www.svethardware.cz
>
>
>

Asus odhalil širokoúhlý 29" monitor Designo MX299Q

Asus odhalil širokoúhlý 29" monitor Designo MX299Q
, , aktualita
Na trh se chystá další širokoúhlý monitor, čímž rozhodně nemáme na mysli obvyklých 16:9, ale 21:9. S takovým poměrem stran přijde nový Asus MX299Q vybavený panelem AH-IPS (Advanced High Performance In-Plane Switching) s úhlopříčkou 29" a...
K oblíbeným
reklama
Na trh se chystá další širokoúhlý monitor, čímž rozhodně nemáme na mysli obvyklých 16:9, ale 21:9. S takovým poměrem stran přijde nový Asus MX299Q vybavený panelem AH-IPS (Advanced High Performance In-Plane Switching) s úhlopříčkou 29" a rozlišením 2560 x 1080 pixelů.

Model Asus MX299Q patří do Designo Series a výrobce jej označuje za Ultrawide 21:9 Cinematic Monitor. Takovéto modely obvykle nabízejí funkce pro využití obrazovky pro různé zdroje signálu, neboť nabízená plocha v tomto případě v podstatě odpovídá dvěma 17" monitorům s poměrem stran 5:4. Nicméně Asus žádnou takovou funkci ve své zprávě nezmiňuje, takže to vypadá, že najednou zobrazitelný obrazový signál bude moci být pouze jeden.

Asus ale nezapomněl využít své funkce Smart Contrast Ratio a Splendid Video Intelligence Technology pro zajištění vyššího kontrastu a také lepších barev, přičemž uživatel si bude moci zvolit mezi šesti režimy (Standard/ sRGB/ Scenery/ Theater/ Game/ Night view). Dále nám MX299Q nabídne reproduktory Bang & Olufsen ICEpower s výkonem 2x 3 W.

Specifikace dále hovoří o dynamickém kontrastu 80 000 000 : 1, jasu 300 cd/m² a vstupech DisplayPort, Dual-link DVI a HDMI/MHL. Rámeček kolem obrazovky má mít pouze 0,8 mm, což tedy bude spíše 0,8 cm, a udávaná tloušťka monitoru je 16,4 mm.

Monitor se už i u nás chystá na trh, a to s cenou kolem 12 000 Kč s DPH.

Zdroj: TZ Asus
reklama
Nejnovější články
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů