www.svethardware.cz
>
>
>

Asus očekává výrazný růst na trhu s PC a komponentami

Asus očekává výrazný růst na trhu s PC a komponentami
, , aktualita
Asus se nedávno se svými investory podělil o své finanční výsledky za poslední kvartál a také nastínil, jaký bude zbytek tohoto roku. Má velice pozitivní výhled, který počítá se silným růstem prodejů počítačů i jednotlivých komponent.
K oblíbeným
reklama
Pro Asus je PC byznys zdaleka největším a nejziskovějším segmentem a už v druhém letošním čtvrtletí v něm bylo zaznamenáno zlepšení, ovšem to pravé má teprve přijít. Kryptokocovinová krize je tak zdá se zažehnána a nyní se mohou PC společnosti navrátit k růstu a vyšším ziskům, jak naznačují už zlepšené výdělky a vyšší tržby za uběhlý kvartál. 
 
 
Asus vidí potenciál především v herních noteboocích, telefonech a pak v tenkých a lehkých noteboocích. Chce se také více rozvíjet na trzích pro kreativní profesionály, k čemuž použije v podstatě své výkonné řady notebooků pro hráče, jen s upravenou výbavou a především designem. Firma se také pochlubila, že zaznamenala růst na trhu s herními notebooky, který v jejím případě v první polovině roku překonal růst celého trhu. 
 
 
To samé a ještě více platí pro tenké a lehké notebooky, jejichž dodané množství pro Asus meziročně vzrostlo o 40 %, zatímco celý trh rostl o 27 %. To znamená, že takovéto notebooky pro Asus představují už 57% podíl ze všech notebooků, které dodává na trh, takže jde o mimořádně důležitou kategorii. 
 
A konečně tu máme onen výhled na výsledky právě probíhajícího kvartálu, v němž Asus očekává celkově o 20 % více dodaných PC a notebooků a o 15 % více dodaných komponent (v obou případech je to mezikvartální srovnání). 
 
Asus se také připravuje na další možné dopady obchodní války mezi USA a Čínou. Je to sice Tchaj-wanská společnost, ale vyrábí řadu produktů v Číně, a tak si už nyní raději na půdě USA udržuje velké skladové zásoby na dva až tři měsíce a vyjednává se svými dodavateli o možnostech přesunu výroby. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Seagate uvádí rychlé SSD pro PCIe 4.0 i herní dokovací stanici Seagate uvádí rychlé SSD pro PCIe 4.0 i herní dokovací stanici
Společnost Seagate si připravila dvě zajímavé novinky, a sice jednak výkonné SSD FireCuda 520, které je určeno pro čtyři linky PCIe 4.0. Vedle něj tu pak máme 4TB FireCuda Gaming Dock. K čemu bude dobrý?
Včera, aktualita, Jan Vítek
LG představilo obří 42,5" monitor 43UN700 LG představilo obří 42,5" monitor 43UN700
Společnost LG představila obří 42,5" monitor LG 43UN700, který má najít obrovské množství využití. Má být vhodný pro tvorbu multimédií, nenáročné hraní i kancelář. Dokáže zobrazit až 4 obrazy ze 4 různých zařízení najednou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple využije plné Navi 14 s 24 CU, dočkáme se i jinde? Apple využije plné Navi 14 s 24 CU, dočkáme se i jinde?
Aktualizováno: Z kuloárů se dozvídáme, že nové Apple MacBook Pro dorazí s výbavou grafických karet Radeon Pro, které ve skutečnosti využijí plnou verzi GPU Navi 14. Ta nečítá 22, ale 24 jednotek CU.  
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NASA přispěje k evropské misi ARIEL studující atmosféru exoplanet NASA přispěje k evropské misi ARIEL studující atmosféru exoplanet
Americká NASA se rozhodla, že přispěje svým dílem k misi ARIEL, kterou připravuje primárně Evropská vesmírná agentura ESA. Mise má startovat v roce 2028 a týkat se bude studia vzdálených exoplanet. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Zítra v Londýně startuje X019: dosud největší xboxová událost Zítra v Londýně startuje X019: dosud největší xboxová událost
Microsoft zítra odstartuje X019, dosud největší událost spojenou s konzolemi Xbox, ostatně ta dostala podtitulek BIGGEST. INSIDE XBOX. EVER. Uvidíme herní novinky a možná i informace o chystané příští konzoli. 
Včera, aktualita, Jan Vítek