www.svethardware.cz
>
>
>

ASRock uvádí novou základní desku se socketem AM3

ASRock uvádí novou základní desku se socketem AM3
, , aktualita
Po základní desce společnosti ECS se nyní objevil i model od ASRock, jenž je vybaven socketem AM3 pro nové 45nm procesory firmy AMD. Základní deska má označení M3A790GXH-128M a kromě nových Phenomů II bude podporovat i paměti DDR3 do kapacity...
K oblíbeným
reklama
Po základní desce společnosti ECS se nyní objevil i model od ASRock, jenž je vybaven socketem AM3 pro nové 45nm procesory firmy AMD. Základní deska má označení M3A790GXH-128M a kromě nových Phenomů II bude podporovat i paměti DDR3 do kapacity až 16 GB (1333/1066/800 MHz).Ve výbavě je samozřejmě čipová sada AMD 790GX a SB750 společně s 128 MB tzv. sideport paměti DDR3 pro integrované grafické jádro Radeon HD 3000. Poté se zde setkáme se třemi sloty PCI Express x16 a ty mohou být nakonfigurovány dvěma způsoby. Jednak je možné první využívat se všemi 16 linkami, druhý vypnutý a třetí se 4 linkami, nebo se mohou zapojit všechny tři v konfiguraci x8, x8 a x4.

Mezi obrazové výstupy IGP pak patří DVI, D-Sub a HDMI, pak zde máme šest kanálů SATA 300, 7.1kanálový audio kodek Realtek ALC 889 a 4+1fázové napájení procesoru s nechlazenými MOSFETy.

Zdroj: techPowerUp!, OC Workbench
reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů