www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus HyperXpress: jeho první SSD se SATA Express

Asus HyperXpress: jeho první SSD se SATA Express
, , aktualita
Základní desky s čipovými sadami Intel 9 Series budou první, které běžně nabídnou rozhraní SATA Express, které nabídne podstatně vyšší propustnost než klasické SATA 6 Gbps. Asus se přitom rozhodl, že sám nabídne příslušné SSD.
K oblíbeným
reklama
Je trošku divné, že ačkoliv jsou již za dveřmi základní desky vybavené rozhraním SATA Express, výrobci samotných SSD s tímto rozhraním se zatím na trh moc nehrnou. Možná že v tom Asus viděl skulinku, a proto se rozhodl ve spolupráci s firmou Kingston uvést na trh svůj model HyperXpress. Nicméně před vypuštěním nových desek na trh máme v pořadníku ještě Computex 2014 a právě tam by se mohly jako jedno z hlavních témat objevit SSD pro SATA Express nebo M.2.

Rozhraní SATA Express není nic jiného než spojení obou známých rozhraní, čili SATA a PCI Express, přičemž z každého je využita vhodná vlastnost. SATA dodá standardní protokol a zpětnou kompatibilitu a PCI Express dodá vysokou propustnost. Tu by měly zajistit konkrétně dvě linky PCI Express 3.0 s celkovou propustností 16 GT/s (1969 MB/s), což je tedy výrazně lepší než u aktuálního standardu SATA.

Asus HyperXpress je v podstatě taková skládačka. Uvnitř se totiž nachází dvě karty SSD Kingston s rozhraním mSATA 6 Gbps, které jsou zapojeny v poli RAID 0 a spojeny speciálním kontrolerem, který pochází z dílen firmy ASMedia. Počítač bude zařízení vidět prostě jako jeden disk, takže vše potřebné si jinak zajistí SSD samo. Asus zatím ukázal jen prototyp ve velmi raném stádiu vývoje a říká, že budoucí verze dostanou možnost využít také SSD ve formátu M.2, která nabídnou ještě vyšší výkon.

Ten by se v případě představeného HyperXpress měl ideálně rovnat dvojnásobku výkonu jednoho použitého SSD, alespoň v některých případech. Nicméně dle zveřejněných textů je nárůst v sekvenčních operacích 1,36 až 1,55násobný.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková12 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů