www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus chce ještě letos vypustit 144Hz monitor se 4K

Asus chce ještě letos vypustit 144Hz monitor se 4K
, , aktualita
Společnost Asus chce ještě letos přijít na trh s novým monitorem, který nabídne rozlišení 4K či Ultra HD, a to při obnovovací frekvenci 144 Hz. Konkrétně se bude jednat o model ROG Swift PG27UQ. 
K oblíbeným
reklama
Nedávno se objevila informace, že Acer se rozhodl pozdržet nástup svého prvního monitoru s rozlišením 4K/Ultra HD s obnovovací frekvencí 144 Hz z letošního roku na ten příští. Jde konkrétně o model Predator X27, jenž má přijít někdy v prvním čtvrtletí. To vyvolalo otázky, zda se i Asus nakonec nerozhodne nástup svého prvního modelu s velice podobnými specifikacemi pozdržet, přičemž mluvíme o modelu ROG Swift PG27UQ. Proto Asus obdržel dotaz, jak to s jejich modelem bude.
 
Asus odpověděl, že jeho ROG Swift PG27UQ má opravdu dorazit ještě před koncem tohoto roku. Půjde o 27palcový model, který nabídne nejlepší kombinaci rozlišení a obnovovací frekvence ze všech herních monitorů na trhu, ale tím to zdaleka nekončí. 
 
Jednak to bude monitor s podporou NVIDIA G-Sync a HDR, což je vzhledem k očekávanému výkonu Radeonů RX Vega vhodná volba, a pak bude využito podsvícení Quantum Dot. 
 
Jeden se může ptát, k čemu nám taková obnovovací frekvence na panelu s rozlišením 3840 x 2160 bude, však dnešní karty sotva dokáží v moderních hrách překonat hranici 60 snímků za sekundu. Monitor ale jednak nekupujeme každou chvíli a pak nikde není řečeno, že se na něm budou hrát jen moderní AAA hry. Méně náročné či starší hry může dnešní výkonná grafika dostat pohodlně i nad 100 FPS.
 
V každém případě můžeme očekávat velice vysokou cenu za takovou specialitu, ale ta bude ještě ohlášena stejně jako přesné datum, kdy přijde na trh. 
 
Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
NVIDIA odpovídá na kritiku ohledně nástupu karet RTX 3080 NVIDIA odpovídá na kritiku ohledně nástupu karet RTX 3080
Lze říci, že NVIDIA prvotní nástup karet RTX 3080 a s nimi i celé nové generace Ampere nezvládla. Dal se jednoznačně očekávat obrovský zájem zákazníků, který také přišel, ovšem NVIDIA na něj nebyla připravena. Co k tomu řekne sama?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Komety také mohou mít polární záři, ovšem neviditelnou Komety také mohou mít polární záři, ovšem neviditelnou
Podívanou, kterou jsme si dříve spojovali jen s planetami a případně měsíci velkých planet, mohou nabídnout i komety. Konkrétně alespoň jedna, a to Comet 67P/Churyumov-Gerasimenko. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Americká vláda se zaměřila na Epic i Riot Games kvůli vazbám na Tencent Americká vláda se zaměřila na Epic i Riot Games kvůli vazbám na Tencent
Dobře víme především o společnosti Epic Games, že má důležité vazby na čínskou společnost Tencent. To platí i pro Riot Games a americká vláda se nyní kvůli tomu na obě společnosti zaměřila. Co to znamená?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD
ViewSonic si připravil nový monitor, který bude vyhovovat zákazníkům neprahnoucím po Ultra HD, ale už ani Full HD. Quad HD je tak střední cesta šetrná i pro naše peněženky. ViewSonic XG270Q je také cenově výhodnější alternativa pro model XG270QG.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software
Microsoft získal nový cenný skalp z řad herních společností. Do xboxového světa se bude nově řadit ZeniMax Media, mateřská společnost studia Bethesda Softworks. Microsoft tak získá i práva na mnohé známé herní řady. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů