www.svethardware.cz
>
>
>

Asus očekává výrazný růst na trhu s PC a komponentami

Asus očekává výrazný růst na trhu s PC a komponentami
, , aktualita
Asus se nedávno se svými investory podělil o své finanční výsledky za poslední kvartál a také nastínil, jaký bude zbytek tohoto roku. Má velice pozitivní výhled, který počítá se silným růstem prodejů počítačů i jednotlivých komponent.
K oblíbeným
reklama
Pro Asus je PC byznys zdaleka největším a nejziskovějším segmentem a už v druhém letošním čtvrtletí v něm bylo zaznamenáno zlepšení, ovšem to pravé má teprve přijít. Kryptokocovinová krize je tak zdá se zažehnána a nyní se mohou PC společnosti navrátit k růstu a vyšším ziskům, jak naznačují už zlepšené výdělky a vyšší tržby za uběhlý kvartál. 
 
 
Asus vidí potenciál především v herních noteboocích, telefonech a pak v tenkých a lehkých noteboocích. Chce se také více rozvíjet na trzích pro kreativní profesionály, k čemuž použije v podstatě své výkonné řady notebooků pro hráče, jen s upravenou výbavou a především designem. Firma se také pochlubila, že zaznamenala růst na trhu s herními notebooky, který v jejím případě v první polovině roku překonal růst celého trhu. 
 
 
To samé a ještě více platí pro tenké a lehké notebooky, jejichž dodané množství pro Asus meziročně vzrostlo o 40 %, zatímco celý trh rostl o 27 %. To znamená, že takovéto notebooky pro Asus představují už 57% podíl ze všech notebooků, které dodává na trh, takže jde o mimořádně důležitou kategorii. 
 
A konečně tu máme onen výhled na výsledky právě probíhajícího kvartálu, v němž Asus očekává celkově o 20 % více dodaných PC a notebooků a o 15 % více dodaných komponent (v obou případech je to mezikvartální srovnání). 
 
Asus se také připravuje na další možné dopady obchodní války mezi USA a Čínou. Je to sice Tchaj-wanská společnost, ale vyrábí řadu produktů v Číně, a tak si už nyní raději na půdě USA udržuje velké skladové zásoby na dva až tři měsíce a vyjednává se svými dodavateli o možnostech přesunu výroby. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Drony útočí. Arabské rafinérie hoří po útoku bezpilotními letouny Drony útočí. Arabské rafinérie hoří po útoku bezpilotními letouny
Drony jsou velkou hrozbou nejen v rukou nezodpovědných amatérských pilotů, ale také v rukou teroristických organizací. Několik dronů totiž o víkendu zaútočilo na Saúdskou Arábii a její rafinérie, přičemž produkce ropy tak v zemi klesla o 50 %.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD EPYC Rome zvládnou v reálném čase kódovat do 8K HEVC AMD EPYC Rome zvládnou v reálném čase kódovat do 8K HEVC
Procesory AMD EPYC se mohou díky svým 64 fyzickým jádrům pochlubit nebývalým hrubým výkonem, který byl nyní použit pro enkoding videa v reálném čase do 8K HEVC. Na to stačí jediný EPYC 7742. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic
Titulu Anthem, který měl zachránit zbytek reputace studia Bioware, kdekdo ještě před vypuštěním na trh věštil neslavný konec. A ten nyní svým způsobem také přišel a zaslouženě dle toho, jaký zájem a ohlas hra vyvolala.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit? Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit?
O uběhlém víkendu se řešily problémy Windows 10 s nejnovějšími záplatami, které mnohým uživatelům rozvrtaly zvuk v systému. A jako obvykle se tyto potíže lišily případ od případu, ovšem týkají se konkrétní aktualizace: KB4515384.
Dnes, aktualita, Jan Vítek15 komentářů
Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky? Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky?
Nový titul Borderlands 3 bude asi ještě nějakou dobu probírán kvůli přístupu vydavatele k recenzentům i kvůli chybám, s nimiž se hráči od minulého pátku potýkají. My se nyní můžeme podívat alespoň na to, jak si vedou grafické karty.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře