ASRock ukázal herní Mini ITX desku s WiFi pro Skylake

ASRock ukázal herní Mini ITX desku s WiFi pro Skylake
, , aktualita
Je jisté, že na trhu se objeví postupně mnoho modelů základních desek formátu Mini ITX, které budou určeny pro procesory Skylake. Však popularita tohoto formátu stále roste, a tak není divu, že se jejich nabídka rozšiřuje, nyní o ASRock Z170 Gaming-ITX/ac.
K oblíbeným
reklama
Stále více uživatelů desktopových počítačů zjišťuje, že i malá deska formátu Mini ITX jim poskytne vše, co potřebují. Nemají tedy důvod si pořizovat desky Micro ATX, natož pak ATX, když jejich hlavní výhodu v podobě nabídky více rozšiřujících slotů stejně nevyužijí. Výrobci si toto samozřejmě uvědomují, a tak můžeme sledovat, jak se nabídka takovýchto malých desek rozšiřuje, díky čemuž si můžeme lépe vybrat. Na druhou stranu, na Mini ITX půjde jen obtížně vměstnat sloty M.2 pro stále populárnější SSD v podobě úzkých karet.

Nyní s nástupem procesorů Skylake se objeví nová generace, nejdříve tedy s čipsetem Z170 Express. Patří mezi ně i ASRock Z170 Gaming-ITX/ac se slušným vybavením. Vedle socketu LGA 1151 máme osmifázové napájení, které si bude brát energii z 24pinového ATX a 8pinového EPS konektoru. Dále tu jsou dva sloty pro paměti DDR4 s kapacitou až 32 GB a také nezbytný slot PCI Express 3.0 x16. Mini ITX desky často trpí nízkým počtem portů SATA, což v tomto případě neplatí. Napočítáme jich celkem čtyři plus další dva, které jsou součástí konektoru SATA Express 16 Gb/s.

Nesmíme zapomenout na Wi-Fi 802.11ac na jednom modulu s Bluetooth 4.0, které má k dispozici dva závity pro externé antény, jež bychom k desce také měli dostat. Vedle toho máme na zadní straně celkem osm portů USB 3.0, jeden PS/2 pro klávesnici nebo myš, tři 3,5mm audio konektory plus optický S/PDIF, gigabitový Ethernet s řešením od Intelu a nakonec dva HDMI a jeden DisplayPort.

Uvidíme, kdy a s jakou cenou se tato slušně vybavená deska dostane na trh.

Zdroj: ocaholic
reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek