www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ASRock ROMED4ID-2T: EPYC nyní už i na trošku přerostlé Mini ITX

ASRock ROMED4ID-2T: EPYC nyní už i na trošku přerostlé Mini ITX
, , aktualita
Pokud má někdo zájem, může si díky společnosti ASRock postavit sestavu založenou na procesoru AMD EPYC i na desce formátu Mini ITX. Je to pravda trošinku přerostlá Mini ITX, ale ne o moc. 
K oblíbeným
reklama
ASRock ROMED4ID-2T svým označením přímo napovídá, že je určena pro procesory AMD Rome, čili stále ještě moderní EPYC. Podporuje přitom i nejvýkonnější 280W verzi vybavenou 64 jádry, ovšem to už bude vypadat jako velice podivná konfigurace. 
 
 
Zákazník by měl mít přitom velice dobrý důvod pro výběr tak malé desky, neboť na první pohled můžeme vidět, že tu jsou pouze čtyři sloty DIMM pro až 256 GB paměti DDR4 v modulech R-DIMM, LR-DIMM a NV-DIMM, čili z osmi paměťových kanálů nám zůstanou čtyři a to se podepíše na paměťové propustnosti. Deska dále nabízí jeden slot PCIe 4.0 x16 a standard napájení využívající pouze 12 V, takže tu nemáme pro nás obvyklý ATX konektor. 
 
 
Procesorová patice se čtyřmi DIMM tak sama zabere velkou značnou část desky, která využívá téměř každý volný kousek místa pro čipy, SMD součástky či konektory. Využívá 6+2fázové napájení. Zbylo tu i místo pro jeden M.2 vedle hlavního PCIe x16, který pojme až 80mm kartu a ovšem pak tu jsou i rozhraní pro zapojení až 16 zařízení s rozhraním SATA 6 Gb/s pomocí Slim Line a M2U2-HD portů. 
 
 
Čtvercový formát Mini ITX s rozměry 170 x 170 mm tak tato deska narušuje jen v jednom směru, čili vejít by se mohla do mnohých malých skříní, které jsou připraveny pro malé desky, ale delší karty. Pochopitelně je to ale spíše materiál pro kompaktní servery, než abychom tuto desku viděli v nějaké běžně prodávané skříni. Samotný výrobce mluví o formátu Deep Mini ITX s rozměry 170 x 208 mm.
 

 
Výbava I/O portů je z pohledu běžného uživatele velice chudá. Jsou tu tři ethernetové porty, z nichž jeden je gigabitový a založený na Realtek RTL8211E. Určený je spíše pro správu desky a celého počítače a pak tu je jeden 10GbE plus IPMI LAN port. Nakonec tu máme D-Sub a dva USB 3.0. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu
Blue Origin je kosmická společnost, která v budoucnu plánuje dopravovat lidi do vesmíru. Nedávno tato firma provedla úspěšný testovací let s raketou New Shepard a vylepšenou verzí kabiny pro cestující.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC
S rostoucími cenami Bitcoinu roste i počet případů, kdy si lidé uvědomí existenci svých Bitcoinů z minulosti, ale nemají k nim přístup. Další muž si takto nemůže vzpomenout na heslo a chybí mu už jen dva pokusy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0 Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0
Výrobci desek si připravují nové verze BIOSů vybavené mikrokódem AGESA 1.2.0.0, které byly slíbeny už před několika měsíci jako konečně "to pravé" pro desky 400 a 500 Series a nové Ryzeny 5000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr
Malé gravitační vlny, které tu a tam projdou skrz Zemi a detektory, už dávno bereme jako hotovou věc, ovšem pokud existují ony, měly by naším prostorem v podstatě nepřetržitě postupovat i velké vlny ze supermasivních černých děr. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K
Intel sice minulý týden ukázal benchmarky, dle nichž si chce opět vzít titul výrobce nejvýkonnějších herních procesorů, ovšem ukazuje se, že ve skutečnosti by to mohlo být poněkud jiné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář