www.svethardware.cz
>
>
>

Asus PG32UQX: Ultra HD s DisplayHDR 1400 pro náročné

Asus PG32UQX: Ultra HD s DisplayHDR 1400 pro náročné
, , aktualita
Asus si připravil zajímavou herní monitorovou novinku pro náročné zákazníky, kteří jsou ochotni zaplatit za velký IPS panel s rozlišením Ultra HD, který dosahuje obnovovací frekvence 144 Hz a tím jeho nabídka zdaleka nekončí. 
K oblíbeným
reklama
Asus PG32UQX představuje dalšího zástupce 32" hi-end herních monitorů této firmy. Hi-end je tu skutečně namístě, stačí se podívat na základní specifikace. Máme tu 32" panel IPS s rozlišením Ultra HD (3840 x 2160), obnovovací frekvencí až 144 Hz se synchronizací pomocí NVIDIA G-Sync Ultimate a také přímé podsvícení pomocí Mini-LED, díky němuž může monitor nabídnout certifikaci DisplayHDR 1400. 
 
 
Asus použil 10bitový panel s odezvou 4 ms GtG a nativním kontrastem 1000:1. Pro hráče bude k dispozici také technologie ULMB (ultra-low motion blur reduction). Dnes tak lze jen těžko čekat lepší specifikace od herního monitoru, než jaké nabízí tato novinka, i když to samozřejmě neznamená, že PG32UQX bude vyhovovat všem. 
 
 
Panel tak dosahuje rozlišení 163 pixelů na palec (PPI) a jeho plocha je rozdělena na celkem 1152 zón, které mohou být podsvíceny s rozdílnou intenzitou právě pro účely HDR. Co se týče barev, Asus slibuje více než 90procentní pokrytí prostoru DCI-P3. 
 
 
Oproti dříve dostupným informacím ale Asus popřel, že by tento monitor již nabízel rozhraní HDMI 2.1 (via TFTCentral). Je tu tak HDMI 2.0 a také DisplayPort 1.4. Vedle toho můžeme automaticky počítat s RGB podsvícením, flexibilním stojanem, do nějž se mohou schovat kabely, ovšem také s vysokou cenou. Taobao uvádí v přepočtu 150.000 Kč, což by bylo přímo šílené, ale Asus se už ozval, že tato cena nesedí stejně jako informace o HDMI 2.1. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA žádá výrobce, aby udávali TGP a takty mobilních grafických karet NVIDIA žádá výrobce, aby udávali TGP a takty mobilních grafických karet
NVIDIA nedávno potvrdila, že nová generace mobilních grafických karet GeForce už nebude rozdělena na základní Max-P a slabší Max-Q pro úspornější či tenčí počítače. Jak ale zákazník zjistí, co si kupuje? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Digitimes: Intel se firmě TSMC ještě neupsal Digitimes: Intel se firmě TSMC ještě neupsal
V posledních dnech a týdnech se mluvilo o tom, že Intel se jistojistě chystá využít výrobní kapacity firmy TSMC k výrobě procesorů či snad dalších produktů, ovšem dle Digitimes žádná taková dohoda ještě neexistuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Cyberpunk 2077 dostal patch na verzi 1.1, herní vylepšení přijdou později Cyberpunk 2077 dostal patch na verzi 1.1, herní vylepšení přijdou později
Studio CD Projekt Red o víkendu vypustilo do světa první velkou záplatu pro Cyberpunk 2077, která verzi hry povýší na 1.1 a je určena pro PC, konzole i Stadii. Jde především o ladění, opravy, přičemž herní vylepšení ještě nečekejme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Knights of the Old Republic se vrací, připraví je Lucasfilm Games? Knights of the Old Republic se vrací, připraví je Lucasfilm Games?
Už před rokem jsme slyšeli o tom, že se chystá oživení série Knights of the Old Republic, čili KOTOR a také se mluví o tom, že ji bude vyvíjet nějaké studio, jež bychom zrovna nehádali. A vůbec přitom nemusí patřit pod Electronic Arts. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Alphabet ukončuje projekt Loon, internetové spojení přes balóny Alphabet ukončuje projekt Loon, internetové spojení přes balóny
Firma Alphabet, která je mateřskou společností Googlu, ukončila projekt balónů Loon, které měly přinést internetové spojení do oblastí bez pokrytí do chudých a odlehlých oblastí, kde jsou běžné formy připojení nemožné nebo velmi drahé.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře