www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

ASUS chystá další tři produkty řad Eee PC

ASUS chystá další tři produkty řad Eee PC
, , aktualita
Úspěch sub-notebooku Eee PC zvýšil společnosti ASUS sebevědomí a ta se rozhodla proniknout do dalších zapomenutých nebo ještě neobjevených segmentů trhu. Na tento rok chystá desktopový počítač E-DT, all-in-one počítač v monitoru E-Monitor...
reklama
Úspěch sub-notebooku Eee PC zvýšil společnosti ASUS sebevědomí a ta se rozhodla proniknout do dalších zapomenutých nebo ještě neobjevených segmentů trhu. Na tento rok chystá desktopový počítač E-DT, all-in-one počítač v monitoru E-Monitor a E-TV, 42-palcová televize rovněž s integrovaným počítačem.Prvním novým produktem bude desktopové PC nazvané E-DT. Půjde o velmi levné PC, které je stejně jako notebook Eee PC vybaveno operačním systémem Linux. Bude představeno letos na CeBITu 2008, do prodeje přijde na přelomu dubna a května. Nejprve využije procesory Intel Celeron, ale později s uvedením low-endové platformy Intel Shelton přejde na tuto novou platformu s procesory Diamondville a chipsetem Intel 945GC. Cena bude mezi $200 a $300, ASUS se však prý snaží srazit cenu na $199.

ASUS E-Monitor bude velmi podobný již prodávaným počítačům Apple i Mac a Dell XPS One. Půjde vlastně o 19-21" LCD monitor s TV tunerem a vnitřně půjde opět o velmi levné PC postavené na platformě Intel Shelton. Představení je naplánováno na září 2008. Velkou výhodou má být oproti konkurenčním řešením Apple a Dell cena, která bude $499. Apple iMac přitom stojí $1199-$2299 a Dell XPS One $1299-$2199. Nesmíme však zapomenout na to, že mají větší výkon než řešení ASUSu.

No a nakonec zde budeme mít 42" LCD televizi E-TV. Stejně jako ostatní "E" produkty, i zde bude integrován počítač běžící s operačním systémem Linux. Očekává se, že cena nebude oproti klasickým LCD televizím srovnatelných parametrů vyšší o více než $200. I E-TV se objeví na trhu v září letošního roku.
Analytici nepředpokládají velký úspěch řešení E-DT kvůli stále se zmenšujícímu se desktopovému trhu a rovněž ani z E-TV nejsou příliš nadšeni. Naproti tomu E-Monitoru předpokládají velký úspěch, ne nepodobný tomu, jaký má nyní notebook Eee PC.

Zdroj: www.pcpro.co.uk, www.digitimes.com
reklama
Nejnovější články
Facebook brzy vypustí satelity pro golbální internet Facebook brzy vypustí satelity pro golbální internet
Především chudé země mají velký problém s pokrytím internetem i jeho cenou. Facebook se to už dlouho snaží vyřešit a nyní to vypadá, že použije satelity systému Athena na nízké orbitě. Ty by se mohly objevit už velmi brzy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené PC sestavy: červenec 2018 Doporučené PC sestavy: červenec 2018
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek52 komentářů
Microsoft Identity Bounty Program, za nalezení chyby až $100 000 Microsoft Identity Bounty Program, za nalezení chyby až $100 000
Microsoft spustil Identity Bounty Program, kdy za nalezení závažné chyby v systémech přihlašování u vybraných služeb Microsoftu můžete dostat nemalou peněžní odměnu. Ta může činit až 100 tisíc dolarů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři z MoneyTaker ukradli v ruské bance 20 mil. Kč Hackeři z MoneyTaker ukradli v ruské bance 20 mil. Kč
Nesprávně nastavený a neaktualizovaný router stál za úspěšným útokem hackerské skupiny MoneyTaker na ruskou banku PIR Bank. Hackeři byli schopni převést a vybrat peníze v hodnotě téměř 20 milionů korun.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samsung uvádí obří 43" zakřivený monitor C43J89 Samsung uvádí obří 43" zakřivený monitor C43J89
Samsung představil nový obrovský 43" monitor C43J89, který pochopitelně disponuje zakřivenou obrazovkou s poměrem stran 32:10. Díky VA panelu potěší vysokým kontrastem 3000:1 a nabídne i 120Hz frekvenci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář