Komentáře od asip80
Ale tohle uz se davno deje ..
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(0)
Re: zajimávé | od: asip80 (421)  8.7.202021:18
:D meleš čím dál větší hovna :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Re: zajimávé | od: asip80 (421)  8.7.202020:42
:­) jsi fakt jelito a ještě si to překroutíš podle svého ... užij si večer :­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Re: zajimávé | od: asip80 (421)  8.7.202019:12
realita je, že jsem uvažoval o budoucím stavu a popisoval stav současný a ten kdo si plete pojmy a dojmy jsi tady očividně ty a ještě si to ani nepřiznáš, že jsi zfanatizovaný :­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Re: zajimávé | od: asip80 (421)  8.7.202018:57
ano realita ti díky tvé zaslepenosti uniká..

btw řešil jsem budoucí stav > ­"Jestli to takhle bude pokračovat dál, .."
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: zajimávé | od: asip80 (421)  8.7.202017:52
- zamrzl jsi v čase ...na přelomu dekády si to po sobě přečti :­)
- btw na ARM není žádný SW ? uff no dobrá
- i kdyby tam hodil MS office je potřeba i něco jiného ? :D už i v korporátu se interně přechází na terminály a webové aplikace .. a tam je jedno jestli si to pustím na androidu, iOS, Windows apod. :­)
- co chtějí přizpůsobit, když už je ARM prolezlý všude :­)

pro tebe ódy na radost a pro jiné tvrdá realita dneška i zítřka :­) btw vsadím se, že Apple to nezmatlá, tak jako MS s UWP a i to kupodivu tak nějak funguje :­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: zajimávé | od: asip80 (421)  7.7.202021:35
- Výkonné univerzální CPU má smysl pro pár posledních mohykánů, ale když se kouknu jen na ty masy v mém okolí, tak se to netýká skoro nikoho, kdo by vyloženě potřeboval univerzální výkon ...a vše ostatní se dá řešit různými ASIC­/GPU­/NPU atd. :­)

- ano Apple je kapitola sama pro sebe, ale dost profesionálů, umělců atd. jsou v jeho spárech a když má natolik dobře vyřešen HW i SW, že s horším výkonem je schopen předvést v potřebných scénářích rapidně vyšší výkon­(a to se stále nejedná o HW šitý na míru, který plánuje v budoucnu­), tak je to směr, kterým se snaží vydávat i ostatní firmy­(akorát jim to moc nejde, protože se tu musí řešit roztříštěnost platforem a otevřené standardy­) >> Apple pak může levný HW prodávat mnohem dráž ...

- to jak se prosadí ARM v desktopech­/ntb i mimo Applí ekosystém závisí na tom jestli tam bude potřebný SW ­(takže stačí, že do toho šlápne MS a pak se mohou pomalu přidat i ostatní velké SW firmy s produkty pro profesionály ..podotýkám, že dost z nich nenechává ARM ani Linux­/­"UNIX­" bez povšimnutí­) ... moje predikce je taková, že x86 se bude muset hodně pohnout­/zaniknout­/transformovat + konkurovat nízkou cenou ..jinak bude do konce dekády velmi okrajovou záležitostí ...

už dnes si značná část populace matlá jen na telefonech, tabletech a výkonné ­"dospělé­"/pohodlné­/ergonomické řešení jim nic neříká ..zrovna nedávno jsem viděl nějaký záznam s týpkem co dělá pro filmové společnosti skicy­/rozkreslování scén atd. a všechno si matlal na iPADu ...a nepotřeboval žádný monstrozní WS s více CPU a takhle zaměřeno je dost profesionálů a nemusím ani řešit většinovou populaci konzumentů obsahu :­)

btw tchán má C2D a ten si dnes do kapsy strčí i telefon.. nebo pasivně chlazený levný SoC s intelem :­) ..ale pointa je v tom, že mu to bohatě stačí a má to jen na WEB, EMAIL, Youtube .. a takhle je to skoro všude kam se podívám ..nějakou minoritu tvoří profíci a hráči, ale i v tomhle segmentu je už spousta lidí co si kliká F2P hovadiny v mobilech a o PC ani nezavadí a vrchol je pro ně herní konzole­(a u herních konzolí taky není problém přejít na něco nového ..akorát by nejspíš museli zaříznout zpětnou kompatabilitu :­) ­)

"Ten trh je plne saturovany a cena zbytku tech komponent ti neumzni, aby ta ARM byla cenove vyhodnejsi nez x86.­"

- když se podívám na širokou škálu produktů s ARM, tak stále vidím, že vyjde poměrně levně a taky se vybavuji jak Intel musel dotovat tlačenku, aby se aspoň trochu prosadil v smartphonech a tabletech ­)
- ani nemusím zmiňovat např. debakl Phi a jak si vede NV, nebo i AMD se svými akcelerátory ..případně i Amazon ..moc prostoru pro x86 nezbývá a nebýt jeho potřebnosti, která není závislá na výkonu, tak už možná nebude .. lidem je úplně jedno co mají v té ­"krabičce­" oni chtějí jen ­"kliknout­" a fungovat ...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: zajimávé | od: asip80 (421)  7.7.202015:20
- jde mi o to, že když základní potřeby pokryjí i ­"mále­" čipy i v low­-end v telefonech, které zvládnou práci se 4k multimédii apod., tak udělat nějaký Notebookový­/desktopový čip nebude zas takový problém >> btw kolik různých generací CPU udržuje Apple při životě a to se dost liší funkčně, instrukcemi, výkonem >> kde má uživatel problém s nekompatabilitou ? ­(btw stejný příměr bych mohl použít i u x86, který se taky rozvíjí ...­)

- to co roky předvádí iOS­(nebo předáváděl WP8­/WM10­) je toho důkazem, že na základní úkony většího výkonu netřeba .. už i stařičký krait nebo A6 jsou na úrovní a to jsou na dnešní dobu v podstatě odpad :­)

- ohledně přehrávání a kompatability...no když jsem kdysi zkoušel Skylake­(i7­), tak taky nezvládl plnohodnotně HEVC a to má relativně moderní instrukční sady ...nechci vědět jak by se to zachovalo na starších CPU ;­) ..a pár služeb­/aplikací stejně vyžaduje­/vyžadovalo až kaby, protože SGX ač Skylake ho umí taky :­) a i ARM šroty­/TV­/konzole bez problému ;­)

- většina neduhů s výkonem CPU­(ARM i x86­) a kompatabilitou se řeší právě ASIC obvody = nákupem např. nové GPU

- tak schválně která platforma příjde dříve s plnohodnotnou podporou VVC­(h.266­) ? Btw bude mnohem jednodušší navrhnout a levněji vyrobit ARM CPU, které bude specializované na konkrétní práci a až přijde nový formát, který bude nutný k obživě, tak se obmění HW >>> v profi segmentu standard a uživatel to prožene po staru nebo přes GPU :­)

- vyzkoušej si třeba Affinity vs Photoshop, když chceš být opatrný ;­) btw profík má vždy konkrétní scénáře ..jen ojediněle potřebuje pravidelně univerzální výkon a podle toho si pořídí HW na míru, nebo to nechá zpracovat v cloudu­(když nebude chtít čekat­) >> stále jde tak naprostou minoritu uživatelů, kterých se takový extrém týká ;­)

- důvod je velmi prostý a to je konkureční prostředí a každý vidí, že kdo bude zaostávat v ARM prostředí, tak je velká šance, že vypadne ze hry a to je dostatečně silný ekonomický stimul ;­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: zajimávé | od: asip80 (421)  7.7.202013:18
proč ?
- na základní ­"konzum­" a klikání stačí už dnes i ultra mobilní čipy >> drtivá většina lidí nic lepšího nepotřebuje
o zbytek se postarají ASIC obvody
- budeš pracovat s multimédii ? Tak se udělá se ASIC i SW na míru, který x86 rozseká na hadry a levněji >> podobnou cestu dlouhodobě razí Apple a něktéré aplikace v předvádí brutalní rychlost vs. alternativy a to chce zajít Apple ještě dál >>> kdo zabrání gigantům jako je např. SMG, Huawei, MS apod. to udělat podobně ?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
zajimávé | od: asip80 (421)  7.7.202012:00
a spotřeba by nebyla u cca 3,3x slabšího CPU­(v renderingu­) než nenažraná 9900K ? :­)

- 64C verze na stejné frekvenci má 180 TDP >> kolik to bude u 8C verze ?
- že to nezvládne plynule přehrát 4k a­) je to fuk­(protože GPU­) b­) může to být způsobeno nevyladěným SW a nebo úmysl­(což je vzhledem k filozofii ARMu pochopitelné­)


Jestli to takhle bude pokračovat dál, tak Intel a AMD musí přijít s nějakou revolucí :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(3)
Re: Telegram | od: asip80 (421)  22.6.20208:12
- nešel bych moc daleko zákony v Číně nebo obdoba v USA­(CALEA, Patriot Act, DSEA atd. atd.­) >> celý svět tam míří a kdo zaručí, že se to neobrátí proti nám... ­(už dnes stačí napsat něco neškodného na sociální síť a je velká šance, že přijdeš o práci apod.­)

- proč hned telefon než přijdou autonomní vozidla­(nebudeš mít možnost spáchat dopravní přestupek­), tak tě napráská tvé vozidlo :­) ­(a pak třeba bude monitorovat co děláš a jaké názory sděluješ posádce ;­) ­)

- v opodstatněné žádosti v ojedinělých případech bych osobně neviděl problém, protože až přijde takový režim, který prezentuješ, tak už se nikoho ptát nebudou :­) = lepší je vždy konat za včasu­(i preventivně­) než to nechat dojít do extrému
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Telegram | od: asip80 (421)  22.6.20207:54
za teroristický stát v tom případě můžeš označit kteroukoliv velmoc ;­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: hmm | od: asip80 (421)  13.6.202013:26
1. Soudce Lynch? ;­)

2. Vidím jak se poklidná populace víc a víc nasírá­/radikalizuje ...velmi nebezpečné někoho tlačit do kouta a zkoušet jak dlouho si nechá kálet na hlavu....každý má nějakou hranici, kdy už nevydrží přetlak a ztratí pud sebezáchovy ..
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: Banana | od: asip80 (421)  13.6.20207:37
nevím jak ty, ale tvůj zadek se těší určitě :D :D :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(3)
Re: hmm | od: asip80 (421)  12.6.202021:17
- Ještě bych chtěl dodat, že současné ­"dotace­" pro černé a boji proti rasismu, kterého se doupouští bílí na černých mají dostatečný efekt na výmývání mozků a zfanatizování značné části populace a krásně je to vidět na probíhajících anketách a prezentaci jejich výsledků, které se trvdě rozchází s tvrdými oficiálnímu daty. Když budeme překrucovat pravdu a utlačovat část populace, tak hrozí velké riziko, že dojde k radikalizaci většiny a až k tomu dojde, tak tu věršinovou masu nikdo nezastaví a menšiny budou trpět a příjdou o svá privilegia .. ­(věřte, že tohle nikdo rozumný nechce..­)

- nebudu zde šířit rasistická hesla, ale trochu změním původní význam #AllLivesMatter
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(13)  nízká(0)
Re: hmm | od: asip80 (421)  12.6.202020:58
- je smutné, že společnost oslavuje zločince a vzdává jim hold
- to nic nemení na tom, že to co se děje poslední roky není úplně košér a okrajově zasáhlo např. i KCD, Chuchel a jinou uměleckou tvorbu :­) ­(i ČT odvísílala pohádku s texty typu ­"bílá barva pleti je vada­" a když se budeme křížit, tak budeme mít tu správnou barvu .. ­)
- je až ­"úsměvné­", že rasisti dostanou další štědré zdroje na posílení rasismu a jiné hlasy šířící pravdu jsou umlčovány pod zástěrkou rasismu, xenofobie a jiných ­"hesel­" moderní doby

jen pro zajímavost např.
https:­/­/ucr.fbi.gov­/crime­-in­-the­-u.s­/2018­/crime­-in­-the­-u.s.­-2018­/tables­/expanded­-homicide­-data­-table­-6.xls

a pro odlehčení, ale něco to naznačuje ;­)
https:­/­/youtu.be­/G39AJrNlWw4
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(13)  nízká(0)
GTX | od: asip80 (421)  8.6.202022:43
" jenomže otázka je, k čemu jim dnes právě v případě moderních her tato výbava vůbec může být.­"

mám slaboučkou GTX 980 a 4GB už je na některé hry málo .. dočítání textur­/objektů + vyjímečně nestabilita + mírné propady fps apod. ... stačí detaily stáhnout, tak aby to bralo max 3,5­-3,8 GB VRAM a rázem je to OK >> tady na ten výkon bych uvítal 6GB VRAM ­(nechápu karty typu GTX 1060 s 3GB VRAM :­) )
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(0)
citace z článku
"V každém případě, co z příspěvku firmy AMD už vůbec vyčíst nelze, je ono výše odkazované tvrzení, že by měla skoncovat se 4GB kartami. "
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Propaganda | od: asip80 (421)  5.6.202013:52
- byla řeč o roku 2020 a teď to najednou začneš okecávat a ani nechápeš zdroje, které jsi sám postnul do diskuze :D jsi jen obyčejný komediant


OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Propaganda | od: asip80 (421)  5.6.202011:29
doložil jsou opět velké kulové a ani nechápeš co tu postuješ :­)

dejmi link na konkrétní zdroj informací, že tento rok plánují investice 20 miliard a pak se můžeme bavit dál v tom prvním pokusu jsi byl vedle jak ta jedle a ještě jsi prokázal, že neumíš počítat a kolega to zabil ještě větší sumou :D cca 25mld :D :D

to je tak, když se sejdou dva mamlasové a přitakávají si :D ­(ale aspoň máš zpřízněnou duši­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: bludy | od: asip80 (421)  4.6.202022:00
jestli chceš zjisti něco jak to tam funguje, tak na slovensku máte jednoho Youtubera a u nás zase cocika, takže čum a uč se :­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: bludy | od: asip80 (421)  4.6.202019:48
co je na tom LOL ? to jsi úplně vymaštěný, že ti to připadá vtipné >> mě to moc vtipné nepřipadá že v Asii, Evropě, Americe atd. máme gheta + jiné šílenosti v časech, kdy je všeho potřebného nadbytek a plýtvá se ­(jsou země, kde jsou na tom lidé ještě hůř­) ..ale tak každému připadá vtipné něco jiného ..
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
Re: Propaganda | od: asip80 (421)  4.6.202016:19
další zfanatizovaný mamlas s vymytým mozkem :D

- uff 5mld sem 5 mld tam vždyt to nic není :D proč máte pořád sklony obhajovat takové výmysly .. dle mého si to jen blbě přeložil a motal jablka z hruškami navíc těch 15mld není jen pro vývoj a 5,7 nm ;­)

- další hovínka psát to by vám šlo :D :D SMIC dostal navíc cca 5mld krát pět je 25 mld. >> to už je dokonce 10mld rozdíl ve srovnání s odhadem pro rok 2020 >> jen tak dál a za chvilku to bude ještě víc :D :D a ještě jednou se budu opakovat SMIC je mnohem menší a nemusí toho tolik ­"živit­", takže ve výsledku je 5mld velmi slušná částka pro tak malou firmu

- prý sinofilní troll >> pravda ti smrdí ? ­(btw prvních pár vět a máš tam tolik konin, až to hezké není :D ­)

- ano iPhony apod. jsou předražené bazmeky s tím mohu jen souhlasit ;­) a i tak to nemění nic na aktuální situaci a je jedno kdo jim k tomu dopomohl a zaprodal své know­-how jestli USA nebo EU :­)

- mají nebo si platí ? V tom je opravdu velký rozdíl, ale je hezké, že přes to lezení do jejich zadku nevidíš realitu kolem sebe :­) >> jestli ti nedošlo, tak jsou to mezinárodní týmy vývojářů .. a vývojová centra jsou po celém světě .. btw očividně do toho poslední roky šlapou asiati a bez nich by si západ skoro ani neuprd :­), protože jedna z posledních ­"bašt­" je Intel, který není fabless a i tam víme, jak je na tom a kam investuje miliardy kvůli novým mozkům ..

- klidně pokračuj, ale průmyslová špionáž a jiné nekalé praktiky jsou i v USA :­) jestli to nevíš a nebo nechceš vědět ... není můj problém a opět to nemění nic na tom, že se i díky tomu dostali na vrchol .. jsi docela vtipný a zjisti si kolik sporů proběhlo na území USA :­)

- jinak hezký zdroj asiati zažalovali asiaty :D kde je ta super nadřazenost bělochů z USA ;­) BTW AMD vs INTEL ...kolik musel Intel s HP zaplatit ? >> potom ta částka od SMIC vypadá jako legrace :D

- dostal jsem na prdel ? Akorát jsi ukázal svou hloupost a stále to nic nemění na současné situaci :­) fakt jen hlupák se točí jak korouhvička na tom co bylo před 30, 50, 100 lety a je lepší řešit přítomnost a hlavně budocnost ... že si někteří chrochtají jak na tom byla kdysi USA, když se v současnosti pomalu rozkládá, tak nechci vidět, až to dojde k bodu zlomu .. teď mají jen extrémně velké dluhy a nutí Evropské i Asijské firmy zanechat část svého duševního vlastnictví pod kontrolou USA­( velmi chytré řešení sedět na zadku a mít moc i peníze za nic >> tohle by měla praktikovat ve velkém i EU, protože už teď nás válcují ­"rozvojové­" země..­) >> btw nebýt amerických firem, tak máme levnější palivo a vše s tím související ..
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(0)
Re: Propaganda | od: asip80 (421)  4.6.202013:10
z toho vyplývá co ? To že se ­"mrňavý­" SMIC dostal cca na 1­/3, kterou teprve plánuje TMSC v roce 2020 a na cca 1­/2 toho co měl dříve ? ­(nezapomínej, že např. i to TMSC muselo investovat ohromné částky do samotného vývoje něčeho úplně nového a tenhle krok z velké částí SMIC odpadl ..­)

díky za článek, popřel jsi ty své výmysly hned v úvodu a kde jsi vyčetl těch 20 mld ? :­)

no a na zbytek bludů co jsi napsal bude nějaký link ?

OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
Re: Propaganda | od: asip80 (421)  4.6.202012:31
- hele ty tvé propagandistické výblitky si běž cpát někam jinam ..

- no nevím kdo se tady hrdině plácá přes prsa a tahá sem bludy

- tak to prosím něčím dolož protože je to totální blud ... a ještě ten blábol ozdobíš smajlíky
btw kdybys nevěděl, tak v mnoha aspektech jsme na tom mnohem lépe než USA s zbytek světa a Čína je na tom ještě lépe jak my ..
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
Re: Propaganda | od: asip80 (421)  4.6.202011:45
- TMSC jede úplně jiné objemy výše investice má svou logiku + investuje do něčeho úplně nového a nekupuje levněji něco co už je hotové a odladěné ;­)
- zjisti si kolik ­"vzácných­" surovin má pod palcem Čína .. ty jednostranné sankce ze strany USA jsou sranda
- podívej se např. na průmysl nejdřív přišla joint venture výroba a teď mají špičkové technologie, výborné vlaky vč. ­"maglev­" :­)
- vážně si myslíš, že největší národ na světě nemá prostředky k tomu, aby se v jednotlivých odvětvích osamostatnil a udržoval špičkovou úroveň >> stačí se podívat jak to tam vypadalo před pár generacemi silně zaostávali a z ničeho se z nich stali leadři v mnoha oblastech .. btw ASML není jediný dodavatel na světě

- nemusím ani řešit, že jim ­"západ­" nacpal nebo prodal své firmy­/know­-how a v ten moment co by přišly přísné sankce a nebude to pro ně výhodné rozjedou skoro okamžitě vlastní produkci a stanou se méně závislými :­) >. USA zatím magoří a snaží se oslabit úspěšnou konkurenci, ale reakce bývají celkem logické a vedou k osamostatnění a snížení závislosti na západních firmách = + pro Čínu a ­- pro firmy, které na tom profitovaly a to má za následek i méně peněz pro extrémně zadluženou USA
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(0)
ARM | od: asip80 (421)  3.6.202011:51
To jeho vyjadreni vypada jako by chteli zahodit x86 a pustit se do neceho jako ARM :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Výborně | od: asip80 (421)  2.6.202023:03
Nj jsem zvedav kdo se postavi na stranu ­"bile­" mensiny a bude bojovat proti utlaku a rasismu :­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(1)
Re: Peníze | od: asip80 (421)  2.6.202023:01
Sony podporuje rabovani ...az se to prezene tak vyrabuje penezenky zakazniku :­)­)­))
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(8)  nízká(1)
Re: super :) | od: asip80 (421)  2.6.202011:05
Kdyby to tak Samsung značil ­"poctivě­" od samého začátku a nezměnil to až v momentě co se rozjela negativní vlna okolo TLC­/QLC, tak bych to i bral, ale takhle je to z jeho strany jednoduše ojeb a člověk musí udělat pár kliků navíc, aby se dozvěděl pravdu a zjistil, že se jedná o TLC­/QLC­/PLC :­)

Mohle klidně značit své SSD jako QLC a pod čarou zmínit, že se jední o 4­-bit MLC a neměnit nenápadně zažité značení ­(očividně to dost lidí uvedlo v omyl ..­) ;­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
super :) | od: asip80 (421)  1.6.202020:56
snad se dočkám doby, kdy všichni výrobci budou o svých produktech uvádět kompletní a pravdivé informace bez oblbování zákazníků ­(takové kauzy by se mohli promítnout i na zbytek trhu)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(10)  nízká(0)
Re: Musk a prášky | od: asip80 (421)  24.5.202015:12
každý normální člověk to mohl předpokládat .. btw ještě než přišla ­"krize­", tak jsem přesvědčil kolegy a nejvyšší vedení pro uvolnění prostředků na nákup a měli jsme toho tolik ­(už před blokádou ze strany státu­), že jsme mohli značnou část darovat místním zdravotníckým zařízením a ještě udržet normální provoz ..

prostě mi hlava nebere jak ­"laik­" např. ze zmíněného článku má lepší odhad jak celý ten statní moloch a banda nekompetetních rádoby expertů­/poradců­/analytiků, kteří jen vysávají rozpočty .. a ještě jednou dopadli jsme docela dobře jen díky svépomoci a ne díky vládě, která jen rozfofrovala peníze a kolikrát některé prospěšné aktivity sabotovala...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Musk a prášky | od: asip80 (421)  24.5.20208:47
- s tou Koreou bych brzdil https:­/­/www.worldometers.info­/coronavirus­/ , ale je fakt, že do toho ­"šlápnuli­" hned od začátku a díky tomu to nemělo takový fatální průběh ..

- v ČR si pomohli hlavně občané a dodnes to není pořádně dořešené i přes plané sliby politiků, když už je v podstatě po všem­(první vlna­) >> např. můj otec ­(snížená kapacita plic + pokročilý věk atd.>> jedna z nejrizikovějších skupin­) a kdybych mu nepřinesl jednorázové roušky a sám si zároveň neušil plno látkových, tak nemá nic

- aby se u nás nepropásl začátek pěkně to vykresluje např.„Když jsem slyšel ministra zdravotnictví v televizi, jak říká, že nám absolutně nic nehrozí, jsem vydal pokyn k okamžitému nákupu ochranných pomůcek,“ líčí Šuster.
https:­/­/www.irozhlas.cz­/zpravy­-domov­/odberove­-vozy­-koronavirus­-mestska­-policie­-praha­-eduard­-suster­-covid­-19­-testovani_2003281001_vtk


btw v naší firmě, kde se zavedli hned od počátku protiopatření byl v meziskladech­(externí dodavatel­) jen 1 nakažený, ale v zahraniční pobočce kde to podcenili mají aktuálně 9 mrtvých !!

OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: hurá | od: asip80 (421)  22.5.202014:00
Kdy máme spustit odpočítávání a nebude se odpočet obnovovat každou zveřejněnou novinkou ? :D :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: Ram | od: asip80 (421)  22.5.202011:18
- hele už začínáš plácat :­) jedna hra nebo pár špatně optimalizovaných her ­/ aplikací jaro nedělá ;­) ­(btw tohle se týká i aplikací, které jsou prvotně napsané pro PC a občas i her pro konzole než to opraví­) >> tvé původní tvrzení je prostě nepravda a i konzolové předělávky dokáží využívat potenciál lepšího HW :­)

- protože bys byl velmi mile překvapen, kdyby nějaká ­"služba­" byla na úložisti­(nebyla načtená v RAM­)a potřebovala by data během hraní ...je to jistá daň za univerzálnost a že mi při hraní může běžet virtuál, prohlížeč atd. atd.

1. uvědom si, že tebou zmíněný YB s 6 epizodami má kolik ? cca 40GB+ komprimovaných dat + musí fungovat i na systémech s 8GB RAM a v tom bych viděl trochu problém a důvod proč se načítá jen to co je zrovna třeba ­(jsou samozřejmě násobně nenažranější hry­) >> btw je taky zřejmé, že ta hra dokáže využít více RAM, když je dostupná a škáluje využití i na systémech s 32GB RAM

2. jsi si jistý, že 1­/2 RAM je opravdu prázdná ? ­(jestli se disk nezastaví a to i v momentě co stojíš na místě a očividně tě to trápí u více titulů, tak hledej chybu ve svém stroji­)

3. jisté optimalizace jsou pro velmi starý HW s omezeným výkonem pamětí a je to věc dané hry, že se něco náhle objevuje a mizí je naprosto OK :­) protože nekomprimovaná data s kterými hra­/grafika u přes různé HW kompresní algoritmy zabírají neuvěřitelně moc místa ­(stačí se podívat jakou přenosou rychlost potřebuješ mezi monitorem a PC, kde se posílají převážně surová data a to už taky přestává platit v posledních letech­)

- kdyby to měl každý jako ty, tak si skoro nikdo pořádně nezahraje ­(dost lidí má hry nainstalované na HDD)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: Ram | od: asip80 (421)  22.5.20209:31
jen vyvracím tvou nepravdu ;­)
"ze konzolove predelavky neumi vyuzit PC hardware­"

- celkem je jasné že předělávky i ty s horší optimalizaci PC HW využít umí, protože mimo jiné využijí více paměti + mají lepší grafiku + více FPS :­)

- jestli si na PC s 16GB RAM proces dokáže vzít 8­-9GB RAM + OS + služby + Cache, tak HW využít umí a nebo chceš, aby si hra vzala třeba 15­-16GB ? :­)

1. proč by se musel načíst vše hned po startu..­"hra­" např. dopředu neví jakou misi nahraješ apod.

2. když si ­"konzolová­" předělávka veme až 9GB u systému s 16GB RAM a cca 13GB u systému s 32GB RAM, tak to zas tak zbytečný luxus není ­(obzvlášť když si stěžuješ na mikro koktání ;­), které nemusí být způsobeno alokací RAM, ale něčím jiným třeba nevhodně nastavený­/zaprasený OS apod.­) ­) >> navíc volná RAM se dá efektivně využít pro zlepšení chodu, i když to samotná hra neudělá­/neumí

3. takže dočítá doslova drobnosti a jestli ti i otáčení na místě činí problém, tak máš něco špatně :­) btw kolik máš ­"pohotovostní data­" ? :­) ­(btw nemám puštěnou hru a zabráno mám 10GB vč. komprimované paměti)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: Ram | od: asip80 (421)  22.5.20208:06
a nebude to tím, že máš slabší HW a nevhodná systémová nastavení ? ­(ta hra musí běhat i na systémech s 8GB RAM a zároveň musí nechat prostor pro jiné app a OS­/služby­)

1. když si zběžně projedu videa s touto hrou, tak je schopna na systémech s 16GB RAM vzít 8­-9 GB RAM + 7­-8 GB VRAM to v součtu dělá až 17 GB >> Xbox má jen 12GB a PS4PRO jen 8GB sdílené paměti .. takže jen na základě kupeckých počtů na PC dokáže samotná hra využít o 5­-13 GB více paměti :­) ­(viz bod 2­)

2. na systémech s 32GB RAM si například vezme 13GB z paměti = už dnes mají smysl herní PC s 32GB RAM což už je bez VRAM o 1GB víc než má nejlepší konzole

3. jsi si jistý, že to co si alokuje hra jsou jediné data v paměti týkající se samotné hry a víš kolik dat­(MBps­) se průběžně načítá s úložiště?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Ram | od: asip80 (421)  20.5.202012:53
spíš mě zaráží ta nutnost rychlého SSD ­(u konzole to chápu kde je sdílených 16GB­), ale u PC si klidně mohu rozšířit na 32­-64GB a UE s tím nebude umět pracovat ? :D ­(tak trochu to zavání reklamštinou ...a kde je prosím výkonější Xbox, který má ještě silnější HW, ale o trošku pomalejší SSD ? ­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Re: :( | od: asip80 (421)  19.5.202013:26
- a není tedy o dost jednodušší většinu energie volitelně přesměrovat a propustit jen světlo ? ­(jen se ptám a rád bych znal rozdíl­) >> nemusím ani řešit celý produkční řetězec a následně technicky náročnou instalaci­/údržbu ...a kolik energie je potřeba, aby se získala elektřina ? Pořád chybí podstatné informace .. btw tím, že se něco změní, tak neznamená, že to zmizí ...zákon o zachování energie a hmoty je snad stále platný ?

- no tak prr !! ty jsi tu začal rozepisovat romány o budovách, svém bytečku a komerčním nasazení, takže nejen že neumíš reagovat věcně a pořád jedeš jak kolovrátek, ale ještě si vymýšlíš :­)

- a když už tedy vědí kolik energie dokázali přeměnit, tak dle tebe neví s jakou efektivitou a nebo opravdu zachytili 10% záření a 10% z toho přeměnili na elektřinu a 90% energie prošlo dál ? ...uff :­)

- znovu opakuji komerční nasazení jsi sem cpal ty ­(ač mi tvá reakce nedávala smysl, tak jsem téma trochu rozvinul­) ..původně mne zajímala technologie jako taková a co doopravdy dokáže ­(nejen pr řečičky ..ano možná jsou někde dostupné dokumenty s více detaily, ale o tom se dosti povrchní článek nezmiňuje ­)

- a ano ty jsi to hned cpal na baráky :D tak nevím co se vztekáš ..
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: :( | od: asip80 (421)  18.5.202023:03
- proč pořád operuješ se světlem, když řešíme sluneční záření ? :D Dobrá položím jiný dotaz kolik ze zachycené energie se promění na elektřinu, kolik na teplo? Nechceš mi snad tvrdit, že se je to 1:1 a zbytek ­(těch 90%­) se buď odrazí a nebo dopadne na předmět za ­"fólií­" ? :­) ­(nebudu řešit zbytek řetězce­) >>

- kdo tu rozjel psaní románů na neškodnou faktickou poznámku? :D

- no nevím kdo se tu vzteká a cpe to na každý barák­/střechu a jednoduše bych rád viděl konkretní čísla, nespokojím se s ­"reklamštinou­" ani s utopistickými vizemi .. >> to myslíš vážně, že na změření základních parametrů a jejich publikaci jsou třeba roky testů ? :D :D >> vsadím se o co chceš, že kdyby to bylo cokoliv co jim přihraje další finance, tak se tím pochlubí .. je to prostě klasický přístup, kdy se negativní informace nezveřejní a nebo se ­"zakecají­" ..

Mám pocit, že jsi hodně naivní nadšenec a trochu skepse by ti neuškodilo. :­) ..za 100­-200 let se možná ukáže kdo měl pravdu, ale to nás bude buď pár milionů­( v lepším případě­) a nebo lidstvo dostane rozum a vyprdne se na pseudo ­"zelenou­" vlnu ­(obnovitelné zdroje, aku EV, Soláry atd.­) a možná nás bude několik desítek miliard a díky nadbytku energie budeme osidlovat oceány, podzemí a možná i jiné planety ;­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: :( | od: asip80 (421)  18.5.202020:43
- bavíme se o energii jako takové, tak proč řešit jen ­"světlo­" a navíc nepotřebuju veškeré světlo a co takové světlovody ..primitivně jednoduché a nenákladné atd. atd. ­(dnes už si mohu do jisté míry vybrat jaké záření zužitkuji, nebo přesměruji ­) :­) Takže jednoduše nevíš, ale vesele optimisticky fabuluješ nad něčím co v podstatě ani ještě neexistuje pro komerční nasazení v masovém měřítku .. proč je tak těžké ze stran ­"vědců­" dodat konkrétní čísla u těchto ­"báječných­" projektů a proč vyzvihují jen pozitiva, ale o zbytku taktně mlčí ­(buď je v tom úmysl a nebo nekompetentnost, protože vývoj probíhá doslova cestou pokus omyl na nevědecké bázi ? ­)

- opravdu je to tak, když potřebuji zachytit maximum možné energie a jen s 10% účinností ji přeměním ?

- že budou možná ­"ekologičtější­" než jejich předchůdce ≠ netoxický­/ekologický :­) ..jen poukazujeme na nesmysl to tlačit v masovém měřítku + že to není pro každého .. stejně jako jiné věci a doslova je to plavání proti proudu ...


OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: :( | od: asip80 (421)  18.5.202017:03
- Z krátkého úryvku v kterém zmiňuji, že to není vhodné pro každý scénář. Vznikl pomalu román :D ..tak jestli takto vypadá shoda, tak to potěš koště :D :D

- tohle není validní argument >> kolik lidí si např. koupilo V2 a dopracovalo se to až k vesmírným letům ;­) toliko k tlaku na komercializaci a dotacím v civilním prostoru, kde nemají co dělat pokud to není smysluplné a nenarušuje to konkurenční prostředí ..

- o čem to je a máš své tvzení něčím podložené ? Máš nějaká data kolik záření se změní na el. energii­/teplo­/projde bez užitku dál­/odrazí se pryč?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Re: :( | od: asip80 (421)  17.5.202021:09
- dokážeme přeměnit 100% energie ?
- co budeme dělat v noci atd. ?
- kolik by se zastavělo plochy pro získání potřebné energie a kolik materiálu by bylo potřeba vč. vynaložené energie ?
- nebude ­"zachycená­" energie chybět jinde ? atd. atd.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: :( | od: asip80 (421)  17.5.202021:01
- bavíme se i o lidech, kteří mají volnou plochu jen směrem na sever, nebo žijí pod úrovní terénu apod.? :­) ­(snad si nemyslíš, že každý má slunný byt směrem na jih ;­) ­) ..

- proč bych si měl něco představovat­/vidět, když tvrdím, že to není pro každého atd.. :D ..mimochodem­(když už jsme u té klimatizace a nechceme přebytečnou energii odrážet, ale cíleně pohlcovat­) např. kolik energie se přemění na teplo a bude potřeba vynaložit další energii na chlazení takových prostorů ? jestli to víš, tak prosím sem s čísly ­(fakt tohle nevím a dle mého je to jedna z kruciálních informací­)

- ehm na co mi je ­"trochu­" fungující zdroj energie ..to si jako trochu pustím PC, nebo si trochu zapnu ledničku, vyperu, uvařím ?
- vysoké budovy jsou skoro všude ­(zrovna tam kde vidíš největší potenciál rozšíření :D ­)
- od toho je vývoj v laboratořích a prototypy ­(navíc vývoj byl iniciován hlavně pro potřeby v jiných sektorech než pro civilní, kde není takový tlak na nízkou cenu ­) >> ne že se to bude opět tlačit na sílu a ještě i dotovat, aby byl svět rádoby zelený ;­) >> ale o to tu nejde kdo chce­/potřebuje, tak ať si dělá jak uzná za vhodné ­(v rámci platných zákonů­) ... pořád jsme u té původní myšlenky, že to není pro každého a neřešíme budoucí vize o solární energii :­)

- tvé přirovnání jsou mimo mísu :­)
současný koncept EV je prostě nesmysl ­(baterie­)a krok zpět >> vše ostatní už je v podstatě na dobré úrovni velmi dlouho i bez zásluhy EV .. hlavně potřebujeme dořešit tu energii a nevyřeší se to tím, že se budou cenné a omezené zdroje plýtvat na nesmyly..
všechny tebou zmíněné technologie nás posunuli kupředu a měli smysl ... ­"klasické­" elektrárny dokážou dodávat nepřetžitě dostatek energie ... alternativní zdroje energie tohle prostě nenabízí a proto by se měli nasazovat jen tam, kde to má smysl a taky na dobrovolné bázi..což zfanatizovaným jedincům nedochází a ten zbytek který z toho má propěch to přiživuje :­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(4)
Re: :( | od: asip80 (421)  17.5.202014:32
hned na začátek řeším hlavně chybějící volnou plochu pro takové řešení !!

- to platí pro cokoliv na podobném principu .. nezavisí na ceně a ekologické zátěži atd. :­) Jen chci prostě konkretní tvrdá data a ne jen vzdušné zámky, které mají zblbnout investory ­(kdyby to byla opravdu taková pecka a věřili v masivní úspěch, tak se to peče pod pokličkou­)

- fosilní automobil je univerzál snad na všechny možné scénaře využití ­(neřeším cenu i dnes se dá koupit luxusní vůz na který většina z nás prostě nemá­)...EV má limity snad ve všech směrech :­) >>jestli řešíš opotřebování užíváním, tak opotřebování podléhají i produkty, které mají historický základ před miliony let a to se značně modernizovaly :­)

- ty jsi to celé nepochopil :­) jak ti takový materiál bude fungovat tam kde není dostatek energie k absorbování a následné přeměně? Buď vůbec a nebo tak bídně, že to nestojí ani za námahu .. i kdyby to stálo jednu korunu a vyrábělo se to z ­"prdu­", tak využitelnost bude bídná ­(ano v tom případě by ­"plýtvání­" tolik nebolelo:­) ­)

- tvrdit jak to bude vše růžovoučky úžásné a že je dostatek plochy není úplně OK :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(4)
Re: :( | od: asip80 (421)  17.5.202011:50
takže jsem se dostali k tomu, že to je použitelné jen pro některé, jen někdy a ještě musí řešit skladování energie :­) ­(neberu v potaz cenu a jiné aspekty..­)

do doby něž ­"páni­" vědci nezačnou uvádět konkrétnější údaje to bude vždycky dost smrdět taháním peněz od lidí co tomu přehnaně věří :­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(6)
hmm | od: asip80 (421)  6.5.202012:37
takže AiO ­(nahustí hřející komponenty do jedné krabice >> buď to bude velmi velké a nebo se to neuchladí, ale hlavně, že render vypadá COOL :­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Přesně | od: asip80 (421)  25.4.202022:34
typické self promotion >> potřebují prachy, tak předhazují ­"bombastické­" zprávy ­(že to může být nereálné a nebo moc drahé i provedilnost velmi náročná, už raději nezmíní >> proto taky tak málo konkrétních údajú­) >> když ani ­"bohatý­" Apple nedokázal ohnout fyzikální zákony a odpískal svou hyper­-QI nabíječku...hmm

- taky jsem zvědav jak se vypořádají s účinky EMP a jak si poradí s EMC atd., když už teď je to regulované a mnohem slabší záření působí problémy ­(nejen lidem s implantáty­)
- ono to má i víc aspektů, když započtu, že se přenese na takovou vzdálenost uctihodných 92% energie­(neuvěřím dokud to nebude v praxi­) + ztráty samotným dobíjením, takže v ideálním případě ­"zmizí­"(přemění se­) cca 20­-30% energie, tak už i u pomalé ­"nabíječky­"(20kW­) to vypadá dost děsivě .. i když to rozložím na velkou plochu, tak bych si mohl při dobíjení i něco ­"uvařit­" :­)
- budeme­-li chtít ještě více zvyšovat rychlost dobíjení­(a to nemusí být ani bezdrátové­), tak v horkých letních měsících a rozpálených komunikacích to může být docela sranda :­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
- nic a nikdo tě nenutí takové programy používat, prostě je to pro ně forma obživy a jedna z možných odměn za odvedenou práci ;­)

- chybu bych viděl v uživateli, který nejen asi neví kam jede, ale nastavil si čas aktualizace a pak se diví :­) ­(30 minut ? to co bylo za prehistorický přístroj ? ­) >> pořád jen fňukáš a házíš vinu na druhé ...

- chceš říct, že jsi aktualizoval a spustil app až za jízdy, že tě pak ten ­"tenký­" proužek, který jsi nebyl schopen vypnout, tak rozptyloval ? ­(z tvé strany jen velmi hloupé výmluvy a fňukání­) ..
btw vypnutí je úkon na max 10­-15 sec. ..hrozná obět až je mi tě líto :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
- jasně pojišťovny běžně hradí mnohem nákladnější péči + mají mnohamiliardové rezervy + vyhazují peníze za blbosti >> papouškovat slepě dfens je tedy úroveň :D

- ano někteří se na současném stavu pěkně napakovali a šance, že se ­"odchytí­" velké ryby bude mizivá a nebo jako obvykle přijde nějaká ta ­"milost­" od budoucího prezidenta ..

- to nic nemění na tom, že fanatické kopání do Číny apod. je úplně mimo mísu a opět to dokazuje, že bordel je na našem písečku

- sorry to je článek o ničem :­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
- viděl jsem jeho proslov ;­)
- dokážeš odpovědět aspoň na pár dotazů a nebo jsi totálně zmanipulován médii ?
- ty víš se 100% přesností na co a kolik umřelo lidí ? ­(to jsi hodně dobrý­)
- to že Čína prodává zdravotnický materiál za těžké prachy není její problém­(obvlášt když tam přišel velký bratr a všechny začal přeplácet­), ale náš ­(měli jsme dost času nastartovat vlastní produkci a udělat dostatek zásob .. ­) >>> fakt věříš, že prodávají to co jim bylo darováno a že nikomu nice nedarovali, nebo nikomu nepomohli >> trochu tu rozjiždíš demagogii >> navíc dodávky nekvalitního materiálu je opět náš problém ­(to co jsme si objednali to máme + jsme brali od necertifikových firem ­)>> brát to někde z Indie, Egypta, tak to dopadne ještě hůř a ani nebudou stíhat v daných objemech
- krize přicházela i bez COVIDU ­(automotiv neodstavili manažeři kvůli viru, ale protože byli v řiti­) >> vir je jen dobrá výmluva a jak vycucnout další prachy ze státních kas a díky bohu jsou náznaky toho, že se upustí od ekoteroru, který má spíš opačný efekt a směroval nás do ekonomické krize ..
- kolik lidí umírá na jiné nemoci díky COVIDU a lepšímu vzduchu díky odstavení průmyslu i dopravy ? prosím o tvrdá data >> nebude to spíš naopak, že díky opatřením se brutálně redukovalo šíření i jiných infekčních nemocí, které oslabují organizmus, nebo mohou přivodit těžké zdravotní problémy až smrt ?

koukám, že pro jedince jako ty život druhých nemá žádnou hodnotu ..

OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
- na narození umírá 100% lidí
- chceš hrát dobrovolnou ruletu o svůj život a nebo životy svých blízkých ?
- víme jak se bude vir vyvíjet a jak se budou chovat jednotlivé mutace ?
- víme jaký má vliv na plod ?
- víme o všech možných následcích ?

Neberu ti, že na rakovinu umírá 80 lidí atd.,
- Kolikrát dokázala rakovina mnohonásobě zvednout úmrtnost v zasažených regionech ve srovnání s dlouhodobým průměrem ?
- Kolik zvládla rakovina přetížit podobným způsobem nemocnice atd. ?
- Kolikrát se těla uskladňovali kvůli rakovině v chladících vozech, protože nestačila kapacita ?
- Kolik se vybudovaly masové hroby kvůli rakovině ?
- Kolikrát nestíhali spalovny a pohřební služby kvůli rakovině ?

možná psychóza, možná zdravý rozum, možná pud sebezáchovy, možná nesobeckost a ohleduplnost ..kdo ví co stojí za tím, že to lidé dodržují a nosí aspoň ty roušky ..


"Zapnul jsem si mapu na seznamu a dolní pruh displeje byl zabrán hláškou, že nesdílím ​­"Covid​­-19 polohu​­". No trvalo mi to půl hodiny než jsem objevil, kde se to vypíná. Nové kurvítko.­"

jestli ti to trvalo 1­/2 hoďky, tak silně pochybuji o tvých kognitivních funkcích ...asi nic moc :­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(0)
Re: Cheatování | od: asip80 (421)  20.4.20209:12
asi tak si to představuji a proč si konzolista myslí, že PCčkář podvádí :D
https:­/­/www.youtube.com­/watch?v=0Mjz6j_CUzA
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(6)  nízká(0)
Re: Jen tak dál | od: asip80 (421)  18.4.202013:46
celkově v Tabletech je malá konkurence a ceny ­"zvláštní­" ..
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: Jde o úhel pohledu | od: asip80 (421)  18.4.202010:30
"Někdo může říct podívej jak je iPhone vpodstatě levný, vždyť stojí jen to co čtyři kolečka pro MacPro a to toho umí mnohem víc... :​­) ­"

palec nahoru :D :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Re: Jen tak dál | od: asip80 (421)  18.4.202010:12
nové SE ­(RAM oficiálně raději ani neuvádí >>mělo by tam být pouze 3GB?­)
64GB ­- 12990,­-
256GB­- 17590,­-

za 192GB příplatek 4600,­- ­(chápal bych třeba 1500­-2000,­- a že je to Apple tak 2500,­-­) >> to ani SMG který je taky z těch dražších nemá takové příplatky za vyšší kapacitu a ještě k tomu přihodí víc RAM a nějaké ty funkce navíc :­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: Hm | od: asip80 (421)  16.4.202020:58
za ty prachy je to ergonomická katastrofa a 1­/2 ceny je jen za logo :­) ­(ok to sklo je zajímavý prvek, ale tím to začíná i končí­) :­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
jediné co může v dlouhodobém časovém horizontu zachránit HDD i ve spotřebitelském segmentu je tlak na spolehlivost .. už teď si HDD většinou stahují nadšenci kvůli zálohám a chroničtí stahovači pouze jako data storage :­) ..
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: Nějak nechápu, | od: asip80 (421)  14.4.202023:11
- stejně silný na papíře neznamená, že se chová stejně v provozu ..
- taky jsem řešil větší nároky na konstrukci a menší výdrž komponentů­/menší spolehlivost

tvrdím to, že lidé s ­"dobrým­" vozidlem mají většinou jiný styl jízdy než lidé s malobjemem ..

ano to tvrdím, že 100 kW atmosféra se nebude chovat jak 100kW oturbený motor s mnohem menším objemem ..­(je pár vyjímek, které se částešně vlastnostmi přibližují, ale má to svou daň.. ­) a z toho vyplývá, že se přizpůsobí i jízdní styl ..

taky jsou 2C CPU, které mají ST výkon skoro identický s vícejádrovým CPU, ale v praxi se ty procesory chovají jinak ..

OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Nějak nechápu, | od: asip80 (421)  14.4.202020:52
- bavíme se o reálných schopnostech motoru jako parafrázi CPU >> stejně jako u CPU kdo si koupí třeba 2 jádrový CPU­(špatně složený­) a bude si na tom prohlížet FB nemá šanci zjistit reálné schopnosti CPU i kdyby tam měl minera :­) ..­(prostě uživatel neví a neumí­) >> jediná cesta jak udělat objektivní test je odstranit všechny negativní vlivy ­(motor přeci nemůže za špatného řidiče ani za špatný technický stav nebo nevhodnou převodovku .. ­)

- plno lidí prostě neumí jezdit­(jak předpisově, tak nezvládají techniku jízdy­) to je fakt a to výrazně zkresluje data

- ­"brzda­" tu zátěž nasimuluje a jestli jsi jel v těžkém autě s malým objemem, tak bys pochopil >>> buď budeš jezdit jak ­"dědek­" a nebo to budeš hnát do otáček a do každého stoupání se to auto bude trápit výkon nevýkon .. malý motor mě doslova nutí měnit styl jízdy vhodnější pro motor než pro komfortní pocit z jízdy ..­(předpokládám, že to tak mají i ostatní ­)

- kompenzace v jakém poměru >> víš to ? jak moc jsou spolehlivá ta data a jak moc jsou spolehliví uživatelé, kteří ty data zadávají ?

- však má jít o kompenzovaný průměr mnoha uživateli a v tom případě by to mělo cca odpovídat ? Nebo zase budeš tvrdit něco jiného ? Chápu, že jediné na čem stavíš je pochybná statistika a musíš to obhájit, ale sám vidíš, že tam jsou velké nedostatky ...
dobře nastíním ti víc scénářů
- máš silný vůz >> jaký styl jízdy se dá očekávat ?
- máš slabý maloobjem >> jaký styl se dá očekávat ? ­(když se v tom člověk bojí předjet i traktor ;­) ­)
už rozdílným způsobem využití vznikají velmi výrazné statistické chyby ..

obojí má velký vliv na spotřebu .. s velkým objemem můžeš jezdit jako se slabým vozem a naopak to dost možné není ..nedosáhneš maxima většího objemu a jestli budeme chtít jezdit na cca stejné úrovni, tak auto odejde o dost dřív ­(všechny komponenty budou trpět o dost víc­)
stejné jako s CPU... s 2 jádrem si taky v klidu proklikáš YT­/FB atd., ale zkus mu dát přepočítat náročný projekt .. asi se ti do toho moc chtít nebude a nebo to bude utrpení pro uživatele i pro HW :­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Re: Nějak nechápu, | od: asip80 (421)  14.4.202013:10
- zajímá mě realita >> hlavně to co ­"odjezdím­" osobně :­)

- jediná relevatní data by byla hodit motor na ­"brzu­", aby se odstranil vliv zpřevodování, řidiče, terénu atd. >> zbytek je jen jedna paní povídala ;­)

- proč by mě měl zajímat průměr podle ze SM, když jen málo řidičů umí jezdit ? ­(podle toho opravdu nepoznám schopnosti motoru a vozidla ­)
až někdo vyselektuje skupinu řidičů, kteří se o auto starají + umí jezdit a z toho se začne průměrovat, tak to bude mít větší smysl ..­(navíc není zárukou, že ­"ručně­" zadávané udáje jsou správné = další pravděpodobnost velkého zkreslení­) >> např. ke svému typu motoru­/vozidla jsem našel průměr, který odpovídá mé spotřebě jen když jezdím brzda plyn a i po okrskách lítám 120+ km­/h >> tím pádem v mých očích relevatnost SM jako zdroj dat padá na bod mrazu .. ­(ano jako databáze pro jednotlivce OK­)

- ale zpět k parfrázování AUTA vs CPU :­)
které auto si člověk vybere na cestu ­(dejme tomu obě auta mají stejnou váhu­)
a­) velkoobjemovou atmosféru ­(která bude mít o cca litr větší průměrnou spotřebu a srovnatelný papírový výkon­)
b­) ­"komlikovaný­" maloobjemový přeturbený tříhrnek , který vykazuje menší spolehlivost ­(dejme tomu něco jako zpomalení u CPU, když je vystaven nevhodné zátěži ..­)OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Re: Nějak nechápu, | od: asip80 (421)  13.4.202010:16
- nemůže to být způsobeno i stylem jízdy ? Osobně jezdím s vyšším objemem dravěji­(i když mám o 0,5 tuny těžší auto­), protože dá klidně 150+ a netrápí se u toho, ale když jedu s malým objemem, tak už když se blíží k 90, tak je silně cítít, že už to není ono a při dálniční rychlosti doslova trpí auto i ­"osádka­" a přitom kW jsou rozdílné jen o trochu :­)
- navíc se zátěží nebo do kopce ztrácí dech úplně ­(ve srovnání s vyšším objemem­) a automaticky se prostě víc šlápne na plyn = spotřeba rychle stoupne hodně nad úroveň auta s vyším objemem ­(když chci udržet podobnou dynamiku jízdy­)
- když jedu klidněji i předpisově­(většinou s ženou a dětmi­), tak spotřebu dostanu pod maloojemový motor

btw jelikož mám zkušenost s hodně auty s menším objemem, tak jsem vypozoroval zvláštní věc >>ano novější s více kW jsou ­"sportovněji­" laděné ve srovnání se staršími vozidly s polovičním výkonem na stejný objem, ale to platí jen o rovince, ale do kopce už se chová lépe starší auto s menším výkonem a dokonce je skoro bezúdržbové ­(vydrží více bez potřebných oprav ­) >> nějaký špiritus motorus mi je u zadele, protože dokážu jezdit podle jejich tabulek, nebo výrazně hůř i líp = nic to neříká o skutečných schopnostech ani technickém stavu vozidla... i u malého objemu dokážu vycucnout nádrž za chvilku, ale bylo by tak nekomfortní­(pro motor i osádku­), že s menším motorem jezdím úplně jinak


OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: Nějak nechápu, | od: asip80 (421)  11.4.202010:01
a­) kolik lidí potřebuje dlouhodobě vysoký výkon ? ­(většinou stačí nárazové využití­)
b­) předpokládám, že ochranné mechanismy jsou v dnešní době standardem a k ugrilování by nedošlo


- zajímavý údaj není zmíněn a trochu mi tam chybí informace o tom jaký je rozdíl ve spotřebě :­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
:) | od: asip80 (421)  8.4.202020:51
mají to u SONY těžké jak udělat konečně dobrý ovladač, aby MS je nezažaloval .. no tu podobnost tam nevidím ;­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: HM | od: asip80 (421)  4.4.202020:27
"asi­" >> ale řeším tu ­"cenu­" za kterou by se to dalo zvládnout

"N​o ty​s tu ně​co ml​e​l o to​m, že na D1 se na to ni​kd​y ne​na​jd​o​u pr​o​st​ře​dk​y, a​by se to da​lo u​dr​žo​va​t.­"

wut ?: :D jen jsem popsal aktuální stav, kdy je dlouhodobý problém postarat se o jednu z nejdůležitějších komunikací v této zemi :­) jasně sehnat peníze­/nabrat ­"půčky­" a hurá postavíme cokoliv ...ale za jakou cenu ... čím složitější výsledná konstrukce silnic tím logicky bude vyžadovat mnohem více prostředků k samotné výstavbě i údržbě ..
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: HM | od: asip80 (421)  4.4.202014:42
- jaká generace, motorizace, výbava a jaký renault + jaké materiály jsou použité ve srovnání A3 atd. :­) >> trochu to zavání tím, že lepší je lehčí ­(díky lepšímu návrhu a modernějším materiálům­) ? :D takže když se předpokládá neustálý doslova překotný vývoj EV v následujících dekádách, tak se dá předpokládát, že váha bude o dost nižší, protože už teď jsou pohonné jednotky EV lehčí ?

- to už pravděpodobně nebude indukce apod. potřeba a veškeré utopistické vize jsou tedy k ničemu :­) >> btw v tom Rakousku to najednou bude levnější, méně náročné na údržbu atd. jen kvůli tomu, že by se tam ty prostředky na výstavby náhodou našly ?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: HM | od: asip80 (421)  3.4.202019:59
Kdo tvrdí, že by kvalita měla vážit tunu ? Tvrdím, že obdobná kvalita je výrazně lehčí a prémiovka je i tak o několik metráků lehčí ;­)
budu citovat sám sebe:

" jestli budou EV o 1 tunu lehčí než současné EV a dojedou na baterii 2x více než dnes, tak smeknu klobouk, ale už teď je jasné, že je to nesmysl :​­) ­"
a­) ty pořád tvrdíš jaká nás čeká zářná budocnost jak ten vývoj jde neuvěřitelně kupředu bla bla bla >> to bude problém za těch tvých 50 let vyrobit taková auta ? Když už teď je pohoná jednotka elektormobilu směšně lehká neměl by to být problém s nástupem nových technologií a materiálů ...
b­) kde tam vidíš nějaké provnávání :­) prostě si uvědom, že i s těžším motorem a převodovkou je fosil výrazně lehčí a stačí navýšit váhu a pár desítek ­(ne stovek­) kilogramů a už tak dobrý dojezd se rapidně prodlouží a díky možnosti kdykoliv rychle doplnit na max. jdou výrobci cestou kompromisu a nemusí dělat tak velké nádrže >> jestli má jít o evoluci srovnatelnou se všemi příklady, které jsi uvedl, tak logické očekávat, že ta váha musí rapidně klesnout ­(když elektromotory jsou o hodně lehčí vč. nižší váhy převodů­)

až bude od píky vyvinutá stejná platforma zvlášť pro EV a pro fosil, tak můžeme začít porovnávat do té doby asi těžko
>> ale i u toho audi je krásně vidět, že i když se nepoužili výrazně těžší kompontenty z fosilu, tak výsledná váha je hlavně díky baterii o hodně vyšší
- ten pokrok užitných vlastností i váhy je vidět i u CityGOe iV vs Citygo >> stejný základ a brutální rozdíl i když je vozidlo osazeno lehčím pohonem :­)

- když se to zaplatí v ceně elektřiny, tak to nebude stát nic navíc ? tuhle logiku trochu nechápu ;­) >>> o kolik bude vyšší cena energií, aby to zaplatilo mnohem vyšší náklady vs standardní silnice, na které i teď chybí finance a to je na fosil napálená šílená daň­(odhadem se to blíží k 60% a čím levnější tím vyšší­)
- btw budou chtít vykasírovat i osoby co budou mít vlastní aku+soláry, takže se dá počítat s tím, že to budou odnášet všichni i ti co vživotě neměli vozidlo :­)

mám pocit, že mnohým připadá naprosto normální žít celý život na obrovský dluh a ještě plavat proti proudu, aby to zvedlo náklady ..
btw to tvé postupně atd. stačí dát příklad obyčejnou ­"krátkou­" D1, která má stále dva pruhy a pořád je problémová a nejsou peníze na údržbu dvouproudovky natož tří :­) a teď postavit něco mnohem dražšího a nákládnějšího na údržbu :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: HM | od: asip80 (421)  3.4.202017:31
- když srovnáváš EV s Autem, které má větší dojezd, tak proč bych to nemohl srovnávat s CX­-5, která má cirka odpovídajíci ­"build­" kvalitu ­(i tak to ty automobilky umí zatím líp­)

- btw v těch autech jsem seděl a jelikož mám 192 cm, tak nedám moc na papírové rozměry, ale soudím podle osobní zkušenosti a vnitřního uspořádání >> Tesla X je meší a dobrá pro lidi, kteří nejdou moc objemní s výškou kolem 170­-180 cm­) >> ale jelikož většinou řídím, tak tohle bych nemusel řešit a nebýt přemrštěné ceny, tak by se mi i líbila ­(až na ten design předku­)

- jestli se chceš točit na třídě vozidel typu Q7 stále dokola, protože nic jiného nemáš, tak prosím :­) ale už jsem psal výše, že chybný úsudek ohledně dojezdu byl způsoben mým omylem, protože jsem ­"netrefil­" velikost nádrže­(i tak jsou v té třídě levnější kusy než Tesla s kterými se dá zajet 1000+­) >> ale i kdyby! pořád v skoro ve všech bodech i to nejlepší EV ­(s vyšší cenovkou­)výrazně zaostavá = krok zpět v oblasti automobilů ­( v rámci EV je to samozřejmě evoluce­)

- fosil je levnější, lehčí, lepší, delší dojezd, výrazně rychlejší doplnění energie atd. než EV >> kde vydíš tu Evoluci u EV srovnatelnou třeba s CPU apod. >> jestli by to tak bylo, tak by EV muselo být lehčí, lepší, s delším dojezdem, rychlejším doplněním energie atd. ­(neřeším ani cenu­)

btw z mé strany těch 1000km začalo touhle větičkou ­" co udělá takový průměrný občan, který si za 150 tisíc sežene ojeté velké rodinné auto v plné palbě s dojezdem cca 1000 km ? ­", kterou jsi úspěšně ignoroval :­) a pak sis našel Q7, která je stejně lepší a levnější :­)

- ­- ­"jestli budou EV o 1 tunu lehčí než současné EV a dojedou na baterii 2x více než dnes, tak smeknu klobouk, ale už teď je jasné, že je to nesmysl :​­) ­"
;
- pokud vím řešíme budoucí evolcuci­/revoluci a podle tvých ­"teorií­" tu budou super technologie a materiály, které předčí logicky ty současné, tak proč bych nemohl smeknout před něčím co bude lepší ;­) >> nebo je můj požadavek aspoň na 600­-800 km dojezdu a nižší váhy je přehnaný ?>> jestli to tak cítíš i ty, tak to nemůžeš vydávat za evoluci ..jestli je něco těžší, tak logicky očekávám, že ta váha navíc bude mít smysl >> větší dojezd, vyšší komfort, sněhový pluh, sprcha, záchod atd. ;­) > tady je nadváha a je to horší + nedosahuje to ani na vozidla z nižší třídy ­(až na tu veledůležitou akceleraci­)

- ­"přesně co jsem chtěl­" :D :D taky pěkné zbaběle tu odbíháš od reálných problému současného konceptu, které nelze vyřešit, tak aby to nemělo drtivý dopad, protože na tebou avizovanou úroveň to sice lze dostat, ale každá magie má svou cenu a tomto případě je příliš vysoká i kdyby se parametry zlepšili o 50%.. :­) ­(ale věřím, že díky současné situaci se hodně vrcholných představitelů a lobbistů probere a začnou se chovat normálně, protože jejich přístup nás může položit .. už nebude tak snadné rozhazovat z cizích kapes na blbosti­)

- dobrá v kontextu kterém jsem to původně psal jsi tam loupnul z desítek možných variant, která to o fous nesplňuje..ale kdyby se jelo stylem jako při plachtění s EV, tak by to taky dala­) a stavíš na tom alibisticky další své konstrukty :­) s tou Q7 to budu vysvětlovat 100x než ti to dojde ? a co taková naftová Q8 ? ­(pardon v tomhle jsem trochu slabší, protože jsem zvyklý brát to víc ze široka a ne se seknou na jednom ­"luxusním­" modelu, když řešíme automobilitu jako celek :­) ­)

- to že desítky nedotovaných ­"levných­" aut ujede víc jak 1000km+ a doplní energii během několika minut je podstatný fakt >> to že hodně aut ujede jen kolem 500 km +­- pár stovek je taky podstatný fakt, protože nepřichází o výhodu rychlého doplnění energie >> to že se dotované EV ­(všemi i těmi ­"horšími­" spalováky­) v realném provozu nepřiblíží k papírovým hodnotám i v testech, které jsou ­"objektivní­" a netestují vozidla se zátěží v mrazech nebo naopak ve velkých vedrech a i tak jsou výrazně horší i dražší nelze prostě ignorovat a aby se dosáhlo přibližně podobného stavu jako s fosilem bude to extrémně nákladné ...ale proč ne, když už tu máme předražené lavičky, tak proč nevyhodit pár bilionů navíc :D ­(hádej kdo to zaplatí ;­) ­)
- kolik si myslíš, že stojí jen údržba nebo výstaba ­"jednoduché­" dálnice a teď tam chceme všemožná chytrá­/indukční řešení a podél dálnic více odstavných ploch s rychlými nabíječkami :­)


OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: HM | od: asip80 (421)  2.4.202021:01
koukám, že tonoucí se stébla trávy chytá a taktně se dlouhodobě vyhýbáš reakcím na ­"nepříjemná­" fakta

5. ano vybírat to svého konstruktu to nej, když je na trhu xx produktů, které jsou lepší, lehčí, větší ­(srovnatelné s Xkem­) na třídě kterou si výtahl je rozdíl i víc jak půl tuny >> kolik má vážit nový Leaf a to je cena za trochu vyšší dojezd ..Tesla X vs Audi Q7 je úplně jiná liga v prospěch Q7 >> co třeba mazda CX­-5 ? ..

- ohledně dojezdu jsem se sekl. Myslel jsem si, že má větší nádrž >> ano můj omyl a chyba­(měl jsem si to ověřit­), ale pořád je to cca sekera okolo 6­-15% v reálu ? >> teď to porovnat s rozdíly u EV­(vs papírové parametry­), které to nedávají i v normálním provozu

- když už tak rovný s rovným, to je jak srovnávat Zetor s John Deerem >> automaticky řeším stejnou třídu a nějak mě nenapadlo, že někdo vezme a porovná vyšší s nižší

- ty jsi tvrdil, že 1000+ km je nesmysl >> dokázal jsem ti, že to tak v mnoha případech není, že jsi tam dosadil Q7, aby to zapadlo do tvých konstruktů fakt není můj problém ;­) ­(dobrá ještě jednou se omlouvám, že jsem se sekl, protože jsem si špatně pamatoval velikost nádrže a kalkulovat se spotřebou ročníku 2016, ale i tak má Audi v této velikostní třídě vůz, který těch 1000+ dá.. ­)

- kde je ta tuna přesně má to být lepší nebo nemá ? aby to bylo lepší muselo by to být lepší ve všem tedy i ve váze ... mrzký dojezd EV a stejně je to těžší ... auto je prosté těžkého motoru, nádrže a dalších blbostí a i tak je o několik metráků težší s mrzkým dojezdem a jinými negativy>> v čem je to tedy lepší ?

- právě podle dotankování vracel jsem ho plnou za plnou ;­) ANo když pojedu optimálí trasu, v optimálních podmínkách, tak se k tomu přiblížím >> ty testy EV jsou docela objektivní ­(žádné mrazy a těžká zátěž­) ..

- no vidíš se superB jedu za 4.2l­/100km až jsem z toho nasraný, že to moje auto žere tolik >> nemá SuperB nádrž 66l ? >> takže cca 1500 km na nádrž ?

- ne o 1000+ km jsem psal všeobecně tu Q7 jsi tam dotlačil ty ­(svůj omyl kdy jsem se sekl o ­"pár­" procent už byl vysvětlen výš­)

- jestli se chceš seknout na Q7, tak prosím, ale to už jsme si snad vyříkali ­(a opravdu existují i jiné modely >> jenže to už by EV nevypadalo ve srovnání tak dobře :D ­)

OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: HM | od: asip80 (421)  2.4.202016:34
1. ten strop tam je a čím víc se blížíme tím to jde pomaleji :­) stejně jako u každé technologie + ten vývoj se musí zaplatit >> aktuálně levnější­/jednodušší se i tak musí dotovat

jaké jsou přesné vlastnosti prototypů a odhadovaná cena od Mercedesu ? BTW není to baterie do mobilu a musí splňovat jiné požadavky .. v jakém to je stavu nebo jen obvyklé PR jak zvednout cenu akcií atd. ?

:­) to je super, takže doba pro uvedení na trh něčeho co je o trochu lepší je cca 40 let a to jen možná ­(stejně jako u jiných revolučních baterií ­) ? :­) a jak chtějí rozumně dosáhnout plošně rychlejšího dobíjení ? a tady je zase krásně vidět to, že kdyby se nemuseli zdroje soustředit i na výrobu, tak volné prostředky mohou nalít do vývoje a zkrátit to třeba na 1­/3 :­) a navíc by to mohlo být přístupné pro všechny výrobce = snížení nákladů a rychlejší rozšíření ...

2. jaký to je problém?? >> k moři na jednu nádrž a během cesty kdykoliv dotankovat během 5­-10 minut? To chceš srovnávat s EV ?

5. jel si těmi vozidly ? já ano >> neříkej blbosti typu o stejné kvalitě :­) to X je max. na úrovni vozidla za 600­-900 tisíc­(ten tablet to fakt nezachrání­) .. i když se tváří jak prémiovka z nejvyšší třídy :­)

řídím se papírovými parametry ­(osobně jsem netestoval zmíněná vozidla na dlouhé trase, ale s aktuální spotřebou jsem dokázal jet úsporně­) a když mé nenažranější auto s menší nádží to zvládne, tak proč by to nedalo lepší auto s větší nádrží >> ja operuji se známými parametry >> ty operuješ s možná, asi, průměr atd. a něčím co ještě ani neexistuje a já uhýbám :D boha to už je moc :D

- Octávka je naprosto relevantní a dokazuje, že jsou auta, která dají i hodně víc ;­) ­(chápu nehodí se to do krámu, tak je to špatně >> cenový konkurent na baterie ujede zlomek toho co octávka, která je tak trochu větší :­) ­)
- ne Audi si vytáhl hlavně ty protože se ti to hodilo nejvíc na tvůj konstrukt ..já na to šel více všeobecně protože je xx různých výrobců a modelů s kterými jde dosáhnout obdobných výsledků +­- i tak podle jednoduchého výpočtu to vychází
- SQ7 nádrž 85 l průměrná spotřeba 7.2 l na 100 a 8,5 l na 100 při normální jízdě mít nebude ;­)
- s plně naloženou Q7­(ročník 2016­) jsem jel cca 120 km a průměrná spotřeba 7,8 l >> tam už bych se v bežném provozu asi o trochu nevešel to je fakt­(možná kdybych vyjel rezervu, ale to u dieslu raději neriskovat­) , ale bavíme se o rozdílu pár procent a ne o desítkach jako v případě EV :­)

https:­/­/autobible.euro.cz­/realny­-dojezd­-12­-elektromobilu­-dojede­-nejdal­-nejvic­-lze­/
https:­/­/www.auto.cz­/test­-dojezdu­-elektromobilu­-v­-realnych­-podminkach­-nektere­-nezvladly­-ani­-80­-km­-111884

https:­/­/www.vybermiauto.cz­/autodata­/novinky­/deset­-aut­-s­-nejdelsim­-dojezdem­-na­-jednu­-nadrz
https:­/­/www.autoforum.cz­/zajimavosti­/20­-aut­-s­-nejvetsim­-dojezdem­-na­-nadrz­-2000­-km­-na­-dostrel­/

i kdyby dal fosil polovinu maxima, tak je tam pořád sakra rozdíl ;)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: HM | od: asip80 (421)  2.4.202012:37
jako hybrid nebo EV to bude dobré jen na lokální přepravu mezi sklady ­(tam by to smysl docela mělo­) tyhle trasy jsou většinou max. pár km a během nakládky a vykládky se dá postupně dobíjet ... ale kdo koupí tak drahou jednoúčelovku >>> tyhle vozidla musí jezdit, aby se zaplatila
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: HM | od: asip80 (421)  2.4.202011:59
1. to si trochu nerozummíme, protože teď je tlak na výrobu i vývoj ­"bateriového­" řešení a k tomu výstavba nezbytné infrastruktury > není tlak na nalezení něčeho ­"revolučního­" a bateriové řešení je v masovém měřítku blbost >> koncept bude neměnný a bude procházet jen mírnou evolucí ­(nebo máš představu, že se změní i fyzikální zákony ?­) :­) >> že za 30­-50 let vymyslí a to jen možná lepší řešení, bude mít za následek akorát to, že celá infrastruktura byla budovaná zbytečně a začne chátrat + zůstanou tu zbytečně zastavěné plochy a miliardy tun ­"odpadu­" navíc >>> opět jsme u toho, že volné prostředky z našich kapes, kterými se dotuje koncept postrádající smysl se mohly použít na vývoj a zkrátit to čekání o celé dekády bez plýtvání cennými zdroji ..
- kde bereš tu jistotu, že za pár dekád budou mít baterie třeba 4x větší hustotu uložené energie na kilo váhy a zároveň si zachovají stejnou cenu a nebude na to potřeba ještě více cenných materiálů ???
- kde bereš tu jistotu, že najednou se změní fyzikální zákony a na nabití třeba 100 kWh za 5 minut zvládne 50kW nabíječka ;­) >> tohle je prostě tvrdý limit, který nejde ­"překročit­" :­) ­(ano ano ano všude na každém kroku bude kabel nebo indukce atd. >> to je ten pozitivní dopad na přírodu a levný provoz ? :D :D vytěžit celou zemi do posledního gramu :­) ­)

2. tak to vysvětli prodejcům finálního produktu mě nezjímá, že něco vyrobí za 5 nebo 10 dolarů, nebo za kolik nakupují suroviny>> mě zajímá konečná cena pro spotřebitele např. Tesla 3 vs Tesla 3 >> a kde bereš tu jistu, že při masovém nárustu výroby bude cena klesat ? :­)stačí si to porovnat s vývojem ceny ropy ... člověk by řekl, že dnes by měl stát litr korunu ;­) >>. pořád se oháníš co možná bude za +­-50 let, ale argumentuješ současným vývojem ceny, kdy se rozjíždí těžba potřebných surovin, ale poptávka zatím není taková jako bude v budoucnu a i tak tato položka prodražuje nejvíce celé vozidlo ...

- jsou auta i pod 200 tisíc +­- 30k ;­) viz Škoda, Toyota, Dacia, Kia, Fiat, Hyundai, Citroen atd.­(nepočítám čínu­) >> kde je to skoro, když to dělá skoro každý ?­(nebýt ty auta napěchovaná elektronikou a restrikcí EU, tak budou ještě levnější­)

- opět ignoruješ fakt, že ač v diskuzích každý píše o rozložení dobíjení přes noc a pomalém dobíjení, tak jsou rychlé nabíječky věčně obsazené ­(je na ně fronta­) i když jezdí jen ­"pár­" EV >> opravdu ta argumentace hodně zavání ;­) >> a absolutně se nepočítá se špičkami kolem dovolených, víkendů, po práci atd. :­) ­(ach ty zlaté průměry­)
- ano rychlé nabíjení nemusí být potřeba, ale realita je už dnes očividně jiná ­(ano týpek co má na dvorku EV a dojíždí 10 km do práce a jiné cesty už nepodniká, nebo má druhé auto na delší trasy tohle asi vnímá jinak­) >>> stačí se podívat jak jsou věčně plné silnice i dálnice a zakládat teorie o pomalém dobíjení, protože je to nějaký vypočítaný roční, měsíční, denní průměr se rozpadnou jak domeček z karet :­)

5. co je na tom trollícího je Audi lepší + levnější + lehčí s větším dojezdem a je kvalitativní soupeř Tesly až v nížší třídě, kde jsou o dost lehčí kousky ? :­) ­(řešíme fosil vs EV­) .. srovnávej stejnou kategorii a ne lepší s horším­(i tak je rozdíl pár stovek kg v prospěch toho lepšího;­) ­)
jestli srovnáváme EV vs EV, tak i tak je Audi jako auto lepší, ale v oblasti typické pro EV na papíře zaostává­(ač v reálném provozu jen minimálně­), ale taky je levnější a jsou i jiné prémiové značky, které jsou lepší jako auta ale výrazně lehčí než Audi i Tesla .. ale opět jsou výrazně levnější než Tesla ­(i v kategorii EV­)

- to žiješ kde?­(btw nádrže u dieslů jsou o hodně menší a nebo větší­) zrovna ta audina, kterou se oháníš má nádrž větší ;­) kámoš v koncernu jezdí za 4­-6 litrů ­(rv. 2008­) ;­) já jezdím po městě za 6,5­-7 mimo město za 5­-6 ­(ale jezdím svižně­) 2.0 TDCi 103kW auto mi váží skoro 2 tuny ­(prostě koncern má ty motory na spotřebu lepší­)
- moderní auta jsou ještě někde jinde a když človek jezdí lážo plážo s lehkou nohou, tak spotřeba minimální ­(ač koncern moc nemusím, tak už 6 let zpět si ochcávka v greenline edici vzala směšně málo a kupodivu to jezdí dobře­)
- už tak špatný dojezd EV je v těžkých podmínkách drasticky horší ­(vs papírové parametry­) a není na to vozidlo spolehnutí >> u fosilu jen o trochu a pořád vím, že kdyby něco za 5 minut mám plnou ..

moje papírové parametry nemám koncern ­(podotýkám, že mám těžké auto a koncern umí dělat motory s výrazně lepší spotřebou­)
Spotřeba mimo město 4.9 litrů na 100 km ­(tady dokážu jezdit i s menší spotřebou, ale na dálnici spotřeba odpovídá papírovým hodnotám při 130­-140 km­/h od 150 km­/h výš už to nemile roste ­)
Spotřeba ­- kombinovaně 5.9 litrů na 100 km ­(tady jezdím za víc než uvádí na papíře, ale jezdím svižně­)

http:­/­/www.hybrid.cz­/skoda­-octavia­-g­-tec­-ujela­-1700­-km­-na­-jednu­-nadrz

nevím kam na to chodíš, ale tady si vzala škoda 4.32 litru na 100 km, a to šlo o benzín !! :­) s 50 litrovou nádrží docela dobré ne ? :­)

nevím jak jezdí ostatní, ale se svým těžkým ­"neúsporným­" dieslem­(který se veme pomalu jak satrší benzíňák­) a se střešním boxem jsem to dal .. a to bylo hodně pod nulou ... u EV už bylo opakovaně ověřeno v praxi, že se dojezd tragicky zhoršuje ...ohánět se SM ­"facepalm­" :­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: HM | od: asip80 (421)  1.4.202023:23
"PS: A takový elektrokamion by potřeboval baterie o kapacitě minimáolně nějakých 1500 KWh, raději tak 2x tolik. Dobíjené ideálně během půlhoďky.

PPS: a je jich v pohybu desítky tisíc kusů. A také autobusů :­)­"

děsivá představa v masovém měřítku ­(kolik MW si pápne jedno autíčko při takovém rychlodobíjení .. jaká bude efektivita a odpadní teplo + kolik energie se použije na chlazení ? ­)

ale ten čas i 2x kapacita je ok >> cca +­- 5­-10 minut na obsluhu a 30­-35 minut na dobití do další povinné pauzy ...ideální stav >> jen to okolo je brrr :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: HM | od: asip80 (421)  1.4.202023:07
1. některé limity nejde snadno a hlavně levně překonat ­(fakt až jsou vize utopistů neznalých problematiky jakékoliv­) !! současný koncept bateriových EV je zbytečné plýtvání cenných zdrojů >> už jsem na to přišel dávno, že díky neznalosti to nejsou někteří utopisti schopni pochopit a věří, že to lze snadno překonat :­) jestli přijde někdo s jiným konceptem EV, tak to je možné, ale nic to nemění na faktu že současný koncept je v masovém měřítku zbytečně nákladný nesmysl , který bude procházet dílčí evolucí, ale nikdy nedosáhne na úroveň ­"dinosaurů­" ... ale už jsem to psal dříve budeme se muset přizpůsobit nové technoligi ať se nám to líbí nebo ne :­)

2. s baterií se není moc kam pohnout >> to je prostě neodiskuvatelný fakt nejen z technologického, ale i ekonomického hlediska >> dávkování ­"parametrů­" pro podporu prodejů a udržení správné ceny je praktikováno napříč všemi obory ­) > ok zvýší se o trochu kapacita­(zatím současně s nárustem kapacity roste rapidně i cena­), ale rychlost dobíjení můžeš zvýšit už teď , ale za jakou cenu na straně nabíječky a celé infrastruktury + na straně vozidla ... stačí se podívat na megacharger pro kamiony, který je v podstatě pořád velmi pomalý :­) ­( je prostě naivní si myslet, že třeba za 20 let si koupím bateriové EV s reálným dojezdem kolem 500­-600 km na jedno dobití za dnešních 200 tisíc­)
dejme si zase hodně zjednodušený příklad s předpokladem, že budou všude jen superchargery a lepší­(ignorujíc nároky na infrastrukturu, aby se dal výkon využít i mimo pozdních nočních hodin :­)­)
pumpa vs nabíječka >> na pumpě doplním za stejný čas 6x více fosilů a naplním nádrž na dvounásobný dojezd ­(budu ignorovat nějakéty EB, EL a jiné ECO varianty s dojezdem 1500­-1700 km na jedno natankování ­) takže nutnost návštívit pumpu pro aktivního řidiče bude minimálně 2x až 3x menší než u EV, které tam navíc straví na to jedno nabití mnohem více času, ale o to mi primárně nejde >>> důležitý fakt bude potřeba mnohem víc ­"vybetonovaného­" a ­"zadrátovaného­" místa a nabíječek nejen pro osobní automobily ..

5. srovnatelné ? :D :D :D Audi Q7 je lehčí, lepší, levnější, prostornější­(větší­), kvalitnější atd. a navíc na jednu nádrž ujede i v tom největším marastu naložený 1000+ km >>> tak promiň v čem je to auto srovnatelné >> tu Teslu srovnávej s autem s cenovkou dost pod 1 milion to už je kvalitativně trochu rovnější konkurence, ale i tak tu Teslu natrhne skoro ve všem :­) je fakt, že Tesla X přidala jeden důležitý prvek ­"klasické­" budíky .. nezávislé na tabletu, ale ve zbytku ještě pokulhává ­(díky bohu jsou ještě automobilky, které mají rozum a netlačí ­"dotykové­" ovládání ­) >> takový interiér si budou moci dovolit až 100% autonomní vozidla doslova bez volantu..

6. ty se pořád oháníš ovolucí, ale v tomto případě jde o čistokrevnou regresi :­) dáváš evoluční i revoluční příklady, ale ty aboslutně nesouvisí se současnou situací ..ano v rámci EVB na dochází k evolucí, ale v rámci osobní a nákladní dopravy k regresi .. a to už xx­-tá generace a stále to nepřekonalo 20 a více let staré vozidla a ani překonat v podstatě nemůže ­(leda by někomu úplně hráblo­) :­) to je jako místo homo sapiens upřednostnit neandrtálce a doufat, že časem překonají homo sapiens ve všech směrech­(víme jak dopadli ;­) ­) >> bez revolučního řešení nemožné

- i kdyby se to stalo jednou za život, tak je to problém a proč musí být něco na denní bázi, aby to byl platný argument .. to už je hodně mimo ;­) teď jsem spokojený, že nic takového řešit nemusím a vím, že budu pořád ­"ready­" a žiju si poklidně bez zbytečných povinností na denní bázi jak robot ­(vyvalit se z auta na gauč a opačně, nebo si jet kam chci, kdy chci atd., bez stresu jestli těch posledních 100km v baterii bude stačit atd. atd. >> ten čas a pohoda je k nezaplacení .. ­) >> ale už jsem to psal milionkrát řeším současný koncept v masovém měřítku ­(to se opravdu moc nepohne za rozumnou ­"cenu­" ­) a jako druhé auto na krátké cesty kolem ­"komína­" nebo pro člověka co není moc aktivní naprosto v pohodě .. ale nikdy nebudu slepě ignorovat ­"nedostatky­" tohoto konceptu

- Nevýhody současného konceptu, který se nesmyslně tlačí, nikdy nezmizí ­(to je hodně naivní představa­) > naopak nás současný koncept dost zatíží ..

- až nebude mít na výběr, tak mu na řešení nedostatku nebude moc prostoru ;­) ­(proč neukázat prstem na reálné a doslova neřešitelné problémy a neuvěřitelný lobbing zájmových skupin ..dříve než bude pozdě ­)
- aktuální nevýhoda EV i pro lidi co ho neřeší a nevlastní >> dotují to nedobrovolně ze zvých kapes a majitelé EV parazitují na ostaních a ještě se tím chlubí :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: HM | od: asip80 (421)  1.4.202020:08
1. s EV i z vyšší kategorie je problém jet na otočku do BRNA bez nucené přestávky na dobití a fosilem i s tou nejvyjetější herkou za 20 tisíc mi tohle nehrozí :­) ­(chápeme se nebo pořád budeme selektivně vybírat jen to co se nám hodí >> napsal jsem xx případů a ty vytáhneš ten největší extrém­) >> určitě si nemyslím, že bude stejný počet nabíječek a jistě sis toho všiml, že o tom pravidelně píšu.. tak nevím proč tak hloupý dotaz ... ano až budou nabíječky i tam, kde teď není aktuálně žádný běžný el. rozvod, tak ten argument budu brát jako platný >> pořád ale platí a platit bude, že na stejnou vzdálenost potřebuji víc zastávek a mnohem více času na doplnění energie ..co je lepší zajet na 5 minut na benzínku, která je po cestě a pak si dát ­"sváču­" v pěkném zákoutí bez všudypřítomné civilizace a nebo si dát povinně sváču během doby co budu nabíjet někde na parkovišti ? BTW sám si potvrdil, že to je cesta od nabíječky k nabíječce ­(a inteligetní systém rezervace na tom nic nezmění­) .. ano Norsko je dosti atypický příklad­(i ohledně energiteckého mixu a stejně berou tu špatnou energii od sousedů, ale na paíře se tváří jak ti nejzelenější­) a jistě víš, že i při tak masivní podpoře a nízkém zastoupení EV mají už teď problémy

2. ok ale děje se to a o moc lepší to nebude i kdyby se vymyslela superbaterie a­) nabíjení moc urychlit nejde ­(v masovém měřítku­) b­) současné látky i po xxx ultra­-mega vylepšeních toho neumožní dosáhnout bez patříčného nárustu váhy

5. chceme přeci pokrok a vozidla co budou méně zatežovat infrastrukturu atd. >> nižší váha = mimo jiné menší spotřeba energie + nižší zátěž infrastruktury ..
- fosil každých pár desítek kg váhy navíc může proměnit ve stovky km dojezdu ..a co EV ? :­) ­(a co těžší kamiony, méně míst kde mohou jezdit atd. atd.­)
- Leaf je menší není vhodný jako rodinný vůz a má směšný dojezd i v ideálních podmínkách ­(nenáročný terén, styl jízdy plachtění, ideální venkovní teplota atd.­) ve stejné kategorii ­(rozměry ne cena­) vyhrává fosil komfortem, užitnou hodnotou, univerzálností i váhou :­)
sice jsem řešil Teslu X, ale dobrá­(neupřesnil jsem to, ale připadalo mi to logické nesoustředit se na nižší modely­) ;­) >> BWM 3 není můj šálek kávy, ale i tak vyniká dílenským zpracováním a i když ve srovnání s konkurencí mezi fosily zaostává, tak ­"papírově­" uveze víc a dál než Tesla.. takže i statnější pasažery + nějaký náklad ..narozdíl od Tesly ;­) , ale jsou mnohem levnější varianty, které nabídnou ve všech směrech lepší užitné parametry, které nenabídne žádné EV
- hezky predikuješ jak budou možná někdy supr­-čupr baterie a technologie okolo, ale nepřipustíš si, že by se mohl ještě víc omezovat fosil, když už se omezuje i teď a zatěžuje různými extra poplatky­(osobně tomu říkám daň za chudobu­) ?

6. nj sice asi nemám přehled o utopistých vizích, ale tady si někdo myslí, že se to vybuduje samo a bude se to i samo udržovat :­) nj asi se počítá se zázračnými materiály, které nebudou podléhat opotřebení a nebudou vyžadovat žádnou obměnu atd. atd. :­) >>> tohle vše není řešitelný problém s tím se musí počítat jako nevyhnutelnost ­(což mnoha lidem očividně nedochází­) >> pohnout se můžeme v oblasti energií a to jediné má reálný smysl ­(přeskočit tento nesmyslný mezikrok bateriových víceúčelových EV v masovém měřítku ­) >> všechno máme na dobré úrovni >> jen ten zdroj energie je poslední co je potřeba dořešit .. neplýtvat zdroji, tak jsme mohli být o dekády blíž cíli ..

- auto sdílené formou služby ? takže opět krok zpět ve všech směrech a navíc pojedeš v otelpaném autě po nějakém praseti :­) díky to jsou mi ale vyhlídky vrátit se na úroveň hromadné dopravy a spoléhat se na sprostředkovatele a zároveň na volné kapacity .. když chci taxi objednám si taxi, když ne tak ne :­)

- takže se mám vrátit o několik dekád zpět a dalších pár dekád doufat, že se to možná dostane na úroveň, která tu byla už před několika dekádami ­(prošpikovanost elektronikou nepovažuji za stěžejní a spíš je to v mnoha směrech na škodu jak u fosilů, tak u EV­) >> ignoruješ argument, že za posledních 50 let jsme šli pořád kupředu mimo jiné v komfortu i užitných vlastnostech a zrovnáváš to s krokem zpět, který je ve všech směrech nákladnější :­)

- vše co popisuješ byla v mnoha ohledech k změna k lepšímu ­(až na vyjímky­) >> ohledně bateriových EV je to naopak ;­) dáváš do roviny větší svobody díky mobilitě s autem, které nabídne menší mobilitu a plno omezení + nutnost se přizpůsobit těmto požadavkům >> podřídit se technologii např. něčím podoným si prochází moderní ­"křehké­" mobily ­(nutnost viset na nabíječče kterou kompenzují funkcemi­/výkonem­) vs staré ­"dump­" phony, které se dobíjely jednou za 14 dní a padaly stále dokola a pořád fungovaly, akorát ten rozdíl je v tom, že i přes negativa toho následovníci nabízejí levněji mnohem víc a je tam opravdu neuvěřitelný pokrok ve všech směrech >> EV je složenina elektroniky ­(nic co by tu nebylo nebo nešlo aplikovat na fosil­) + baterie­(taky nic převratného­) + elektromotoru­(který je starý jak samo lidstvo :D ­) a výsledek té složeniny je horší a pro koncového spotřebitele dražší než jeho fosilní předchůdce ­( a to je koncová cena dotovaná všemi i těmi co si koupí fosil­)

- kdyby tebou uvedené příklady principiálně pasovali i na současný koncept EV, tak nemám námitek :­)
- Zrovna s Intelem sis naběhl na dnešní peníze by stál cca 1500,­- korun bez DPH
a­) kolik měl transistorů, jaký měl výrobní proces, co uměl ve srovnání s dnešním CPU
b­) co dnes koupíš za 1500,­- bez DPH ­(porovnej ten pokrok v přepočtu s levnějším AMD Athlon 220GE ­), který má nepředstavitelně náročnější výrobu i samotný vývoj­(a skoro vše narozdíl od 4004 integrované v sobě­)
>> vážně chceš stále tento typ pokroku srovnávat s EV ? :D tvé příklady by seděly, kdyby někdo vyrobil něco horšího než 4004 a prodával to za 3000,­- :­)

7. není a nikdy nebude, protože řeším to co se vyrábí dnes a bude se to vyrábět i nadále ­(nic jiného nemáme a vodík je nesmysl a přitom principálně má z toho největší smysl :­) >> navíc kam se mají posouvat rychlonabíječky, aby skoro každý kdykoliv mohl použít jejich potenciál ... nejde jen o potřebný příkon, ale i o samotné obvody, které musí být řádně dimenzované na takové výkony jak na straně nabíječky, tak na straně vozidlo ­(tohle prostě ­"oblbnout­" nejde .. ano ano pomalé všudypřítomné dobíjení­(které nemůže být všudypřítomné­) , ale to je velmi nákladné a pořád tam bude chybět ten potřebný komfort :­)
- cena logicky stoupne pro všechny, když bude drahá jen na nabíječkách, tak to lidé začnou obcházet a dobíjet doma = automaticky po tom půjdou :­) .. ty peníze jsou nezbytné a nebo dojde ještě k horší situaci >> každý vlastník vozidla bude platit paušál podle toho kolik najezdí = všudypřítomný státní monitoring nezávislý na vozidle ­(SW se dá ­"hacknout­") ...takové EET na n­-tou :D
- případě blackoutu stojíme skoro všichni ...

takže zářná budoucnost
- zvedne se pravděpodobně cena el. energie
- budu stále řešit každodenní a pomalé dobíjení, když autonomní vozidlo pošlu někam dobíjet a budu něco náhle potřebovat ­(nebo si něco zapomenu ve vozidle­), tak opět čekám :­) > asi jsem fakt rozmazlený a EV je z mého pohledu krok zpět s tunou podmínek a přizpůsobování se technologii ­(chci prostě sednout a jet, nebo vystoupit a nic neřešit > opravdu nechápu jak si někdo může rochnit v každodenním připojování a odpojování.. ­) valíme asi akci pro každé auto 1,5x nabíjecí stanice :­)
- v případě nalehávé potřeby a souběhu událostí nemohu jet ... leda že bych měl u zadku indukční asfaltku ..OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: HM | od: asip80 (421)  31.3.202022:00
1. jejda další omezení EV ­- nucené odložení nebo zpomalení dobíjení :D ­(nějak se ten dokonalý obraz rozpadá víc a víc ..pořád jde zatím jen o ­"pár­" EV ­) ..Mařeno kdy doděláš dopereš a dovaříš ? Pepo já nevím. Tak se na to Mařeno můžeme vysrat a na chalupu jedeme až zítra ráno. Pepo já to vypnout nemůžu. Mařeno však dobiju jen ­"pár­" kilometrů a zbytek na chalupě neblbni přeci .. Pepo a kdy to pak pověsím ? .... :­) + další nutné extra náklady na elektroniku v domácím okruhu :­) + automaticky další věc, která potřebuje případnou údržbu­) .. ;­)

ANO tuhle argumentaci slýchávám dnes a denně, ale pořád vidím ucpané dálnice a plně obsazené dobíjecí stanice ... tak nevím nevím .. ;­) Už jsem psal snad 100x, že v malém měřítku bez dotací, pobídek­/výhod v tom nevidím problém pro lidi kteří mají kde dobíjet a mají to buď na trasy kolem ­"komína­" a nebo jako x­-té auto do rodiny = má peníze nazbyt ­(kdo si tohle může dovolit ?­) Předpokládám, že člověk co má na EV bude mít i dost peněz upravit domácí infrastrukturu pro jeho potřeby klidně vč. solárů,aku atd. ... když si vezmu konkrétní sumu a za tu půjdu nakoupit vůz, tak kde dostanu lepší, větší, komfortnější, univerzálnější rodinné vozidlo ve stáji fosilů nebo ve stáji EV a s kterým vozidlem mohu jet do Praglu, Brna, Německa, Polska, Slovenka, Chorvatska atd. aniž bych nemůsel trávit značnou část cesty čekáním u nabíječky ­(když budu mít štěstí a nebudu muset čekat než dobije ten předemnou­) a mohl si svobodně vybrat trasu kudy pojedu ?

2. takže víme, že to nemá budoucnost a stejně to budeme masově vyrábět a útápět v tom cenné zdroje, i když se výroba nezaplatí ? To jako dřív než se nevyrobí 100 mega EV, tak nezjistíme jakou má baterie kapacitu + kolik je potřeba času a energie na dobití :D Tohle spočítá i žák základní třídy­(má všechny známé­) a nepotřebuje kvůli ověření v masové produkci a očividně to podle parametrů finálního produktu vědí i vývojáři a vědci :­)

motat doho CPU je trochu mimo
a­) byl to pokrok ve všech směrech
b­) nikdo to nemusel dotovat a prosazovat ­"silou­"
c­) k spotřebiteli se dostalo jen to co mělo patřičný smysl a zbytek skončil jako základ pro něco lepšího nebo v propadlišti dějin

teď berou peníze nás všech na něco co je mrhání vším myslitelným .. proč ty peníze, které nám sebrali­(když už je sebrali­) nepoužijí na samotný vývoj .. tohle je ekologická katastrofa i ekonomická pohroma­(jestli automobilky postihne ještě větší krize­) ...koupím si fosil, dálniční známku, chleba dotuji EV dostanu výplatu dotuji EV, platím energie dotuji EV :­) .. fakt to chceš srovnávat s vývojem v jiných oblastech ? ­(nemám problém s tím, že někdo vezme mé peníze a dá je na výzkum, nebo potřebným .. mám problém s tím, že musíme dotovat finální produkt, který určitě není pro ­"potřebné­".. ­)

4. budu to platít i v elektřině při sledování TV, vaření atd. to je prostě nevyhnutelné ... ty vibrace a projíždění mnohatunových kamionů, plus vysoké i nízké teploty udělají své a věř, že s tím mají problém i zařízení s masivnější konstukcí v stabilnějším prostředím než je silnice ...

5. chceš říct, že nebudou vyrábět menší, lehčí a hlavně co nejlevnější vozítka pro plebs ? věř nebo ne ono se toho zas tolik nezmění ani za těch 50 let ­(pokud budeme stavět na evolučních řešeních a zároveň dbát na ekonomický růst­) za posledních 20 let se toho taky moc nezměnilo ­(akorát ta elektronika je sofistikovaňější­) vše ostatní už je v podstatě vymyšleno a dotaženo skoro k dokonalosti :­) a naopak kvůli ziskům upadá kvalita produktů v nižší a střední třídě...
řešil jsem i cenu a bazarovku...a tam opravdu moc velký posun nebude ...jestli ano, tak to bude totální vrak, kterému nepomůže ani výměna článků
- jestli budou EV o 1 tunu lehčí než současné EV a dojedou na baterii 2x více než dnes, tak smeknu klobouk, ale už teď je jasné, že je to nesmysl :­)
- jasan objevují se i extremní nápady, že se v některých zemích udělá stopka fosilu roku 2025­/2030 + se dá počítat s omezením volného pohybu a kdo si pak koupí spalovák­/hybrid v roce 2050­(i kdyby ojetý­) a neměl to jen jako veterána do sbírky ­(navíc je velmi pravděpodobné, že pomřou i čerpací stanice­)

6. opakuji stále řeším nesmyslnost konceptu v masovém měřítku .. když jezdím kolem sídlištních přervaných parkovišť plných aut vč. SUV, dodávek atd. tak tam nemusím ani cpát nějakou Tatru, abych věděl, že to bude pěkné drahá sranda ... opět když si koupím Tatru nebo ultrabook nikdo mě ho nenutí kupovat a po nikom ­"nechci­" peníze ... kolikrát je problém vybudovat obyčejný ­"levný­" chodník a teď prostě všude zasíťujeme + všude budeme cpát špičkovou techniku a indukční nabíječky ... to bude takový průser, když teď je problém s ­"levnou­" údržbou naprosto obyčejných věcí, které vydrží bez povšimnutí celé dekády :­) >> ale zas ta představa tolika elektrospecialistů a revizáků po celém světě hmm :­/ už se těším :­)

7. neuznávám to v masovém měřítku = naprostý nesmysl :­) ... druhá strana mince mohu hned odjet a nebo musím čekat na dobití ? :­) toliko ke komfortu ... současný koncept nebude nikdy komfortnější a univerzálnější ­"než­" prehistorický fosil ... v prospěch omezení které přináší EV by mohla mluvit nižší cena, ale to je zatím taky utopie­(a nejvíce zvedají cenu i váhu právě baterie­) btw zvedat rychlost dobíjení na úroveň fosilu, taky není zrovna rozumné ... už jen ta představa, že se tu masivně rozrostou megachargery a nejpíš i rychlejší je doslova děsivá ..

cena z logiky věci stoupne rapidně ­(někde si to vzít musí a je jedno kde jestli přes vyšší DPH, energie, poplatky které se promítnou do cen produktů atd.­)
- bude potřeba vykrýt výpadek příjmů za fosil
- bude potřeba pokrýt mnohem vyšší náklady na výstabu a údržbu nové infrastruktury a řešení havarijních stavů atd.­(teď je problém sehnat peníze na ­"pár­" km dálnic :­) a nebo přes obstrukce či zásluhou spekulantů s pozemky něco nového postavit .. chápu, že fanatici do EV mají růžové brýle, ale to je prostě realita dneška i zítřka a to by tu musel fakt být ten pravý komunismus, aby to dopadlo podle jejich nejlepších vizí :­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: HM | od: asip80 (421)  31.3.202015:18
1. za deset let bude nejspíš zákaz výroby a jestli se neproberou, tak očekávám další restrikce, daň z chudoby­(kterou mají v plánu ještě navyšovat­) atd. atd. >> takže obyčejný občan bude čekat 20 let na auto ?
Tak mi vysvětli proč je dražší CITYGOe ?
- má stejnou platformu jako CITYGO­(nula korun na vývoj a nižší cena díky masovější výrobě­)
- má jednoduché motory, měniče atd.
- škoda ho sama dotuje cca 200 tisíci, aby dosáhli na ­"zajímavější cenu­" ­(jejich vlastní vyjádření­)

nebude nakonec ten zakopaný pes v ceně materiálu potřebných na výrobu baterie a jestli budou potřebné materiály docházet dá se očekávat růst cen ­(obdobně jako u jiných komodit roste cena­) >> ano teď padá cena všeho­(až na dezinekcí a roušek :D­) díky krizi, ale víme, že ty ­"lehce­" vytěžitelné zásoby nejsou neomezené .. všechny ostatní způsoby budou navyšovat cenu .

- tvrdím, že současný koncept v masovém měřítku je nesmysl a zadrátovat + vybetonovat mnohonásobně větší plochy není cestou k lepším zítřkům a znamená to automaticky větší náklady na údržbu takové infrastruktury ... a na pochopení problematiky stačí učivo základní školy ­(fyzika, matematiky, chemie­) >> není ani potřeba studovat technické obory ..ten kdo tvrdí opak si to neumí spočítat a nebo z toho má profit ..
- běžní občané kolikrát řeší jestli si mohou pustit zároveň pračku, troubu, vysavač, konvici, myčku, aby to nevyhodilo pojistky :­) EV silně zvedne nároky na celou infrastrukturu nárazová i dlouhodobá zátěž se neuvěřitelne zvedne...a to jsme pořád u EV s malým dojezdem kolem ­"komína­" a pomalého dobíjení ­(pořád neřeším superchargery a mechargery­) ...žádné co kdyby, možná, přizpůsobíme se atd. >>vše se dá krásně spočítat už dnes a ani milion vypešení tyto nároky nesníží = současný koncept je nesmysl ...a pak stačí blackout a skoro nikdo nebude jezdit :­)
- jestli to bude formou nařízení­(což se projevuje­), tak nám stejně nic jiného nezbyde a budeme asimilováni odpor je marný a stejně jako ti borgové budeme pořád ­"svobodně­" dokovat, kde se jen dá ;­)

2. takže nemám jistotu, ale mám si to dát do baráku ? :D taky pěkné.. takže ve výsledku tu máme za posledních pár dekát desítky revolučních řešení, která mají svá ­"ALE­" malým písmem pod čarou ... lildé z oboru vědí, že naprostá většina řešení byla na place několik generací zpět a zavrhnuta kvůli ­"neduhům s kterými se potýkají i současné vývojářské týmy, které jen vydávají velkohubá prohlášení a hrabou granty kde se dá .. ano vyšší komplikovanost konstrukce baterií v kombinaci s více čidly a elektronikou zajisté sníží bezproblémovost v provozu a sníží náklady na výrobu :­)

když máme předpoklad, že něco konečně dopadne dobře, tak proč plýtvat zdroji na něco o čem víme, že to nemá budoucnost a nevěnovat volné prostředy na vývoj .. a až konečně přijde něco revolučního, tak nebudou potřebné zdroje pro masové nasazení, které jsme vyplýtvali v předchozích dekádách a raketově vzroste cena takového řešení ?

3. to nemůže pousoudit žádný z nás, ale dá se očekávat, že díky nařízením i přes opadající prvotní nadšení dojde k nevyhnutelnému nárustu dna prvních 100+ milionů do roku 2030 a pak to poletí ještě rychleji ­(jestli se ­"zákonodárci­" neproberou­)

4. vtip roku :D mrkni na D1 + ostatní a i tam kde to opraví, tak to během chvilky poničí kamionová doprava .. aspoň ti došlo že formu ­"troleje­" dávat přímo do silnice je nesmysl >> opět se ptám kolik zdrojů to navíc sežere a kolik bude stát neustálá údržba ­(protože to bude muset být pořád v perfektním stavu­) >>. fakt už se proberte žádný převratný a levný materiál, který by vydržel takový provoz neexistuje :­) ­(ještě že nechceš ­"solární­" silnice­) :D, ale možná někdo vynalezne antigravitační zařízení a budou tu za pár let jen vznášedla ;­)

5. jen to skoro kdekoliv je pomíněno vybudouváním ­"masivní­" infrastruktury a vidíš u fosilu to skoro kdekoliv nepotřebuji­(a kdybych potřeboval, tak bych nemusel řešit systém za desítky až stovky tisíc, ale koupil bych si kanystr za ­"pár­" korun :D :D ­) >> ano EV jich má spousty akorát ne tzv. za běhu jako fosil :­)
dobrá dám příklad>> průměrný občan, který má dokonce rodinný domek a nežije v králikárně ...koupím si nějaké ­"bazarové­" EV pokoutně si opravím baterii. aby byla v plné sile ­(teď jsem minimálně na 150­-250 tis., když trefím na výhodnou nabídku­) s papírovým dojezdem kolem 120 km ­(spolehlivě tak 60­-80 km podle počasí a stylu jízdy­) >> přijedu domů a nastane situace, že budu muset jet dál ­(návštěva, nákup, zdravotní potíže­) a odpovím sorry teď to nejde musím to na pár hodin odstavit na nabíječku .. co udělá takový průměrný občan, který si za 150 tisíc sežene ojeté velké rodinné auto v plné palbě s dojezdem cca 1000 km ? ­(a to nemusí řešit aku, soláry, nabíjencí místo atd. atd.­) >> ten rozdíl ceny a komfort je propastný >. smutné je, že ten co nemá na EV musí doplácet na toho co si to EV koupí !!

6. aktuálně lidé co fanaticky obhajují EV svorně tvrdí jak pomalu a výhodně nabíjí přes noc, tak potom nechápu realitu u nabíjecích stanic ;­)a přitom tvrdí jak už pomalu stojí na každém rohu :D ­(a to jsme pořád na počátku, kdy těch EV jezdí málo :­) ­) lepší jednou za 700­-1000 ujetých km věnovat pět minut dotakování paliva, než se podřizovat každodenní rutině­(v součtu to sežere mnohem víc času a v případě potřeby větších nájezdů ještě víc :­)
zase to může ;­) ­(kdo to zaplatí a bude majitel EV ochoten platit násobky toho co teď platí majitelé EV ? ­(a to se znašná část jejich nákladů rozprostře i na občany co nemají žádné vozidlo >> je to správné ? ty utopistické představy, že rodinné EV s dojezdem 800 km a váhou pod 1,5 tuny, které e dobije za 5­-10 minut ... no paráda :­)

7. rovnou ti řeknu, že indukce je blbost to je mimo parkoviště neudržitelný­/extrémně nákladný koncept ... používejte trochu ty hlavy >>> btw když pominu fakt vysokých nákladů na vybudování a údržbu, tak na kolik se v létě dokáže zahřát auto a silnice jen vlivem slunečního záření ­(a teď ještě přidáme odpadní teplo z indukce ..velmi zajímavá kombinace :­) ­) jj a pak ty baterie zázračně sublimují ;­) >> jde nám o tu ekologii nebo ne ?

no vidíš :­) zbytečně promrhané zdroje a vyhozené peníze se mohli dát na vývoj, výzkum a realizai­(vesmírné programy, fůze­/tokamat, soláry atd. atd.­), kdy se nadějné projekty potýkají s nedostatkem financí a celé se to protahuje o desítky let ..

OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: HM | od: asip80 (421)  30.3.202021:22
- :­) a to vše je zadarmo ? Chci vidět průměrného občana, který platí hypotéku a je rád za ojetinu do 150k, jak si pořídí EV a vybuduje potřebnou infrastrukturu s akumulací nadbytečné energie :­) btw napojit se na rozvodnou síť­/řešit přetoky a problémy okolo.. plus obstrukce ze strany distributorů taky není žádná švanda ;­)
- budou ty články bezpečné po tolika letech v provozu ?
- co se bude dít potom až bude potřeba výměna, tady se bavíme o stovkách milionů kusů ­(pro začátek­)
- dobrá pominu nálkladnost něco takového vybudovat + udržovat a zaměřím se na efektivitu, která bude v nejlepším případě kolem 80­-90% v závislosti na vozidle a stavu vozovky to bude klesat ­(btw jaká je představa současně nabíjených vozidel a jaké bude generované teplo ­(předpokládám, že tam bude zabudovaná ochrana proti přehřátí­) >> funguje ? už jsem to zmínil dříve podobných projektů bylo přehršel a vše pohořelo na nepraktičnosti, extrémně vysokých nákladech a nespolehlivosti takového řešení .. ­) na parkovišti indukci chápu, ale pořád je lepší forma dokovací stanice .. >> ale když to všechno zaplatí provozovatelé EV, tak prosím ;­), ale se 100% jistotou na to doplácí ostatní a doplácet budou i nadále ..
- a už jsme u toho pokud >> u fosilu skoro žádné pokud není ..pokud mi dochází palivo za 5 minut ho doplním a jedu dál ..u EV je těch pokud, možná atd. až přespříliš ;­)
- Pumpa je mnohem spolehlivější zařízení a aby bylo podobně spolehlivé vše okolo EV, tak by to muselo být řádně předimenzované >>> kdo to zaplatí ? Jaj vlastně >> my všichni ;­) btw jedna pumpa obslouží mnohem víc aut v jeden čas = menší zastavěná plocha a dotankování vydží na víc km = méně návštěv ..
- dobrá přijmu za své, že se současný koncept rozšíří masově a budeme chtít dobít auto stejně rychle jako fosil u pumpy >> otázka za 5 bludišťáků: ­"kolik bude muset mít příkon jedna nabíjecí stanice. aby to tak rychle zvládla a kolik MW bude potřeba např. v době dovolených v jeden okamžik pro osobní a nákladní dopravu + jak se vykompenzuje zavírání uhelek apod.

btw nejblíže ideálu je asi Model X, ale ten je o 2,5 mega dražší, 1 tunu těžší, 50% menším dojezdem atd. než fosilní konkurence :­) to už chce sakra fandovství tohle koupit :­) ­(jako líbilo by se mi to, ale proč vypláznou 2,5 míče navíc ? ­)

OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: HM | od: asip80 (421)  30.3.202016:42
- zas ty průměry a papírové hodnoty :­) nj ještě že ta příroda si to nečetla :D když mi Solár pokryje 10% spotřeby celý rok v kuse nezávisle na počasí, tak bych musel mít sakra předimenzovanou instalaci + vyřešenou akumulaci energie >> prosím o nějaké cenově dostupné řešení s takovou efektivitou, které pokryje potřeby celé populace a nebude ekologickou zátěží :­) >> pořád se bavíme o masovém měřítku ­(a nechci do toho motat pseudo zelenou energii­/obnovitelné zdroje­)

- ne ale i samotná indukce potřebuje přívod ;­) vážně chceme vést takovou energii po asfaltce ? uff noo začínám čím dál tím více pochybovat jestli má další debata smysl :­) >>> jaké napětí by tam mělo být ?

takže to chápu správně, že místo pár pump, které vyžadují minimální údržbu, tak nahradíme stávajíci model xx polofunkčními obezličkami, které budou na každém kroku ?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: HM | od: asip80 (421)  30.3.202015:18
- tak moje auto je levnější, lehčí, o dost větší­(na všechny strany­), váží o cca 200 kg méně a na nádrž ujede 1000km a mohu bleskově doplnit energii na dalších 1000km. .. Ano Leaf je malé těžké auto ­(1,5­-1,7 tuny­) >> rozhodně ho nemohu považovat za rodinný vůz, ale ­"malá­" je i Tesla, kterou považuji za etalon EV ­(až na ty své mouchy­)

btw koukám, že i ten Focus je větší­(šíře­)a výrazně levnější a jde koupit v kombiku ­(to už je i delší jak ten Leaf­) :­)

- revolučních typů tu je každý rok ­"tuna­" posledních několik dekád, ale pořád vidím jen drobnou evoluci :­)

takových kdyby a možná tu bylo :­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: HM | od: asip80 (421)  30.3.202014:52
- kalkulovat se solárem a počítat s těmí nejlepšími možnými scénaři ? >> nejsme snad dealeři těchto panelů ;­) >> dobrá ten kdo jezdí minimálně a velmi krátké trasy, tak tomu solár + aku helpne, ale takový člověk by byl blázen, aby si kupoval EV ­(leda by to byl totální fanda a nevěděl co s penězi­)

- řešil jsi dálnice a ne parkoviště a i tak jaká je efektivita indukčního nabíjení ­(jestli už to parkoviště, tak je lepší kabel nebo koncept vyměnitelných článků­) ? Indukční napájení se nemusí zapojit ? :­) ­(to jsem úplně nepochopil­) a jelikož je indukce nejefektinější na kontaktní vzdálenost, tak není lepší a bezpečnější dokovací stanice, kde nebudou takové ztráty energie ­(což když se bavíme o takovém toku energie velmi podstatný faktor nejen kvůli ­"teplu­" ? ­)

- ano vybudovat všude zářiče by mohlo být komfortnější, ale ne děkuji nechci >> ani nemusím kalkulovat nároky na vybudování + údržbu takové inftrastruktury >> kde potom ta ekologie a snaha o šetření neobnovitelných zdrojů ? těch projektů je mnoho, ale proč se v nich nezmiňují nevýhody a rizika a taky se zapomíná na selhání podobným projektů v praxi ­(i když na papíře vypadali pěkně ..­)

- kdyby to bylo rovno ­(kabel a hadice­), tak nic neřeším, ale zajisté každý vnímá ty propastné rozdíly ;­)

- když samotná produkce i vývoj musí být dotovaný volnými prostředky, tak je efektivnější se soustředit pouze na vývoj lepšího řešení a neplýtvat zdroji na slepou uličku, která je horší a dražší než předchozí varianta .. plýtvání surovin, času, lidí, peněz mi nepřipadá úplně normální .. jen protože musí vyrobit cokoliv za jakoukoliv cenu... ­(kdyby se vzali ty vyplýtvané miliardy a použili čistě na podporu výzkumu, tak poskočíme za pár let o půl století ..a do doby než by přišel v platnost zákaz výroby fosilů, tak už jsme mohli mít něco co má větší smysl >> takový odrazový můstek ... ­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: HM | od: asip80 (421)  30.3.20208:37
1. kolik lidí má garáž >>> je ti doufám jasné, že řeším direktivní masové rozšíření EV >> už je to trapné mohou, možná, bude atd. >> každodenní dobíjení, jízda od nabíječky k naíbječce vs jednou za čas se stavit po cestě na ­"pumpě­" což zabere 5 minut :­) ..no nevím co je pohodlnější a bez čekání v případě, že budu potřebovat nárazově ujet víc km .. fosil je prostě víceúčelovka a vyjde mnohem levněji
- méně nákladná údržba kolik stojí ofiko výměna článků a samotné EV? ­(nebavme se o bazarech a pokoutních prodejcích z polska ;­) ­)
2. na jednom stojanu jsem schopen obsloužit za stejný čas o cca 1000% více fosilů, které nemusí doplňovat palivo tak často jako EV ­(snad se chápeme s tou zastavěnou plochou­) >> to vám chybí mozek a nebo jen fanaticky obhajujete EV ? Podívej se na dálnice jaký je tam reálný provoz a kolik tisíc aut potřebuje doplnit palivo ...osobáky, kamiony, dodávky, motorky >> to vše chtějí mít pouze na elektřinu ... a spočítej si kolik energie a jaký kabel bude potřeba, aby se čas dobíjení přiblížil k rychlosti doplnění paliva u fosilu .. z toho vše mi vychází, že současný koncept je nesmysl i po stránce ekologie .. ­(ano značná část zátěže se přesune do místa produkce, ale nezmizí !!­)
3. dobrá Praha má cca milion obyvatel někdo má i více vozidel >> vyřeš to .. levně a bezúdržbově >> neříkám, že to nejde, ale tvrdím, že je to nesmysl, neskutečné plýttvání zdroji a doslova pohroma .. a zaplatí to všichni i ta příroda ...
4. dobrá, když budu chtít malé vozidlo, tak co mě vyjde o hodně levněji ? samozřejmě fosil a to jsou EV silně dotované :­) jasně rozvoz, který se nezastaví ... to by těch aut museli mít víc a střídat je :­) jestli ujede ­"pár­" km denně, tak ok ...podnikatel, který si to může odepisovat a moc toho nenajezdí to vidí samozřejmě jinak, ale opět to neřeší otázku masového rozšíření
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Re: HM | od: asip80 (421)  30.3.20208:14
2. když pominu vysokou cenu i přes veškeré dotace, tak nikde nerozporuji EV pro jízdu kolem komína a když nebude masově rozšířeno ­(myslíš to zahraničí, kde zrušili skoro 200 stojanů u dálnic, protože se to nevyplatilo a aby se to vyplatilo musela by být cena 15,­- korun a víc ..­) >>>
- je vám všem doufám jasné, že současný koncept elektomobility zdraží plošně elektřinu úplně všem ?
- Hele od člověka co má rád technologie a má víc rozumu jak většina populace bych čekal trochu víc než operování s dlouhodobými průměry atd.
- čekat nebo si připlatit a stejně čekat >>> to je ten pokrok ? hmm :­/ no nevím nevím ...
- např. obchoďáky vs elektřina mám současný EV s dojezdem 80­-120 km webastem ­(ano takových je poměrně dost­) udělám si výlet do vedlejšího města nákup, kino, večeře dost času na dobití...ale ty garáže budou plné EV, které budou chtít taky dobíjet ­(tisíce aut­) >> kolik je potřeba solárů, aby to vše utáhlo a dojel jsem s takovým autem v pohodě domů ? >>> tak enormí se přizpůsobení technologii, která ma hlavně sloužit >> opět nepovažuji za krok kupředu ..jízda od nabíječky k nabíječce není to pravé ořechové a pořád zapojovat odpojovat jak tatar dokola ... >>> tyhle všechny pseudo ­"pomůcky­" jak přispět k dobíjení EV budou likvidovat přírodu ještě víc a navíc jsou silně závislé na počasí atd. >> co když bude půlku léta zataženo ? oops máme problém .
- mohou, možná, bude atd., tak proč ty zdroje plýtvat na něco co teď nedává smysl a dají se využít smysluplně ?

4. kolik se dalo dotací do LCD? prošlo si to přirozeným vývojem nejprve hlavně přes ­"mobilní­" přístroje a pak až když to mělo smysl se to šířilo i jinde, ale nikdo to nedotoval a byla možnost volby .. + LCD zabere méně místa a EV je přesným opakem

dotace a nařízení to vše je špatně >> doplácí na to všichni i ti co na EV nemají
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: HM | od: asip80 (421)  29.3.202021:09
vodíkový článek je nesmysl .. ale samotný princip palivových článků je asi nej co se vymyslelo
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Re: HM | od: asip80 (421)  29.3.202021:07
takže si se deklasoval do kategorie fanatiků

1. v čem jsou EV komfortnější ve stejné cenové kategorii a v čem se tedy musí spalovák adaptovat ?
- kratší dojezd
- horší výbava
- menší rozměry
- mnohonásobně delší doplňování energie pro další jízdu
atd. atd.­(jeden týpek byl tak mimo, že mi argumentoval tímto ­"když pojedeš s vlekem do kopce 250km­/h, tak ti taky rychle dojde palivo :D :D ... tak jsem jen dodal ­"i kdyby tak ho za 5minut doplním na max.­" :D ­)
2. takže zátěž přesuneme jinam + do budoucnosti a tím zmizí :­)... ano to je jediný argument >> zrychlení za které si člověk tvrdě připlatí a nevím jestli ve městě potřebuji být z 0 na 100 cca 5 sec :­) a nevím jestli je to potřeba i mimo město :D, ale jestli by takto člověk jezdil pořád, tak brutálně zkrátí životnost komponentů ­(přeci jen takové toky energie dávají pěkne zabrat stejně jako dávají zabrat fosilu, který se bude vytáčet neustále na max.­) >>>>> jakoby současný koncept elektromobility v masovém měřítku neměl žádná negativa a dopady na přírodu :D
- kde budou stát všechny ty dobíjecí stojany ?
- kolik materiálu na budování infrastruktury bude potřeba ?
- kde budou na delších trasách dobíjet, když už teď je problém najít volnou nabíječku a kolik ploch se bude muset navíc ­"vybetonovat­" pro osobní a nákladní dopravu ?
- kolik toho sežere následná udržba tak masivní infrastruktury ?
- kde vememe tu energii, když se z nás po plánovaném odstavení uhelných elektráren stanou importéři energie a jaderky se blokují?
3. ano pořád řeším nesmyslnost tohoto konceptu v masovém měřítku a když pominu vysoké pořizovací náklady, tak v momentě když má kde člověk dobíjet, tak proti EV v podstatě nic nemám >> ale ať zruší veškeré dotace, pobídky, úlevy atd. a uvidíme konkurenceschopnost ;­) ­(btw ve firmě máme několik EV a po pár prvních měsících nadšení se ­"fasují­" už jen na přejíždění mezi vrátnicemi nebo k focení promo materiálů a jinak jsme se zase vrátili k oktávkám a superbům :­) ­)
4. jak může být mé srovnání mimo, když je EV ve všech možných parametrech horší ..ano na TNku si taky pustím večerní zprávy, ale když si budu chtít pustit celovečerák v HDR, tak s HD TNkem pohořím a kdybych do toho přeci šel, tak to bude hnus :D vývoj má jít dopředu >> EV je krok zpět ­(horší dojezd, pomalejší doplnění energie, za vyšší cenu mi nabídne horší komfort...kdyby to bylo naopak i kdyby jen o pár procent bylo EV lepší, tak vysoká cena má své opodstatnění, taky si nekoupíš horší za víc... a víš co je ještě úsměvné, že hodně lidí ten vysoký komfort EV doplňuje nezávislým topením na naftu :D :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Re: HM | od: asip80 (421)  29.3.202018:37
- vývoj a výroba EV nezaplatí sama sebe
- teď se berou peníze z našich kapes na prosazování a dotování elektromobility >> proč je rovnou nedat na výzkum , vesmírné programy atd. >> to vše by nás posunulo rychleji k cíli
- výrobci dotují vývoj, produkci a prodej EV ­(i tak jsou o hodně dražší než fosilní alternativa­), protože musí
- kdyby to FORD dělal dnešním stylem, tak už dávno krachnul .. a FORD by neexistoval

kdyby se veškeré zdroje­(peníze, materiál, mozky, čas ..­) přestali plýtvat na něco co nemá budoucnost mohlo se to věnovat na vývoj lepšího řešení ..
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Re: HM | od: asip80 (421)  29.3.202018:27
1. řeším hlavně EV v masovém měřítku, ale stačí se podívat na sídliště a ani to nemusím řešit i přes dotace vysokou cenu vozidla a komfort, který nabídne
2. kamion a soláry :D obzvlášť v noci atd. >> jestli budu vycházet ze SEMI, tak jsme na nějakých papírových cca 400km dojezd ­(plně naložený v ideálních podmínkách ­- terén, venkovní teplota­) a jak dobít skoro plnou kapacitu za cca 45 minut ? To chce sakra silnou nabíječku a jak to udělat, když už teď je nedostatek odstavných ploch pro kamiony ? Všude nacpat megachargery ­(­"zabetonovat­" a rozkopat celou zem kvuli EV­) a dobíjet tolik kamionů současně ?
3. ano indukční nabíjení ­- kolik energie by to mělo vyzařovat do okolí a s jakou efektitou to bude fungovat ? No to musí být sakra nákladná infrastruktura ­(nejsou schopni postavit a udržet obyč silnice, které se pod kamiony kroutí a propadají­) :­)
4. až tam budou, tak budu první kdo bude křičet prosaďte je v masovém měřítku ..

srovnám to tedy se Škodou 100 nebo se starým počítačem, telefonem atd.>> proč bych měl udělat krok zpět a jěště za mnohem vyšší cenu .. které EV mi nabídne takový komfort ? To mám vyměnit svůj 4k HDR panel za 20­" TNko HD ready, abych byl in ?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Re: HM | od: asip80 (421)  29.3.202018:06
1. když chytně nějaké lambo apod., tak jsou toho plná média a EV bylo překonáno stejně jako zvířecí pohon nebo pára ;­) >> Celoživotní ­"nuly­" propagují současný nesmyslný koncept elektromobility ze dvou důvodů a­) mají z toho profit a z b­) tomu slepě věří a nemají potřebné znalosti
2­-3. v tomto bodě věřím odborníkům a když to tvrdí více nezávislých zdrojů a statistiky záchraných sborů, tak si tomu dovolím věřit ..
6. je to hovadina a tlačí se to na sílu ­(takže dvojitá hovadina­) ..ano dříve či později a až to nastane, tak současný koncept bude dávno přežitý. Samé kdyby kdyby a co když nastane blackout, tak nebude jezdit skoro nikdo ;­) každé řešení má své slabiny .. jen omezenec nechce vidět do hloubky
7. to se v podstatě výrazně nezmění ­(při současném konceptu a se současnými technologiemi to není možné­) >> jestli něco přijde za 30,50,100 let tak ok, ale do té doby je to jen zbytečné plýtvání zdroji :­)­(kdyby se stejné prostředky co se do teď promrhali na současný nesmyslný koncept EM, tak už jsme mohli být o 15­-30 let blíž něčemu co bude mít smysl i v masovém měřítku.. ­)
8. protože když se jde do hloubky, tak se zjistí, že ty různé technologie nejsou zas tak zázračné a mají své mouchy + jsou ještě nákladnější na výrobu ..
9. tak mi ukaž jak snadno uvolníš veškerou energii z paliva co máš v nádrží v nějakém kratším časovém intervalu ;­) >> jestli někdo žije v iluzi, tak ať se nejdřív podívá na megacharger ­(v budoucnu chtějí ještě zrychlovat nabíjení ­) a až takových Etrucků bude jezdit všude plno ....
- zrovna mobil je krásný příklad >> naprosto směšné množství energie a co to dokáže udělat za paseku ;­)

OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Re: HM | od: asip80 (421)  29.3.202013:59
1. jak často se píše o dělníkovi, uklízečce atd. a jak často se píše o prezidentovi, celebritě, královně atd. ? :­) kdo by si platil reklamu v plátku, kde bude i kdyby jen 100x článků denně o každém dělníkovi jak si třeba koupil svačinu v kantýně :D
2. v čem ?
3. všeobecně známý fakt, který zmiňují i samotní profesionálové a je to zmíněno v mnoha článcích, studiích, puplikacích, statistikách >> btw požár zaviněný nehodou se pohybuje kolem 1­-2% max z celkového počtu požárů vozidel
6. když je to v masovém měřítku totalní hovadina, tak bych si troufl říct, že pro jedince se zdravým rozumem je doslova povinnost si kopnout ;­)

nevím co závadného je na tvrzení Wratha, že nedojde k samotnému hoření článku­(nebo je velmi obtížné toho dosáhnout­), neznamená, že nedojde k masivnímu uvolňování energie a nárustu teploty + uvolňování silně toxických sloučenin do vzduchu + možnost vznícení okolních komponentů !!

btw zázračných nových technologií okolo baterií je tu do roka nespočet a kde jsou ? :­) ­(každá má své ­"ALE­", ale to už se nějak v promo­-materiálech nezmiňuje, aby snáze dosáhli na ­"dotace­"/granty ­)

samotný koncept nacpat co nejvíce energie na co nejhmenší prostor je roven pokusu vyrobit granát ;­) ­(další šílenost kterou málokdo zmiňuje >> rychlé dobiíjení alias nabijem náklaďák do 30 minut na 80%, ale nikdo už neřekne kolik MW je potřeba ;­) ­)..pouze pro jeden vůz ..
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Re: HM | od: asip80 (421)  29.3.202010:29
1. fosilů je o ­"trošičku­" víc v provozu a najezdí mnohem více km + tráví více času v horších podmínkách ..
2. v 99% hoří jen opravdu vylítané, neservisované střepy ­(nebo díky konstrukční vadě­), havarované a nebo díky idiocii uživatele
3. v naprosté většině případů hoří i ten fosil kvůli závadě na elektroinstalaci :­) !!!
4. fosil se lépe hasí ­(trochu jiný princip uvolňování energie­)
5. když jeden fosil zapálí více vozidel započte se to do statistiky , když to samé udělá EV, tak s velkou pravděpodobností budou okolní auta na fosilní pohon a rázem bude statistika v prospěch EV, i když prvotní příčinou bylo právě EV :­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(1)
Re: Jak | od: asip80 (421)  29.2.202010:57
takže i obyč ­"magnetek­" na konktaktní vzdálenost dokáže poškodit data a možná i nenávratně celý komponent ? :­)

vhodné pro ­"panic­" likvidaci citlivých dat :­) a na druhou stanu stačí vhodný odstup + zapouzdření a je po problému ­(v běžných podmínkách)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Ti | od: asip80 (421)  23.2.202014:35
tak 800+mm2 nebude pro herní GPU, ale zároveň se dá očekávat, že příchozí nebo příští generace AMD­/NV bude MCM ­(teoreticky 2 až 4 slepence nejsou zas tak nereálné MCM řešením se obě firmy zabývají dlouhá léta..­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Re: Heh | od: asip80 (421)  18.2.202013:05
prostě ví, že je v prdeli a jeho High­-end za prémiovou cenu nemá jak oslovit masy kupujících .. má si člověk koupit ­"nadupanou­" konzoli za 15 tisíc se vším všudy + za pár korun např. gamepass a nebo kartu za 20­-30k plus ostatní komponenty a periferie..

konzole nabídnou kompletní stroj a s cca hrubým výkonem současného high­-endu >> tomu se dá těžko konkurovat a bude muset jít s cenou hodně dolu a to je výroba náročnější
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(4)
Re: Honzíku, | od: asip80 (421)  26.1.202018:00
- když si přečteš dotaz pořádně, tak si všimneš, že na tohle jsem se neptal
- taky netuším jak velký má aktuálně podíl a kolik tam posílá :­)
- to je přesně ono Intel nejspíš o EUVL nemá zatím zájem :­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Honzíku, | od: asip80 (421)  26.1.202012:53
první otázka: je ASML jediný dodavatel Intelu ?
druhá otázka: jaký má Intel podíl v ASML ?
třetí otázka: bude Intel v brzké době využívat technologii zmíněnou v článku ?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: jen tak dále | od: asip80 (421)  16.1.202015:15
- nabídl mi úplně stejnou hru levněji = horší služba ? :D
- VALVE se do současné podoby dostával veeeelmi pomalu ­(a to má a obří zisky­) a troufnu si trvdit, že EPIC má mnohem rychlejší tempo v rozšiřování funkčnosti ­(Epic linux aktivity ­"neblokuje­" a velmi bohatě donatuje = nestaví se k tomu zády a časem se na to třeba taky vrhne ­) >> Steamu to trvalo cca 10 let než rozje podporu l linuxu a od EPICU to chceme vše teď hned :D :D
- v čem mi nabízí horší službu, že nemá komunitní fórum ? ­(abych pravdu řekl, tak jsem nikdy nenašel nic užitenčného na steamu a použitelné rady bez zbytečné toxicity jsem našel vždy jinde .­) ­)

OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: jen tak dále | od: asip80 (421)  16.1.202015:02
- co je hloupá hra ? ta co sežere čas a je o ničem ve srovnání s řešením technických problémů v RL ­(ano někoho to může bavit, když může mrhat časem­) a nebo hra u které se dá taky odreagovat i skupinově atd. atd. ­(takové hodnocení je velmi hloupé, i když chápu subjektivní pohled na věc­)
- to vážně kvůli jedné hře je nutné obhajovat naprosto bezvýznamnou ­"funkci­", která xxx duplikována i bez toxických příspěvků s kvalitnějším obsahem na mnoha různých fan stránkách nebo na ofiko foréch dané hry ? :­)
- Lutris je sice Workaroud, ale plně podporovaný a finančně donatnutý EPICem, takže asi tak ....
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: jen tak dále | od: asip80 (421)  16.1.202013:55
- dobrá přesun na jiný disk klient přímo neumí­(zatím a steam to taky strašně dlouho neuměl­), ale je velmi jednoduchý způsob jak toho dosáhnout bez nutnosti stahovat celý obsah i při přesunu hry mezi PC ­(nejen z disku na disk­)

- nevím asi, ale neznám jednodušší způsob ­"ukázání­" než ­"owned­" nebo ­"buy now­" a v knihovně tag u hry s celkovým počtem DLCS, které si mohu manažovat ­(dokoupit, vypnout­/zapnout­)

- ale to je v še nepodstatné, když jsem například posledním nákupem ušetřil víc jak tisíc korun ve srovnání se Steamem ­(po uplatnění 10€ kuponu, ale i bez něho by to byla sakra výhoda­)

- Epic stále svou ­"funkčnost­" rozšiřuje a navíc velmi štědře podporuje ­"externí­" vývojáře her i app
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: jen tak dále | od: asip80 (421)  16.1.202013:19
-No a nekdo kdo si chce hrat, tak komunitni forum nepotrebuje :­)
- Lutris
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: jen tak dále | od: asip80 (421)  16.1.20203:27
Funkce? Nic podstatneho­(subjektivne­) Epicu nechybi a cenove nema konkurenci­(vanocne­-novorocni akce byla super a AAA tituly se dali koupit za par euro ­) >>> asi nej je game pass od MS a Epic + GOG velke plus za hry bez ochran
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)