www.svethardware.cz
>
>
>
>

ASRock iBOX-V2000: odolné PC s novými Ryzen Embedded

ASRock iBOX-V2000: odolné PC s novými Ryzen Embedded
, , aktualita
Jak nám společnost AMD tento týden oznámila, na trh se dostávají nová APU Ryzen Embedded série V2000, která jsou založena na 7nm generaci Zen 2. Krom jiných je hned využívá už společnost ASRock. 
K oblíbeným
reklama
Jedná se tak o nová průmyslová ASRock iBOX-V2000 Mini-PC, která jsou nabízena jako všestranné a spolehlivé počítače vybavené novými čipy od AMD. Ryzen Embedded V2000 už ani není přesné označovat za APU. Jsou to spíše SoC vybavená různými rozhraními jako USB, SATA, GPIO, I2C, LPC, SMBus, SPI, UART a SOUNDWIRE a samozřejmě i linkami PCIe, a to 3. generace v počtu 20. 
 
 
Na první pohled vypadají jako zcela pasivně chlazené počítače, kde odvod tepla obstará pouze žebrovaná skříň, ovšem na desce je přesto umístěn velice tenký chladič. Vepředu pak máme audio konektor a nabídku portů USB včetně dvou 2.0 a čtyř SuperSpeed 10Gb/s, z nichž jsou dva v podobě USB C. 
 
 
Vzadu pak máme anténní vstup, vypínač, sériový port, další dva USB 2.0, HDMI 2.0a i DisplayPort 1.2a, napájecí konektor pro externí zdroj (90W) a také dva RJ-45 pro 1Gb/s i 2,5Gb/s Ethernet. Audio si vystačí s kodekem Realtek ALC233. 
 
 
 
Uvnitř ASRock iBOX-V2000 pak najdeme dva SO-DIMM pro až 64 GB paměti DDR4-3200, dále Wi-Fi a Bluetooth modul, M.2 pro 2280 SSD s PCIe 3.0 x4 a také jeden osamocený port SATA 6 Gbps. 
 
Model iBox-V2000M je založen na Ryzen Embedded V2718 s 8 jádry a SMT, který má základní takt 1,7 GHz a turbo 4,15 GHz, 4 MB L2 cache a 7 jednotek CU grafiky Vega na až 1600MHz taktu. Jeho konfigurovatelné TDP (cTDP) je v rozmezí 10 až 25 W. 
 
Slabší iBOX-V2000V spoléhá na Ryzen Embedded V2516 se šesti jádry a SMT na taktu 2,1 až 3,95 GHz, 3 MB L2 cache a 6 CU grafiky Vega na 1500 MHz. Jeho cTDP je stejné. 
 
O ceně ani dostupnosti se výrobce ve zprávě nezmínil, ale uvedl, že nabízí rovněž samostatné desky 4X4-V2000, na nichž jsou tyto počítače založeny, takže pokud se k nim někdo dostane, může si vytvořit vlastní verzi.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla má rekordní čistý zisk přes 1,1 mld. USD Tesla má rekordní čistý zisk přes 1,1 mld. USD
Společnost Tesla Elona Muska může opět slavit. I když jí mnozí predikovali brzký krach, firma předvedla další rekordní čtvrtletí. Je to dokonce poprvé, co se čistý zisk dle GAAP přehoupl přes hranici 1 mld. USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety
Přímá detekce samotných exoplanet stále není běžná záležitost a jen několik z tisíců se tako povedlo nalézt. A v případě PDS 70c platí nejen to, nově se dokonce objevil i formující se v rotujícím disku materiálu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu
Ještě donedávna platilo, že společnost TSMC reagovala odmítavě na lákání Evropské unie, ovšem nyní se přímo od jejího předsedy dozvídáme, že to může nakonec dopadnout jinak. TSMC totiž láká představa továrny v Německu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí
S nárůstem podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektrické energie stoupá také potřeba řešit jejich nestálost. Společnost Form Energy má řešení v podobě železito-kyslíkových baterií. Levnějších a ekologičtějších.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla
Federal Aviation Administration (FAA) změnila pravidla pro definici astronautů, a tak Richard Branson i Jeff Bezos a posádky jejich raket podle této novinky ještě nejsou astronauty. Jde o první změnu definice od roku 2004.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů