www.svethardware.cz
>
>
>

Asus nabídne monitor pracující díky USB portu typu C

Asus nabídne monitor pracující díky USB portu typu C
, , aktualita
Společnost Asus se na Consumer Electronics Show 2016 pochlubila světově prvním monitorem, který je zásoben energií i daty pomocí rozhraní USB a využívá k tomu nový konektor typu C. A co dalšího model MB169C+ nabízí?
K oblíbeným
reklama
Jedná se tedy o přenosný monitor Asus MB169C+, který svým designem připomíná ultrabooky Asus řady Zen. Jeho hmotnost je 800 gramů a tloušťka 8,5 mm, což tedy u zařízení tohoto typu nepřekvapí. Vybaven je 15,6" displejem, a to typu IPS se širokými pozorovacími úhly a rozlišení není na takovou úhlopříčku vůbec špatné: 1920 x 1080, tedy Full HD.

Přes rozhraní USB tak poputuje k monitoru potřebná energie i data, což ale není žádná novinka. Monitory běžící přes rozhraní USB byly k dispozici už dříve a jak to vypadá, tento model je nástupce staršího Asus MB168B+ vybaveného prostým konektorem pro USB 3.0. Ten ale byl o půl milimetru tluštší, i když vážil stejně, ale především měl ještě displej typu TN.

O ceně a dostupnosti jsme se zatím nedozvěděli nic. Očekávat můžeme ale částku mezi 200 a 300 dolary a tyto informace budou později upřesněny, až skončí veletrh CES 2016 a firmy jako obvykle začnou jako rekapitulaci vypouštět do světa podrobné tiskové zprávy.

Můžeme se tak těšit i na informace o dalších chystaných produktech firmy Asus, mezi něž budou patřit 4K monitory, modely se zahnutou obrazovkou, přenosné projektory nebo také nové počítače jako VivoMini (viz fotografie), VivoStick a Chromebit HDMI.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů