www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Asus: dodávky procesorů Intel už jsou lepší, ale budoucnost je nejistá

Asus: dodávky procesorů Intel už jsou lepší, ale budoucnost je nejistá
, , aktualita
Společnost Asus je aktuálně na pátém místě mezi světově největšími výrobci počítačů, a tak má jistě dobrý přehled o tom, jak si Intel vede s uspokojováním poptávky po svých procesorech. Jak to tedy aktuálně vypadá? 
K oblíbeným
reklama
Asus se o své páté místo přetahuje s firmou Acer, takže lze říci, že je na pátém až šestém místě. Nyní Asus v rozhovoru s analytiky a investory komentoval situaci s dodávkami procesorů Intel a mohl říci především to, že situace už zdaleka není tak špatná jako na konci předchozího roku. Na základě informací od Intelu také Asus neočekává, že by se v prvním kvartálu příštího roku z jejího pohledu projevil jakýkoliv nedostatek procesorů Intelu, ovšem pro následující kvartál už to neplatí, a situace tak zůstává nejistá. 
 
 
Co se týče konkurenční nabídky firmy AMD, pak tu se Asus rozhodl využít ve více produktoých řadách i proto, aby zmírnil dopady nedostatku procesorů Intel na svůj byznys. To může být pro samotné AMD jistě rozporuplná zpráva, neboť na jednu stranu může být rádo za vyšší odbyt svých procesorů, ale na druhou stranu by jistě bylo raději, kdyby za tím nestál především nedostatek procesorů Intelu, nýbrž zájem podnícený kvalitou CPU Ryzen a jiných. Nicméně tak jako tak, AMD ve výsledku získává vyšší podíl na trhu a to je to hlavní. 
 
Dále se dozvídáme, že Intel dokázal z hlediska počtu zpracovaných waferů v tomto roce zvýšit kapacitu 14nm procesu o čtvrtinu, ale ukázalo se, že ani to zcela nestačilo. Ani v posledním čtvrtletí tohoto roku tak nebude zcela uspokojena poptávka všech zákazníků, přičemž Intel stále dává při výrobě vyšší prioritu serverovým a výkonnějším desktopovým/mobilním procesorům. Z hlediska tržeb a zisku jde o pochopitelnou strategii a ohroženy jsou tím především dodávky slabších a levnějších procesorů. 
 
Asus ovšem uvádí, že se zaměřuje především právě na využití dražších a výkonnějších procesorů, takže když tvrdí, že v na začátku příštího roku už nedostatek pomine, nemusí se to týkat právě těch levnějších. Pomůže tomu ostatně i klasický sezónní propad prodejů na začátku roku, díky němuž by se měla právě z pohledu Asusu poptávka vyrovnat s nabídkou. Pro druhý kvartál roku 2020 a pozdější období je ale těžké cokoliv předvídat, takže tato budoucnost zůstává nejistá.
 
Zdroj: Anandtech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR
Nová pracovní stanice Dell Precision 3240 Compact je určena pro širokou škálu zákazníků od domácích kanceláří až po výzkumné laboratoře. Využívá 10. generaci procesorů Intel Core nebo Xeon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem
Blackstone je další ze společností a týmů vědců, kde se zkouší využití 3D tisku při výrobě akumulátorů. V tomto případě by mělo jít o solid-state akumulátory, tedy ty s pevným elektrolytem, které zajišťují větší bezpečnost.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
25.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik23 komentářů