www.svethardware.cz
>
>
>

Asus PG32UQX: Ultra HD s DisplayHDR 1400 pro náročné

Asus PG32UQX: Ultra HD s DisplayHDR 1400 pro náročné
, , aktualita
Asus si připravil zajímavou herní monitorovou novinku pro náročné zákazníky, kteří jsou ochotni zaplatit za velký IPS panel s rozlišením Ultra HD, který dosahuje obnovovací frekvence 144 Hz a tím jeho nabídka zdaleka nekončí. 
K oblíbeným
reklama
Asus PG32UQX představuje dalšího zástupce 32" hi-end herních monitorů této firmy. Hi-end je tu skutečně namístě, stačí se podívat na základní specifikace. Máme tu 32" panel IPS s rozlišením Ultra HD (3840 x 2160), obnovovací frekvencí až 144 Hz se synchronizací pomocí NVIDIA G-Sync Ultimate a také přímé podsvícení pomocí Mini-LED, díky němuž může monitor nabídnout certifikaci DisplayHDR 1400. 
 
 
Asus použil 10bitový panel s odezvou 4 ms GtG a nativním kontrastem 1000:1. Pro hráče bude k dispozici také technologie ULMB (ultra-low motion blur reduction). Dnes tak lze jen těžko čekat lepší specifikace od herního monitoru, než jaké nabízí tato novinka, i když to samozřejmě neznamená, že PG32UQX bude vyhovovat všem. 
 
 
Panel tak dosahuje rozlišení 163 pixelů na palec (PPI) a jeho plocha je rozdělena na celkem 1152 zón, které mohou být podsvíceny s rozdílnou intenzitou právě pro účely HDR. Co se týče barev, Asus slibuje více než 90procentní pokrytí prostoru DCI-P3. 
 
 
Oproti dříve dostupným informacím ale Asus popřel, že by tento monitor již nabízel rozhraní HDMI 2.1 (via TFTCentral). Je tu tak HDMI 2.0 a také DisplayPort 1.4. Vedle toho můžeme automaticky počítat s RGB podsvícením, flexibilním stojanem, do nějž se mohou schovat kabely, ovšem také s vysokou cenou. Taobao uvádí v přepočtu 150.000 Kč, což by bylo přímo šílené, ale Asus se už ozval, že tato cena nesedí stejně jako informace o HDMI 2.1. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém
Microsoft dnes vydal nový widget pro Xbox Game Bar, který zobrazuje procesy využívající CPU, GPU a RAM. Uživatel může snadno ukončit ostatní aplikace bez opouštění hry. Další funkce potom prozradí, zda je počítač připraven na DirectX 12 Ultimate.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Google přichází se službou VPN v balíku Google One Google přichází se službou VPN v balíku Google One
Společnost Google přichází s novou službou pro své zákazníky. V rámci nejvyšší verze svého balíčku Google One zpřístupňuje uživatelům službu VPN pro zařízení s Androidem. Služba ale nebude dostupná všude.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Finanční výsledky Applu: daří se, ale iPhony a Čína dělají potíže Finanční výsledky Applu: daří se, ale iPhony a Čína dělají potíže
Společnost Apple zveřejnila své finanční výsledky. Nebyly sice zrovna špatné, ale bylo zde několik závažných propadů. Vrásky na čele způsobila především Čína, ale moc radosti nebylo ani z prodejů iPhonů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Spotify má 320 milionů aktivních uživatelů, o 29 % více než před rokem Spotify má 320 milionů aktivních uživatelů, o 29 % více než před rokem
Streamovací služba Spotify může částečně slavit. Počet posluchačů se mezi ročně opět výrazně zvýšil, a to o 29 % na nynějších 320 milionů lidí. Bohužel ohledně ziskovosti to už není tak moc slavné.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel Rocket Lake na Z590 proti Comet Lake, jak si vede? Intel Rocket Lake na Z590 proti Comet Lake, jak si vede?
Na světlo světa se dostaly testy nového osmijádrového procesoru generace Intel Rocket Lake-S, takže my si můžeme výsledky už srovnat s tím, co předvádí aktuální generace Comet Lake-S. Vypadá to na výrazné zvýšení výkonu na takt? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář