ASRock vměstnal na Mini ITX desku 4 paměťové sloty

ASRock vměstnal na Mini ITX desku 4 paměťové sloty
, , aktualita
Společnosti ASRock se povedlo na malinkou základní desku pro procesory Haswell-E, kterou představil pod označením EPC612D4I, vměstnat celkem 4 paměťové sloty pro DDR4. Je tak na ní opravdu přeplněno.
K oblíbeným
reklama
ASRock EPC612D4I je tedy malá základní deska formátu Mini ITX, která je vybavena socketem LGA2011-v3 určeným pro výkonné procesory Haswell-E s až osmi jádry a podporuje také serverové procesory Xeon E5-1600 V3 a E5-2600 V3. Ty přitom obsahují čtyřkanálový řadič pro paměti DDR4, přičemž na desky takového formátu se obvykle vejdou jen dva paměťové sloty. Nyní to jsou tedy čtyři, ovšem nejde o plnou velikost, tedy DIMM, ale o menší SO-DIMM.

Velký prostor si pro sebe zabere jen procesorový socket, vedle nějž jsou posázeny paměťové sloty, do nichž nebudeme instalovat moduly klasicky naležato, ale stejně jako v případě DIMM, tedy vertikálně. Problém je ale to, že běžný zákazník dnes jen těžko sežene pamětové moduly SO-DIMM s čipy DDR4.

Nicméně ASRock svou EPC612D4I nabízí především jako serverovou desku pro výrobce počítačů, kteří mají lepší možnosti při shánění potřebného hardwaru. Můžeme ale také očekávat, že s brzkým nástupem 6. generace mobilních procesorů Core v nových noteboocích budou i v běžných obchodech dostupné moduly DDR4 SO-DIMM.

Deska nenabídne žádné možnosti přetaktování, a to proto, že je postavena na čipové sadě Intel C612. Vedle uvedeného nabízí také jeden slot PCI Express 3.0 x16, pak také čip ASPEED AST2400 pro vzdálenou správu, jenž nabídne i základní obrazový výstup na D-Sub s rozlišením až 2048 x 1536 a také vlastní gigabitový Ethernet. Další dva gigabitové Ethernety zajistí kontrolery Intel i210 a i217LM. Úložná zařízení připojíme na čtyři porty SATA 6 Gb/s.

Zákazník s deskou dostane veškeré potřebné ovladače pro systémy Windows 2012 R2/2008 R2 SP1, SuSE Server 11 SP3, RHEL 6.5, CentOS 6.5, Fedora 19, Ubuntu 12.10 a FreeBSD 9.2.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek