www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Asus potvrzuje problémy ROG Strix Radeon 5700 s chlazením, ale ukazuje na AMD

Asus potvrzuje problémy ROG Strix Radeon 5700 s chlazením, ale ukazuje na AMD
, , aktualita
Společnost Asus se v poslední době potýká s kritikou zpracování svých grafických karet. Řada ROG Strix by přitom měla patřit mezi to nejlepší, ale namísto chvály si odnáší poznámky ohledně nekvalitního chlazení. 
K oblíbeným
reklama
Vypadá to navíc, že problém s kvalitou hardwaru Asus z hlediska dimenzování chladičů může zasahovat do více kategorií. Zrovna nedávno jsme se podívali na výměnu aktivního chladiče čipsetu na desce Asus ROG Strix X570-E, na níž se nachází prosím pěkně toto: 
 
 
Není divu, že se "DerRuehrer" rozhodl pro výměnu za pasiv, který na svou práci stačil naprosto s přehledem a nepotřeboval k tomu malý ventilátorek s otáčkami 2500 RPM. 
 
Zvláště od grafických karet ROG Strix bychom ale očekávali příkladné provedení zvláště s ohledem na chlazení, ale ohlasy jsou poněkud odlišné. Obecně se pak mluví o chabé výstupní kontrole kvality, ovšem Asus se nyní ozval s tím, že tomu tak není a že problém je v doporučeních AMD ohledně přítlaku chladiče na GPU, který se má pohybovat mezi 30 a 40 psi. Asus to dle svých slov dříve dodržoval, ale obdržel stížnosti a po provedení vlastních testů zjistil, že optimální je spíše 50 až 70 psi, což mají jeho karty vyrobené v tomto roce a maximum je 75 psi (cca 5,1 Atm)
 
 
V grafu poukazuje také na různé vlastnoruční úpravy chladičů, které provádějí samotní zákazníci pomocí kratších šroubků či podložek, ovšem právě ty mají i výrazně přesahovat onu hranici 75 psi a vystavovat GPU i karty příliš velké síle.  
 
Asus pak chce nabídnout nové montážní šroubky těm zákazníkům, kteří vlastní starší verze karet série ROG Strix Radeon RX 5700. Ti mají kontaktovat nejbližší servisní centrum firmy, ovšem ne dříve než v březnu. Samozřejmě ale nejde o to, že by zákazník dostal do ruky nové šroubky, ať si to vymění sám. To zajistí Asus a zdarma. 
 
Zde máme seznam modelů, které by daným problémem mohly být postiženy. 
 
 
Asus se tak ve svém vyjádření odvolává na doporučení firmy AMD ohledně přítlaku chladiče na GPU, ovšem to jej pochopitelně nezbavuje odpovědnosti za jeho vlastní produkty, při jejichž zevrubném testování by se problém měl ukázat, a to zvláště v případě tak drahých karet. Vedle toho tu jsou ještě stížnosti na chlazení pamětí karet TUF Gaming RX 5700 Series, na něž výrobce dosud nereagoval.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SK Hynix začal dodávat podniková SSD PE8000 s až 6500 MB/s a PCIe 4.0 SK Hynix začal dodávat podniková SSD PE8000 s až 6500 MB/s a PCIe 4.0
SK Hynix začal s dodávkami nových podnikových disků řady PE8000, které nabízí přenosové rychlosti ve výši až 6500 MB/s. Rovněž tu máme modely, které využívají nového formátu EDSFF 1U Long (E1.L).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Webkamery nejsou, Logitech slíbil zvýšení dodávek během týdnů Webkamery nejsou, Logitech slíbil zvýšení dodávek během týdnů
Mohlo by se zdát, že valná většina lidí už využívá notebooky, pro než je webkamera už dávno standardní výbava a že na trhu jsou velké zásoby mnoha modelů, které jen tak nedojdou. Nicméně webkamery nejsou a Logitech na to reaguje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
WhatsApp bojuje proti dezinformacím o COVID-19, omezí přeposílání zpráv WhatsApp bojuje proti dezinformacím o COVID-19, omezí přeposílání zpráv
Komunikátor WhatsApp chce bojovat proti šíření dezinformací, jejichž počet se významně zvýšil během nynější koronavirové pandemie. Právě o viru a nemoci koluje spousta nesmyslů a omezením sdílení zpráv by se to mělo omezit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Intel Xe-HP spatřena v dokumentu: grafika pro nadšence a pracovní stanice Intel Xe-HP spatřena v dokumentu: grafika pro nadšence a pracovní stanice
Co se týče grafických karet Intelu, v posledních měsících se probírala především ukázka DG1, ovšem čeká se především na to, co předvedou modely DG2. Ty už můžeme označit za grafiky pro nadšence a vhodné i do pracovních stanic. Doufejme.
Včera, aktualita, Jan Vítek
EHT zachytil další černou díru, tentokrát vzdálenou 5 mld. světelných let EHT zachytil další černou díru, tentokrát vzdálenou 5 mld. světelných let
Event Horizon Telescope nám loni přinesl historicky první snímek černé díry, respektive jejího bezprostředního okolí. Šlo o střed galaxie M87 vzdálené cca 54 milionů světelných let. Nyní se posuneme o dva řády dál. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře