www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ASRock ROMED4ID-2T: EPYC nyní už i na trošku přerostlé Mini ITX

ASRock ROMED4ID-2T: EPYC nyní už i na trošku přerostlé Mini ITX
, , aktualita
Pokud má někdo zájem, může si díky společnosti ASRock postavit sestavu založenou na procesoru AMD EPYC i na desce formátu Mini ITX. Je to pravda trošinku přerostlá Mini ITX, ale ne o moc. 
K oblíbeným
reklama
ASRock ROMED4ID-2T svým označením přímo napovídá, že je určena pro procesory AMD Rome, čili stále ještě moderní EPYC. Podporuje přitom i nejvýkonnější 280W verzi vybavenou 64 jádry, ovšem to už bude vypadat jako velice podivná konfigurace. 
 
 
Zákazník by měl mít přitom velice dobrý důvod pro výběr tak malé desky, neboť na první pohled můžeme vidět, že tu jsou pouze čtyři sloty DIMM pro až 256 GB paměti DDR4 v modulech R-DIMM, LR-DIMM a NV-DIMM, čili z osmi paměťových kanálů nám zůstanou čtyři a to se podepíše na paměťové propustnosti. Deska dále nabízí jeden slot PCIe 4.0 x16 a standard napájení využívající pouze 12 V, takže tu nemáme pro nás obvyklý ATX konektor. 
 
 
Procesorová patice se čtyřmi DIMM tak sama zabere velkou značnou část desky, která využívá téměř každý volný kousek místa pro čipy, SMD součástky či konektory. Využívá 6+2fázové napájení. Zbylo tu i místo pro jeden M.2 vedle hlavního PCIe x16, který pojme až 80mm kartu a ovšem pak tu jsou i rozhraní pro zapojení až 16 zařízení s rozhraním SATA 6 Gb/s pomocí Slim Line a M2U2-HD portů. 
 
 
Čtvercový formát Mini ITX s rozměry 170 x 170 mm tak tato deska narušuje jen v jednom směru, čili vejít by se mohla do mnohých malých skříní, které jsou připraveny pro malé desky, ale delší karty. Pochopitelně je to ale spíše materiál pro kompaktní servery, než abychom tuto desku viděli v nějaké běžně prodávané skříni. Samotný výrobce mluví o formátu Deep Mini ITX s rozměry 170 x 208 mm.
 

 
Výbava I/O portů je z pohledu běžného uživatele velice chudá. Jsou tu tři ethernetové porty, z nichž jeden je gigabitový a založený na Realtek RTL8211E. Určený je spíše pro správu desky a celého počítače a pak tu je jeden 10GbE plus IPMI LAN port. Nakonec tu máme D-Sub a dva USB 3.0. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V Kanadě staví 88MW vodní elektrárnu pro výrobu zeleného vodíku V Kanadě staví 88MW vodní elektrárnu pro výrobu zeleného vodíku
Vodík je nejspíš jedním z řešení energetiky budoucnosti. V Kanadě proto zahajují výstavbu 88MW vodní elektrárny, která by měla produkovat zelený vodík a kyslík. Obojí by se mělo využívat v průmyslu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala24 komentářů
Ukončení spouštění Adobe Flash nadělalo problémy železnici v Číně Ukončení spouštění Adobe Flash nadělalo problémy železnici v Číně
Adobe Flash se s námi před dvěma týdny rozloučil a poslední aktualizace vypnula možnost jeho přehrávání. To zatopilo těm, kteří ani po několika letech varování, že tento den přijde, nepřešli na jinou platformu. Třeba železniční systém v čínském Ta-lienu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Ministerstvu shořel server pro žádosti kvůli COVIDu, neběžel přes 1,5 dne Ministerstvu shořel server pro žádosti kvůli COVIDu, neběžel přes 1,5 dne
Český Internet baví další problém při řešení koronavirové krize. Nečekané chyby vykazují systémy pro registraci k očkování i server pro podávání kompenzačních žádostí. Ten to ve čtvrtek vzdal a shořel.
23.1.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise
Microsoft je další společností, která se chce podílet na vývoji autonomních vozů. Své síly spojí s projektem Cruise, za kterým stojí automobilka General Motors a spolupracuje např. i s japonskou Hondou.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds
Nedávno jsme se dozvěděli o velkém hacku serverů firmy SolarWinds, která pak nevědomky přibalovala ke své aplikaci Orion malware. Stejná skupina hackerů napadla i systémy společnosti Malwarebytes.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala