ASRock představuje "svůj" Radeon RX 6900 XT

ASRock představuje "svůj" Radeon RX 6900 XT
, , aktualita
Společnost ASRock v tiskové zprávě představila novou grafickou kartu Radeon RX 6900 XT, ovšem zatím ne svou verzi, ale referenční model prodávaný pod její značkou. Vedle toho se můžeme už těšit na recenze nereferenčních RX 6800 (XT). 
K oblíbeným
reklama
ASRock se tak jako první z AIB partnerů odhodlal představit kartu Radeon RX 6900 XT, přičemž zatím jde o referenční verzi od AMD prodávanou pod značkou ASRock. Respektive prodávaná teprve bude, a to od 8. prosince. 
 
 
AMD se svým Radeonem RX 6900 XT zaútočí na GeForce RTX 3090 pomocí nižší ceny 999 USD, a tak budeme sledovat především souboj těchto dvou karet, které už nelze ani označit za herní hi-end, ale ještě něco více pro nejnáročnější zákazníky. Ostatně sama NVIDIA označuje za herní hi-end spíše své karty GeForce RTX 3080.
 
 
Radeon RX 6900 XT bude také o něco menší než GeForce RTX 3090 a jak je vidět z druhé fotografie, zabere zhruba dva a půl slotu. Srovnávat ale budeme spíše s již vydaným Radeonem RX 6800 XT. Obě karty si jsou velice podobné, ostatně mají zcela shodnou hodnotu TBP ve výši 300 W a shodný je také jejich paměťový subsystém se 16 GB GDDR6 na 16 Gb/s. Liší se tak v podstatě "jen" tím, že RX 6900 XT má 80 CU, čili o osm více než RX 6800 XT, přičemž takty jsou také stejné. 
 
 
Identické by mělo být také PCB, a to možná i s ohledem na dimenzování napájecího systému, když jde o karty se shodným TBP. My bychom ale spíše rádi věděli to, zda AMD svolilo k tomu, aby si jeho AIB partneři mohli připravit své nereferenční verze Radeonu RX 6900 XT. 
 
A když už jsme u tohoto tématu, tak právě dnes budou zveřejněny testy nereferenčních karet Radeon RX 6800 a RX 6800 XT, a to nejspíše odpoledne.  
 
Zdroj: ASRock


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE
Společnost Philips uvádí do nabídky svých monitorů novinku v podobě modelu 288E2UAE. Jde o 28" monitor, který nabízí 4K rozlišení a 10bitové zpracování barev. Přitom má jít o poměrně levnou variantu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost
Společnost LAVO přichází na trh s novým úložištěm elektrické energie. Nebude ji ale ukládat primárně v akumulátoru, ale ve vodíku. Její úložiště totiž bude provádět elektrolýzu vody a chybět nebude palivový článek.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny
Společnost QNAP varuje své zákazníky před dvěma malwary, které na jejích zařízení těží kryptoměny. Jde o Dovecat a dedpma, které se poslední dobou šíří Internetem a mohou napadat i jiná zařízení s Linuxem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD
Intel včera představil další grafické karty, které budou po více než dvou dekádách od dob modelu Intel 740 nabídnuty na trhu. Ukazuje se ale, že si je nebudeme moci koupit samostatně a ani vyzkoušet na sestavě s procesorem AMD. Proč? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Na trh se dostává celkem 28 verzí mobilních GeForce RTX 3000 Na trh se dostává celkem 28 verzí mobilních GeForce RTX 3000
NVIDIA nedávno zaujala svou nabídkou grafických karet GeForce RTX 3000 pro notebooky a tím, že nechala už pouze na jejich výrobcích, aby zákazníky informovali o použité výkonnostní verzi. A nyní se ukazuje, že těchto verzí je skutečně hodně.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře