami, jež slibují jen minimální únik chladicího média, jež ostatně uživatel nemá možnost doplňovat. Po dobu životnosti tohoto chlazení je tedy od uživatele vyžadováno maximálně občasné profouknutí radiátoru, aby se zbavil prachu, jinak by chladiče měly pracovat bez nutné údržby.

Nyní se této firmě přestalo líbit, že od ní někdo opisuje a vytáhla na světlo své patenty číslo 8240362 a 8245764, ano, přesně ty. Oba se týkají "chladicího systému pro počítačový systém" a popisují funkce zmíněného typu vodního chladiče. Asetek také oznámil, že o porušení patentů firmu Cooler Master informoval již dříve, ale nereagovala, takže se celá věc dostala k americkému soudu. Otázkou je, co přesně se Aseteku nelíbí, ale můžeme předpokládat, že půjde o nějaké konkrétní řešení týkající se modulu s pumpou a blokem, neboť nic jiného tak speciálního tu snad ani není.

Zdroj: techPowerUp
reklama
reklama
reklama