reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus Eee PC se má stát pro firmu druhým největším zdrojem příjmů

27.12.2007, Jan Vítek, aktualita
Asus Eee PC se má stát pro firmu druhým největším zdrojem příjmů
Malé laptopy Asus Eee PC se stávají stále oblíbenější, a tak se není čemu divit, že společnost připravuje další nástupce, kteří mají zajistit ještě vyšší obrat. Tuto společnost známe především jako výrobce základních desek a klasických notebooků,...
Malé laptopy Asus Eee PC se stávají stále oblíbenější, a tak se není čemu divit, že společnost připravuje další nástupce, kteří mají zajistit ještě vyšší obrat. Tuto společnost známe především jako výrobce základních desek a klasických notebooků, avšak ta sama věří, že v roce 2008 budou právě Eee PC druhým největším zdrojem jejích příjmů.V prvním měsíci 2008 hodlá Asus dodat na trh celkem 300.000 kusů a za první čtvrtletí má jejich počet dosáhnout rovnou miliónu. Prozatimní cíl pro rok 2008 činí celkem 5 miliónů prodaných Eee PC, což jasně napovídá, že prodeje mají vzrůstat. S předpokladem, že Eee PC se budou prodávat za průměrnou cenu 250 USD, pak tržby z nich mají za příští rok dosáhnout 1,25 miliardy USD.

Do roku 2010 hodlá Asus dokonce pohltit celkem 20 procent PC trhu se svými Eee PC (samozřejmě s novými verzemi, které teprve přijdou), což však s ohledem na momentální výkon a možnosti tohoto zařízení vyvolává pochyby. Nicméně vedle Linuxu se mají na Eee PC v polovině příštího roku uvést také Windows XP; pro Windows Vista nemají tyto počítače zatím potřebný výkon, i když je to v podstatě jistá cesta, jak k Eee PC přitáhnout pozornost více zákazníků.

Zdroj: X-bit labs
reklama