www.svethardware.cz
>
>

Astrofyzik vymýšlel varovací systém pro boj s pandemií, skončil s magnety v nose

Astrofyzik vymýšlel varovací systém pro boj s pandemií, skončil s magnety v nose
, , aktualita
Série omylů a špatných rozhodnutí dostala astrofyzika Daniela Reardona do nemocnice, kam se dostavil se silnými neodymovými magnety uvízlými v nose, odkud si je sám nedokázal vyjmout. Co vymýšlel?
K oblíbeným
reklama
Pro malé odlehčení tu máme zprávu z Austrálie, kde se Daniel Reardon snažil vymyslet systém, jenž by dokázal lidi upozornit na to, že se dotýkají, respektive se chystají dotknout obličeje. Tímto způsobem se totiž mohou nakazit, pokud například sáhnou na infikovanou věc a pak si rukou promnou oči, dotknou se úst, podloubají v nose, atd. Reardon chtěl vymyslet jednoduchou nositelnou elektroniku, která by s pomocí magnetického pole spustila malý osobní alarm v případě, kdy by se naše ruka přiblížila k obličeji. Nemusíme ani řešit, jak vhodný či praktický systém by to mohl být, neboť k jeho vytvoření nedošlo, alespoň zatím.
 
 
Nešťastně se tvářící Reardon totiž dorazil do nemocnice s magnety v nose, což je i důsledek toho, že je ve své profesi expert na pulsary a gravitační vlny a s výrobou elektroniky, jak sám přiznává, neměl dosud velké zkušenosti. 
 
Svůj vývoj začal umístěním magnetů dovnitř svých nozder, přičemž ty držely na místě svírajíc nosní stěnu. Tím si tak vytvořil kolem nosu magnetické pole, aby mohl testovat jeho detektor. Zásadní chyba byla už ta, že použil velice silné neodymové magnety, které byly přes stěnu nozder pevně spojeny. Když se je tak pokusil odstranit s použitím dalších dvou magnetů, aby z nosu sklouzly, nepodařilo se to, neboť nozdry jsou na svých okrajích tlustší a ony dva magnety se připojily k těm původním.
 
Reardon, nyní již bez zásob dalších magnetů, je tak zkusil prostě vyšťourat, ale nepodařilo se mu je udržet v prstech a ve výsledku měl v jedné dírce tři spojené magnety a v druhé jeden magnet, které tak dohromady svíraly nosní přepážku. Reardon pak jednoduše vzal do ruky úzké kleště a snažil se magnety s jejich pomocí vytáhnout. Zmagnetizované kleště ale nemohly malé a silné magnetky zachytit, neboť ty stále unikaly a těžko by asi někdo doma našel plastové nebo snad hliníkové kleště, takže Reardon nakonec skončil v nemocnici v Melbourne.
 
 
Nakonec z toho byla jen historka pro zasmání, neboť pro pobavené zdravotníky už nebyl velký problém magnety vyndat, nicméně to celé v sobě nese jedno velké varování. Neodymové magnety jsou nebezpečné zvláště jako hračka pro malé děti, které může napadnout je polykat. V tom lepším případě pak už v žaludku vytvoří jeden celek a poté jsou vyloučeny, ale problém nastává, když jsou pozřeny postupně a spojí se přes stěnu střev. Pak je třeba jen doufat v to, že se na příčinu následných potíží přijde včas. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Unikly testy Intel Xe DG1 v 3DMarku, překonává integrovaná GPU Unikly testy Intel Xe DG1 v 3DMarku, překonává integrovaná GPU
Společnost Intel vyvíjí nové grafické čipy Xe, mezi něž patří i desktopová low-endová varianta DG1. Tato verze byla podrobena testu v benchmarku 3DMarku a na světlo světa unikly i výsledky, které překonávají integrované čipy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft propouští lidské zpravodajské kurátory, nahradí je AI Microsoft propouští lidské zpravodajské kurátory, nahradí je AI
Zpravodajský server MSN News je rozcestníkem informujícím o tom, co se děje. Místo vlastního obsahu ale přináší odkazy na jiná zpravodajská média. Tyto články však bude nově ještě více vybírat umělá inteligence a ne lidé.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
SSD Kingston DC450R a DC500R nyní s kapacitou až 7,68 TB SSD Kingston DC450R a DC500R nyní s kapacitou až 7,68 TB
Kingston aktualizoval dvě řady svých podnikových 2,5" SATA SSD disků, DC450R a DC500R. Obě dvě jsou určeny do datových center a nově budou k dispozici i s opravdu velmi vysokou kapacitou 7,68 TB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Crew Dragon odstartoval, astronauti míří na Mezinárodní vesmírnou stanici Crew Dragon odstartoval, astronauti míří na Mezinárodní vesmírnou stanici
NASA a SpaceX se rozhodly dnes opět zkusit štěstí a nečekat na neděli, kdy by se počasí mělo už výrazně zlepšit. Šance na dobré počasí v momentě plánovaného startu jsou přitom zhruba 50 na 50. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Video: prototyp Starship od SpaceX explodoval po testu motorů Video: prototyp Starship od SpaceX explodoval po testu motorů
Společnost SpaceX Elona Muska v pátek testovala ve svém texaském středisku další prototyp Starship. Zkouška se bohužel nepodařila podle představ, prototyp SN4 totiž explodoval při testu motorů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů