www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Asus: dodávky procesorů Intel už jsou lepší, ale budoucnost je nejistá

Asus: dodávky procesorů Intel už jsou lepší, ale budoucnost je nejistá
, , aktualita
Společnost Asus je aktuálně na pátém místě mezi světově největšími výrobci počítačů, a tak má jistě dobrý přehled o tom, jak si Intel vede s uspokojováním poptávky po svých procesorech. Jak to tedy aktuálně vypadá? 
K oblíbeným
reklama
Asus se o své páté místo přetahuje s firmou Acer, takže lze říci, že je na pátém až šestém místě. Nyní Asus v rozhovoru s analytiky a investory komentoval situaci s dodávkami procesorů Intel a mohl říci především to, že situace už zdaleka není tak špatná jako na konci předchozího roku. Na základě informací od Intelu také Asus neočekává, že by se v prvním kvartálu příštího roku z jejího pohledu projevil jakýkoliv nedostatek procesorů Intelu, ovšem pro následující kvartál už to neplatí, a situace tak zůstává nejistá. 
 
 
Co se týče konkurenční nabídky firmy AMD, pak tu se Asus rozhodl využít ve více produktoých řadách i proto, aby zmírnil dopady nedostatku procesorů Intel na svůj byznys. To může být pro samotné AMD jistě rozporuplná zpráva, neboť na jednu stranu může být rádo za vyšší odbyt svých procesorů, ale na druhou stranu by jistě bylo raději, kdyby za tím nestál především nedostatek procesorů Intelu, nýbrž zájem podnícený kvalitou CPU Ryzen a jiných. Nicméně tak jako tak, AMD ve výsledku získává vyšší podíl na trhu a to je to hlavní. 
 
Dále se dozvídáme, že Intel dokázal z hlediska počtu zpracovaných waferů v tomto roce zvýšit kapacitu 14nm procesu o čtvrtinu, ale ukázalo se, že ani to zcela nestačilo. Ani v posledním čtvrtletí tohoto roku tak nebude zcela uspokojena poptávka všech zákazníků, přičemž Intel stále dává při výrobě vyšší prioritu serverovým a výkonnějším desktopovým/mobilním procesorům. Z hlediska tržeb a zisku jde o pochopitelnou strategii a ohroženy jsou tím především dodávky slabších a levnějších procesorů. 
 
Asus ovšem uvádí, že se zaměřuje především právě na využití dražších a výkonnějších procesorů, takže když tvrdí, že v na začátku příštího roku už nedostatek pomine, nemusí se to týkat právě těch levnějších. Pomůže tomu ostatně i klasický sezónní propad prodejů na začátku roku, díky němuž by se měla právě z pohledu Asusu poptávka vyrovnat s nabídkou. Pro druhý kvartál roku 2020 a pozdější období je ale těžké cokoliv předvídat, takže tato budoucnost zůstává nejistá.
 
Zdroj: Anandtech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000 Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
Samsung sice zrušil vývoj svých vlastních procesorových jader pro procesory Exynos, ale  procesory této řady chce vyvíjet i nadále. Tentokrát ale mají být údajně plně založeny na jádrech ARM Cortex. Nový Exynos 1000 má využívat Cortex-A78.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
13.12.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář