Assassin’s Creed Valhalla na Xbox Series S padá i na 720p

Assassin’s Creed Valhalla na Xbox Series S padá i na 720p
, , aktualita
Xbox Series S je zbrusu nová a slušně výkonná konzole, ovšem při běhu hry Assassin’s Creed Valhalla to není zrovna moc znát. Ukazuje se totiž, že kvůli udržení potřebné snímkovací frekvence padá rozlišení i na 720p. 
K oblíbeným
reklama
Assassin’s Creed Valhalla se v testech ukázal jako mimořádně hardwarově náročný titul, v jehož případě se jako karta pro 4K/60FPS neosvědčila ani GeForce RTX 3090. Jde sice o kvalitu Ultra, ale co jiného než RTX 3090 by takové nastavení mělo zvládat? Pak se ovšem nemůžeme moc divit tomu, že s provozem hry má slabší nová Xbox Series S problémy, i když poklesy k 720p jsou přece jen až moc velká daň za to, že můžeme hru provozovat na 60 FPS. 
 
 
Jde tak právě o režim, v němž si vybíráme upřednostnění plynulosti před rozlišením a pak už může být ošemetné se rozhodovat, zda oželíme rozlišení, nebo vyšší snímkovací frekvenci. Osobně bych se pak asi rozhodl pro zachování vyššího rozlišení, pokud by ovšem snímkovací frekvence neklesala příliš nízko, dejme tomu pod 40 FPS. 
 
 
Na to, jak se Assassin’s Creed Valhalla s novým patchem na Xbox Series S chová, se můžeme podívat v tomto videu od Digital Foundry. Dozvídáme se, že i Xbox Series X může jít pro zachování 60 FPS až na 1188p, přičemž dříve bylo nastaveno 1440p, což mělo způsobovat v nejnáročnějších scénách neblahé frame dropy, čili vynechané snímky. Řešen vývojářů tak bylo prosté, snížit minimální rozlišení pro rendering. 
 
Na Xbox Series S byla Valhalla dříve vykreslována pouze při cílových 30 FPS s tím, že se dynamicky upravovalo rozlišení, které se nejčastěji pohybovalo na 1296p. Pro dosažení 60 FPS pak nejčastěji platí rozlišení 800p s poklesy na 720p. A to jsme teprve na začátku životního cyklu nových konzolí, přičemž jsme mohli doufat, že Xbox Series S bude stačit právě na Full HD při 60 FPS.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Astronomové sledují explozi supernovy proti proudu času Astronomové sledují explozi supernovy proti proudu času
Před mnoha sty lety mohli naši předkové sledovat explozi supernovy v malé sousední galaxii a na její pozůstatky se nyní zaměřili astronomové, kteří se s využitím analýzy snímků, jež od sebe dělí deset let, snaží jít proti proudu času. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jaké budou ceny Rocket Lake-S? Už se postupně objevují Jaké budou ceny Rocket Lake-S? Už se postupně objevují
Intel se chystá vypustit na trh opět 14nm desktopové procesory, které budou mít ovšem na jednu stranu modernější architekturu, ale na druhou stranu mohou nabídnout maximálně jen 8 jader oproti Comet Lake-S. Jaké budou ceny?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA prý neplánuje přijít s vlastní RTX 3060 Founders Edition NVIDIA prý neplánuje přijít s vlastní RTX 3060 Founders Edition
NVIDIA GeForce RTX 3060 bude dle informací serveru Cowcotland připravena pouze od AIB partnerů, a na trh se tak nechystá verze Founders Edition, ačkoliv by se to mohlo zdát z doprovodných materiálů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
WhatsApp brzdí: vysvětluje nové podmínky sdílení dat a odsouvá je na 15.5. WhatsApp brzdí: vysvětluje nové podmínky sdílení dat a odsouvá je na 15.5.
Kontroverzní změna podmínek sdílení dat z WhatsAppu na Facebook rozčílila spoustu lidí. Komunikátor nyní vysvětluje, jak se vlastně všechny věci mají. Změnu navíc odkládá z 8. února až na 15. května.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
NVIDIA snižuje nároky pro udělení certifikace G-Sync Ultimate NVIDIA snižuje nároky pro udělení certifikace G-Sync Ultimate
Aktualizováno: NVIDIA už v podstatě prohrála souboj s AMD a volným standardem Adaptive-Sync, což sama přiznala tím, že jej sama adoptovala coby G-Sync Compatible. Stále tu však zůstává pravý G-Sync Ultimate, na nějž se ovšem nyní snižují nároky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře