www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus chce ještě letos vypustit 144Hz monitor se 4K

Asus chce ještě letos vypustit 144Hz monitor se 4K
, , aktualita
Společnost Asus chce ještě letos přijít na trh s novým monitorem, který nabídne rozlišení 4K či Ultra HD, a to při obnovovací frekvenci 144 Hz. Konkrétně se bude jednat o model ROG Swift PG27UQ. 
K oblíbeným
reklama
Nedávno se objevila informace, že Acer se rozhodl pozdržet nástup svého prvního monitoru s rozlišením 4K/Ultra HD s obnovovací frekvencí 144 Hz z letošního roku na ten příští. Jde konkrétně o model Predator X27, jenž má přijít někdy v prvním čtvrtletí. To vyvolalo otázky, zda se i Asus nakonec nerozhodne nástup svého prvního modelu s velice podobnými specifikacemi pozdržet, přičemž mluvíme o modelu ROG Swift PG27UQ. Proto Asus obdržel dotaz, jak to s jejich modelem bude.
 
Asus odpověděl, že jeho ROG Swift PG27UQ má opravdu dorazit ještě před koncem tohoto roku. Půjde o 27palcový model, který nabídne nejlepší kombinaci rozlišení a obnovovací frekvence ze všech herních monitorů na trhu, ale tím to zdaleka nekončí. 
 
Jednak to bude monitor s podporou NVIDIA G-Sync a HDR, což je vzhledem k očekávanému výkonu Radeonů RX Vega vhodná volba, a pak bude využito podsvícení Quantum Dot. 
 
Jeden se může ptát, k čemu nám taková obnovovací frekvence na panelu s rozlišením 3840 x 2160 bude, však dnešní karty sotva dokáží v moderních hrách překonat hranici 60 snímků za sekundu. Monitor ale jednak nekupujeme každou chvíli a pak nikde není řečeno, že se na něm budou hrát jen moderní AAA hry. Méně náročné či starší hry může dnešní výkonná grafika dostat pohodlně i nad 100 FPS.
 
V každém případě můžeme očekávat velice vysokou cenu za takovou specialitu, ale ta bude ještě ohlášena stejně jako přesné datum, kdy přijde na trh. 
 
Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
Lexar dosáhl propustností 7 GB na svém novém M.2 SSD Lexar dosáhl propustností 7 GB na svém novém M.2 SSD
Společnost Lexar ukázala v akci SSD pro M.2 a PCIe verze 4.0, které by již mělo patřit do generace s novými kontrolery, které byly vyvinuty právě už pro novou verzi rozhraní PCIe. Máme tu propustnost až 7 GB/s. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně vybrala místo pro přistání sondy OSIRIS-REx NASA konečně vybrala místo pro přistání sondy OSIRIS-REx
Sonda OSIRIS-REx dorazila k asteroidu Bennu už před více než rokem a od té doby jej zkoumá i proto, aby si vybrala místo pro své přistání. Letos v létě jsme tu měli čtyři možnosti, z nichž byla nyní zvolena ta konečná.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD bude vyvíjet herní platformy založené na blockchainu AMD bude vyvíjet herní platformy založené na blockchainu
AMD se rozhodlo, že vstoupí do organizace BGA, což nemá nic společného s pouzdřením čipů, ale s hrami a technologií blockchain. Blockchain Game Alliance se tak stará, aby se tyto technologie rozšířily v herním průmyslu. Proč?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CPU Intel s novou architekturou se ukázalo v Sandře CPU Intel s novou architekturou se ukázalo v Sandře
Databáze benchmarkovacího softwaru SiSoft Sandra odhalila nové šestijádrové CPU, které ukazuje pozoruhodně vysoký objem paměti L2 cache. Nejpravděpodobnější vysvětlení je to, že jde o novou verzi architektury Intelu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Facebook odmítl požadavek senátu USA na odstranění end-to-end šifrování Facebook odmítl požadavek senátu USA na odstranění end-to-end šifrování
Vlády snad všech zemí by velmi rády sledovaly své obyvatelstvo a týká se to také USA. Ta chce po Facebooku, aby bylo možné prolomit šifrování v jeho komunikačních aplikacích a nepoužíval end-to-end variantu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala