www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

ASUS chystá další tři produkty řad Eee PC

ASUS chystá další tři produkty řad Eee PC
, , aktualita
Úspěch sub-notebooku Eee PC zvýšil společnosti ASUS sebevědomí a ta se rozhodla proniknout do dalších zapomenutých nebo ještě neobjevených segmentů trhu. Na tento rok chystá desktopový počítač E-DT, all-in-one počítač v monitoru E-Monitor...reklama
Úspěch sub-notebooku Eee PC zvýšil společnosti ASUS sebevědomí a ta se rozhodla proniknout do dalších zapomenutých nebo ještě neobjevených segmentů trhu. Na tento rok chystá desktopový počítač E-DT, all-in-one počítač v monitoru E-Monitor a E-TV, 42-palcová televize rovněž s integrovaným počítačem.Prvním novým produktem bude desktopové PC nazvané E-DT. Půjde o velmi levné PC, které je stejně jako notebook Eee PC vybaveno operačním systémem Linux. Bude představeno letos na CeBITu 2008, do prodeje přijde na přelomu dubna a května. Nejprve využije procesory Intel Celeron, ale později s uvedením low-endové platformy Intel Shelton přejde na tuto novou platformu s procesory Diamondville a chipsetem Intel 945GC. Cena bude mezi $200 a $300, ASUS se však prý snaží srazit cenu na $199.

ASUS E-Monitor bude velmi podobný již prodávaným počítačům Apple i Mac a Dell XPS One. Půjde vlastně o 19-21" LCD monitor s TV tunerem a vnitřně půjde opět o velmi levné PC postavené na platformě Intel Shelton. Představení je naplánováno na září 2008. Velkou výhodou má být oproti konkurenčním řešením Apple a Dell cena, která bude $499. Apple iMac přitom stojí $1199-$2299 a Dell XPS One $1299-$2199. Nesmíme však zapomenout na to, že mají větší výkon než řešení ASUSu.

No a nakonec zde budeme mít 42" LCD televizi E-TV. Stejně jako ostatní "E" produkty, i zde bude integrován počítač běžící s operačním systémem Linux. Očekává se, že cena nebude oproti klasickým LCD televizím srovnatelných parametrů vyšší o více než $200. I E-TV se objeví na trhu v září letošního roku.
Analytici nepředpokládají velký úspěch řešení E-DT kvůli stále se zmenšujícímu se desktopovému trhu a rovněž ani z E-TV nejsou příliš nadšeni. Naproti tomu E-Monitoru předpokládají velký úspěch, ne nepodobný tomu, jaký má nyní notebook Eee PC.

Zdroj: www.pcpro.co.uk, www.digitimes.com
reklama
Nejnovější články
AI telemetrie, aneb nový finanční model dystopické herní budoucnosti AI telemetrie, aneb nový finanční model dystopické herní budoucnosti
Umělá inteligence může sloužit lidem, ale také slouží společnostem k tomu, aby tyto lidi co nejvíce odlehčila od peněz. Nyní se objevila studie, jak AI využít v herních systémech, jež si vytvoří hráčův otisk, aby jej použila v systému mikrotransakcí.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Herního traileru ze Cyberpunk 2077 se dočkáme možná už na E3 Herního traileru ze Cyberpunk 2077 se dočkáme možná už na E3
Nový nadějný titul Cyberpunk 2077 polského studia CD Projekt Red už je ve vývoji téměř šest let, respektive před touto dobou byl oficiálně ohlášen. Fanoušci už tak mohou očekávat něco více než kratičký trailer, jaký mohli dosud vidět. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžba kryptoměn by mohla v roce 2025 spotřebovat více energie než elektrovozy Těžba kryptoměn by mohla v roce 2025 spotřebovat více energie než elektrovozy
Ve světě vzrůstají obavy o dopad těžby kryptoměn na celosvětovou spotřebu elektrické energie. Objevují se hlasy, že v dohledné době bude její podíl až nepříjemně vysoký a může překonat i energii spotřebovanou elektrovozy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Vesmírná navigace využije pulzary pro autonomní řízení plavidel Vesmírná navigace využije pulzary pro autonomní řízení plavidel
Problém s vesmírnou navigací je především ten, že nelze vše v reálném čase řídit ze Země. NASA tak hledá způsoby, jak zajistit sondám v hlubokém vesmíru i autonomní řízení a k tomu mají posloužit pulzary. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Trh s PC poprvé od roku 2011 rostl Trh s PC poprvé od roku 2011 rostl
Konečně se stalo to, na co jsme dlouhou dobu čekali. Trh s PC neukázal pouze náznaky oživení, ale oproti předpokladům poprvé od roku 2011 vykázal růst. Ten se týká meziročního srovnání posledních kvartálů let 2017 a 2016. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek